Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod mada » 3. květen 2018 21:18

Zdravím,
tak jsem poprvé zpracovávala fotky na novém notebooku, všechno super, je rychlý, IPS displej super, krásně živé barvy, upravovalo se to samo... akorát že když jsem si pak už hotové upravené fotky překopírovala na starý notebook, protože jsem tam s nimi potřebovala ještě něco udělat, byly ty barvy úplně vyblité, mají příliš malou sytost, nejsou dost živé. (V LR jsem tentokrát nepřidávala vůbec sytost, jen vibrance tak kolem 12, sytost někdy i o 1-3 ubrala. Normálně sytost trochu přidávám.)
Asi pro zkušené fotografy primitivní dotaz, ale - jak tohle řešíte? Na novém notebooku fotky vypadají krásně, ale co když mají 3/4 klientů obyčejný displej jako je na mém starém notebooku a budou moje fotky (které mně se na novém displeji při upravování budou zdát super) vidět vyblité? Můžu zkusit přidávat sytost o něco víc než mi na novém displeji přijde vhodné, ale těžko se mi pak bude poznávat, jestli jsem nepřestřelila.
Pro začátek jsem si na novém NTB snížila jas, ale stejně jsou tam ty barvy pořád hodně pěkné oproti starému NTB. :-)
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 47
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod PandaWild » 4. květen 2018 02:36

A to je právě ten průšvih. Můžeme si sice monitory přesně zkalibrovat, ale důležité je jak to vidí zákazníci - levný nezkalibrovaný monitor pro negrafiky, obvykle přehnaně navýšený kontrast a sytost, aby to hrálo všema barvičkama, aby se to laickým lidičkám hodně líbilo. My bychom měli nejraději dělat na tom samém, abychom viděli jak to bude vypadat a ne jak to má vypadat. Levné notebooky mívají zas naopak malou sytost (oproti stolním monitorům), takže si nevybereme a stejně to bude vždy jinak.
+mada Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6734
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1771

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod shalom3 » 4. květen 2018 10:32

Přesně tak, 100 lidí na 100 monitorech to uvidí jinak ;) . Já tak nějak vycházím z toho, že ve fotobankách by měli nejspíše nakupovat především grafici a měli by tedy mít víceméně kvalitní a zkalibrovaný monitor - minimálně s technologií MVA. Monitory s technologií TN jsou už hodně vzadu, barvy na nich jsou hodně nepřesné, do šeda. To je tak na účetnictví.
Za sebe to tedy řeším tak, že svůj monitor nějak rozumně nastavím (ono je také rozdílné vnímání barev při denním světle nebo nějakém umělém osvětlení) a pak fotky barevně doupravím. Na méně kvalitním monitoru bych s barvami nemanipulovala, tak snad jedině úprava velikosti fotky, možná malé úpravy např. retušovacím razítkem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3756
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +858

Předchozí

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé