Video na iStockphoto

Video na iStockphoto

Příspěvekod Zmrzlinář » 11. srpen 2017 14:53

Ahoj,

chci se zeptat, davate nekdo videa na iStock? Ma to smysl?

Zkousel jsem tam dneska nekaky soupnout ale ani jedno se nenahralo, ze pry ma soatny format. Mam vse ve formatu mov s kodekem h264, berou to takhle vsude. Istock asi ne, nebo jsem to blbe pochopil.

Prekonvertovat je v quicktime se mi moc nechce, tak jsem se chtel zeptat, jestli to jen spatne nechapu. To fakt neberou zadny bezny format, mp4, h264 nic?

Diky :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Marian » 14. srpen 2017 08:49

Ano, do buducna videa zacinaju davat vacsi zmysel nez fotky. iStock bere format mov ale s kodekom PhotoJPG...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Marian
 
Příspěvky: 107
Registrován: 21. červenec 2017 09:55
Bydliště: Bratislava

Reputace: +26

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Fug4s » 23. srpen 2017 06:47

Marian píše:Ano, do buducna videa zacinaju davat vacsi zmysel nez fotky. iStock bere format mov ale s kodekom PhotoJPG...


Stačí jen překodovat v XmediaRecode nebo musí být video už takto vyrendrované? Zkoušel jsem tam nahrát jedno video a nešlo mi to. Pokud by to šlo jen překodovat tak bych to zkusil. Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Zmrzlinář » 23. srpen 2017 14:31

IstockPhoto pro Full HD video chce ProRes 422 HQ nebo PhotoJPG, já se v tom pořádně nevyznám, rozlišuje se tam jestli to je Istock Creative Video nebo Getty Creative Video.

Nápověda je tady https://contributors.gettyimages.com/ar ... le_id=2842 a tady https://contributors.gettyimages.com/ar ... le_id=5262

Každopádně já jim poslal Full HD jako ProRes 422 HQ a prošlo to bezproblémů, ačkoliv podle té nápovědy by to měl být právě ten PhotoJPEG.

Vlastně by mě zajímalo, jak to má správně být?

K tvojí otázce - já jsem vzal normálně MOV z foťáku a převedl jsem to na ten ProRes 422 HQ, takže to klidně překonvertuj a pošli jim to tam, projde to.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod exty » 23. srpen 2017 15:55

má obecně formát videa vliv na prodejnost? (myslím kodek a kontejner) nebo si to fotobanky po uploadu konvertujou?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
exty
 
Příspěvky: 184
Registrován: 13. srpen 2013 18:25

Reputace: 0

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod PandaWild » 23. srpen 2017 16:02

Většinou konvertují jen odvozené (menší) formáty, ale v základním rozměru zůstává uploadovaný formát. Ale např. DepositPhotos a 123RF konvertují i základní rozměr na MOV. Na prodejnost by to snad nemělo mít vliv.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Jirik » 23. srpen 2017 17:03

A co velikost 4k, do ceho konvertujete? Myslim pro vetsinu fotobank co prodavaji videa. No, sem linej jako nekteri ostatni, toto zjistovat, tak pokud to nekdo mate pri ruce budu rad. 4K jsem zatim jeste nenahraval.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod PandaWild » 23. srpen 2017 17:45

Mezi 4k a FullHD není moc rozdíl, lze použít stejný kodek (některé starší kodeky 4k nepodporovaly). Jen se musí počítat s větší velikostí a tak může být lepší nahrávat raději AVI XVID/MPEG4 než MOV MJPEG, pokud to fotobanka umožňuje, kvůli menší velikosti souboru. Jen iStock a VideoHive vyžadovaly dříve jiný formát (ProRes, tam byl problém vejít se do MB limitu kvůli nízké kompresi), ale to dnes už myslím neplatí. Velikost 4K se dá trochu ošidit vyšším stupněm komprese, protože to stejně často kontrolují na FullHD monitoru a nerozpoznají nižší kvalitu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Fug4s » 23. srpen 2017 18:17

Teda co by jsme si bez toho Pandy počali :) Díky
Já jsem měl na mysli trochu jinou otázku. Vzal jsem mov z foťáku nebo i animace z AE a převedl pomocí XmediaRecode. Koukal jsem teď do návodu který sepsal Panda a jel jsem podle něho. Takže mám nastaveno v kodeku "Motion JPEG". V návodu je napsáno že je to v podstatě Photo JPEG, ale na IStocku mi to neprošlo. Napsalo mi to špatný formát videa tak jsem se na to vyprdl. Ale teď když se tam celkem prodává tak je mi líto tam videa nedat. Teď mi jde o to jestli to musím znova natahat do AE a celé znova renderovat nebo to stačí jen v XMediaRecode nějak převést na jiný kodek.
Edit: Tak nic natáhl jsem to tam teď znova a ono to jde. LOL
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Video na iStockphoto

Příspěvekod Jirik » 23. srpen 2017 18:57

Jeste k tomu4k formaru, na Pond5 nemusi se posilat full HD a 4 k zvlast, ze jim neprepicita 4k na nizsi rozliseni? Bych to musel zjistovat.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé