Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 28. leden 2018 14:31

Marsan píše:Proč bych měl nahrávat k Vám, když budete provázaní s fotobankama kde již portfolio mám :?:
Jakou bych měl mít motivaci :?:


Děkuji, to je trefná otázka :)
Na Pixcoll se dá koukat ze dvou pohledů. Jeden je z pohledu fotobankéře, který prováže až 4 stejné fotografie do jednoho místa. Druhý pohled je ze strany kupujícího. Kupijícím ušetří čas tím, že nebudou muset hledat na 4 fotobankach zvlášt ale pouze na jednom místě kde budou ty fotogradie provázané. Ušetří jim to čas a možnosti na nalezení fotografie se výrazně zvýší.
Jednoduchý příklad. Prodávající nahraje fotku na fotobanku "A", "B" a "C". Prováže je na Pixcoll. Kupující příjde na Pixcoll, který matně slyšel o nějaké fotobance "D" a vůbec nezná "A" a "B" a "C". Tím že fotka bude provázána s ostatními fotobankami má přímo odkaz do fotobanky a může koupit. (Fotobankéř pak vidí v systému i odchody na fotobanky atd.). Ohromnou výhodu to má i pro exklisivní fotografie a fotobankéře, kteří nemůžou jinde nabízet fotky k prodeji. Tímhle se jím otevře velká příležitost nabízet exklusivní fotky na jednom společném trhu.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod petula » 28. leden 2018 14:42

takže, kupující nezná jednotlivé celosvětové fotobanky, které jsou tu již roky a které mají reklamu všude, ale zná nějaký český Pixcoll s jedním zaměstnancem? Jakou berete provizi od fotografa? Musí to být naprosto úžasná moc moci ovlivnit moje prodeje. Jste tajemní jak hrad v Karpatech a proto nedůvěryhodní, promiňte, ale vaše služby si nechám ujít. Ikdyž, ty dolary z ušlých prodejů, když se nenechám vyhledat Pixcollem:-)

P
Hodnocení: 0
petula
 
IP: 89.176.104.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 28. leden 2018 14:44

shalom3 píše:Zatím také nenacházím nějakou výhodu. Možná tak pro někoho, kdo chce koupit nějakou kusovku a chce si porovnat, kde ji koupí nejlevněji - tj. nejspíš tak lidi z tuzemského trhu. Navíc vkládat tam obrázek a ještě odkazy na 4 fb je šílenost, v některých fb obrázek schválí, v jiných ne...


Ano, je to šílenost :D Něco jsem už vysvětlil v předešlém komentáři. Můžou se provázat pouze jen odkazy na fotky, které jsou schválené. Asi je to moje chyba že nemám lépe vysvětleny výhody. Pixcoll se stále programuje a všechny funkce(výhody) tam zdaleka nejsou. Pixcoll má lepší nahrávání než kdejaká TOP fotobakna která se zastavila v čase. Hlavně tím že to není fotobanka ale agregátor tak Pixcoll může nabídnout daleko víc věcí a možností o kterém se fotobankám ani nikdy nesnilo. Nevím jestli pro někoho je velký problém zmáčknout 4x Ctrl + C a Ctrl + V. :)
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 28. leden 2018 15:01

petula píše:takže, kupující nezná jednotlivé celosvětové fotobanky, které jsou tu již roky a které mají reklamu všude, ale zná nějaký český Pixcoll s jedním zaměstnancem? Jakou berete provizi od fotografa? Musí to být naprosto úžasná moc moci ovlivnit moje prodeje. Jste tajemní jak hrad v Karpatech a proto nedůvěryhodní, promiňte, ale vaše služby si nechám ujít. Ikdyž, ty dolary z ušlých prodejů, když se nenechám vyhledat Pixcollem:-)

P


Hodně lidí z mého okolí si ještě teď myslí že se na fotobankách prodává nějaké nemravné fotografie a vůbec neznají jméno jediné fotobanky :D No nejsem sám a na projektu spolupracuju asi 7 lidí (od prográmatora až po právníky). Neberu žádnou provizi z prodeje od fotografů. Neplatí se nic. Později budou další vylepšení (nechte se překvapit), které se budou moci připlatit z důvodu nákladů na provoz. Ale základ zůstane vždy zadarmo. Pokud vám ovlivním prodeje tím, že Vám prodeje stoupnou tak se zlobit nebudete? Nejsem tajemný jak hrad v Karpatech a na fóru se snažím každému na jeho dotaz maximálně a vstřícně odpovědět :) Snad se polepším a příště budu lépe informovat (propagovat) moje vize a kacířské myšlenky :)
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod petula » 28. leden 2018 15:15

ale aby se prodávalo, musí být kupující - kolik zákazníků máte zaregistrováno a kolik jste již prodali fotek? Aby se námaha s nahráváním vyplatila:-) tak nestačí pár jednotlivců
P.
+Jiří Novotný Hodnocení: +1
petula
 
IP: 89.176.104.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Anika » 28. leden 2018 15:18

Jiří Novotný píše:...Pokud vám ovlivním prodeje tím, že Vám prodeje stoupnou tak se zlobit nebudete? ...


A jak se to pozná?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Chalabala » 28. leden 2018 15:38

Nezlobte se, ale pořád nechápu business model. Nevím z čeho budete mít peníze vy a vlastně ani nevím, jak chcete přesvědčit autory, aby k vám masivně nahrávali. Mé fotografie (stejně jako ostatních zde) se na různých fotobankách prodávají za různou cenu. Jednu mou fotku může kupující koupit na jednom místě za 5 USD a na jiném místě tu samou za desítky USD. Když budou fotky prolinkovány do jednoho bodu (u vás), tak se budou prodávat za tu nejnižší nebo nejvyšší? Kterou agenturu by váš systém privilegoval? Možná, opravdu možná, byste dokázali zvýšit rating u jedné fotobanky, ale obávám se, že u těch ostatních by tím pádem padal.
+Jiří Novotný, +Vero Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Ravennka » 28. leden 2018 15:53

Předpokládám, že oni budou těžit z refferalů ;)

Za mne je spíš otázkou to - jak dostanete lidi na Váš web? Přece jenom - dejme tomu, že byste se i rozšířili u nás, kde ty fb moc nefrčí a povědomí je malé, ale rovněž náš trh je maličkatý oproti zbytku světa... a že by byla celosvětově větší reklama než má SS, Adobe, atp atp... o tom se dá víc než pochybovat :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 28. leden 2018 16:10

petula píše:ale aby se prodávalo, musí být kupující - kolik zákazníků máte zaregistrováno a kolik jste již prodali fotek? Aby se námaha s nahráváním vyplatila:-) tak nestačí pár jednotlivců
P.


Dobrý postřeh!
Projekt jsem právě zveřejnil na tomhle fóru s nabídkou uživatelského testování pro "odbornou veřejnost". Tak jsem v prvním kroku oslovil právě Vás a hned jsem dostal kupu super podnětů k řešení. Tím pádem se to nedostalo zatím mezi kupující. Uspěšně jsem oslovil několik kamarádů co fotí a točí videa a domluvil jsem s nimi spolupraci (vkládaní na Pixcoll). I reklamním agentůrám co nakupují na fotobankách se ta myšlenka také líbí. Klidně nahrajte pár fotek a uvidíte, vždy můžete zrušit účet :) Třeba Vás to mile překvapí. Těším se na zpětnou vazbu :)
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 28. leden 2018 16:23

Ravennka píše:Předpokládám, že oni budou těžit z refferalů ;)

Za mne je spíš otázkou to - jak dostanete lidi na Váš web? Přece jenom - dejme tomu, že byste se i rozšířili u nás, kde ty fb moc nefrčí a povědomí je malé, ale rovněž náš trh je maličkatý oproti zbytku světa... a že by byla celosvětově větší reklama než má SS, Adobe, atp atp... o tom se dá víc než pochybovat :)


Jasně to je legitimní, ale ne u každého, a né z každého prodeje něco budu mít. Ale počítá se refferal né z toho co dostane fotobankéř ale z provize fotobanky! Tak se Vás to ani nedotkne. Já vám "domluvím obchod" a nic z toho v drtivé většině nemám a profituje fotobankéř a především fotobanka.
Pixcoll jsem nedělal se záměrem pro hrsku fotobankéřú z ČR ale pro daleko víc lidí ze světa a ten trh je obrovský (proto je to také v EN). Já se nestavím do pozice fotobanky ale agregátoru. Pixcoll je spojen s fotobankami pouze s URL :) Můžu nabídnout takové věci(funkce), co oni nikdy nemůžou ani udělat.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé