Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdenat5 » 14. únor 2018 08:17

shalom3 píše:Ohledně kategorií myslím, že mají pouze vedlejší význam. Snad tak pro lidi, kteří třeba nedovedou moc anglicky na to, aby zadali správně klíčová slova. Jako kontributor občas nahlédnu do kategorie, abych viděla, co se tak zhruba na dané téma kreslí.
Když už kategorie, tak bych to viděla vždy jen na takové nejdůležitější. Některé fb se objedou i bez zařazování (např. 123rf, Canstock, Istock), Shuter redukoval ze dvou na jednu.
Nějakou automatizaci vkládání odkazů však vidím stále jako naprostou nezbytnost.

Teď jsem ještě narychlo vyzkoušela vyhledávání. Na klíčové slovo Animal mi vylezlo leccos, kytičky, sněhové vločky - to asi není úplně v pořádku. ;)

Ahoj,
Nojo - to se tam nacpala moje videa - názvy začínají - Animation - tak hledátko to vyhodnotilo chybně. :lol:
Ke kategoriím jsem měla ty samé připomínky - hodně to vylepšilo použití našeptávače - pokud už člověk ví co tam je, jistě je jich zbytečně moc, i když - kdo ví ?
URL vyhledávám přímo klepnutím na vector po přihlášení v my files příp online files - přijde mi to nejrychlejší - nejde to jen u 123rf tam to hledám v portfoliu.
Ideální to není - jistě se najde vhodnější řešení.
Obrázky - z důvodu možné chyby nahrávám po jednom - pořád jde o testování.
Zdena
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 14. únor 2018 11:47

Ne ne, vyhledávání musí fungovat vícestupňově - na přesnou shodu tedy především, pak se dá zařazovat i o volné shodě, dnes jsou na místě třeba i vylučovací kombinace apod. Je jasné, že při tak málo datech se přesná shoda moc testovat nedá, ale až by dat bylo více, tak je to nutnost.
+Vero Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod honza286 » 14. únor 2018 18:45

Nějak stále nevidím odpověď autora toho webu na zásadní dotaz - co konkrétně to přinese fotobankéřům za výhody?
+admin Hodnocení: +1
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 14. únor 2018 20:24

honza286 píše:Nějak stále nevidím odpověď autora toho webu na zásadní dotaz - co konkrétně to přinese fotobankéřům za výhody?


Dobrý den,
jsou v plánu zajímavé funkce nejen pro fotobankéře tak i pro lidi co hledají fotky. Momentálně se odladí jedna funkční část a budou se přidávat další. Nebu tu zatím veřejně psát všechny plánované funkce ale je jich více než dost.
-honza286 Hodnocení: -1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 14. únor 2018 21:10

Dnes bylo přidáno stránkování do spodní části galerie náhledů (Search).

Opraveno bylo také hromadné odesílání souboru. Jde odeslat ke kontrole jednotlivě nebo hromadně (označené) soubory, které jsou vyplněné.

Můžete také zadávat kategorie pomocí full text našeptávače kategorií. Nehledá pouze začátky slov ale i uprostřed. Př. hledáte "Sport" tak stačí napsat "or " a zobrazí se menu slov, které mají shodu na "or".
+shalom3 Hodnocení: +1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod honza286 » 14. únor 2018 21:23

Jiří Novotný píše:
honza286 píše:Nějak stále nevidím odpověď autora toho webu na zásadní dotaz - co konkrétně to přinese fotobankéřům za výhody?


Dobrý den,
jsou v plánu zajímavé funkce nejen pro fotobankéře tak i pro lidi co hledají fotky. Momentálně se odladí jedna funkční část a budou se přidávat další. Nebu tu zatím veřejně psát všechny plánované funkce ale je jich více než dost.

Aha, takže nic...Naopak Vy od nich získáte fotografie ve vysokém rozlšení a pak se děj vůle boží, co s nimi budete dělat dále a jak a k čemu je budete využívat
+admin Hodnocení: +1
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 14. únor 2018 21:29

honza286 píše:
Jiří Novotný píše:
honza286 píše:Nějak stále nevidím odpověď autora toho webu na zásadní dotaz - co konkrétně to přinese fotobankéřům za výhody?


Dobrý den,
jsou v plánu zajímavé funkce nejen pro fotobankéře tak i pro lidi co hledají fotky. Momentálně se odladí jedna funkční část a budou se přidávat další. Nebu tu zatím veřejně psát všechny plánované funkce ale je jich více než dost.

Aha, takže nic...Naopak Vy od nich získáte fotografie ve vysokém rozlšení a pak se děj vůle boží, co s nimi budete dělat dále a jak a k čemu je budete využívat


Já žádné fotky ve vysokém rozlišení nemám! Žádné se mi neposílají (neopouštějí vaše PC). Jak funguje odesílání fotografií jesem popisoval už v jiném předešlém komentáři. ;) Využívám je pouze s odkazy na vaše prodejní fotobanky.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 14. únor 2018 22:05

To mohu vcelku potvrdit, protože jsem včera dělala některé testy. Rychlost nahrání je taková, že je vyloučeno, aby se obrázky posílaly v plné velikosti. Zkusila jsem odeslat i 20 obrázků najednou a proběhlo to za pár vteřin.
+Jiří Novotný Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod honza286 » 15. únor 2018 08:56

Pokud tam člověk nahraje např. obrázek o velikosti 2 MB, tak ty 2 MB se samy od sebe opravdu hned po odeslání nezmenší např. na 300 kB. Už při použití logiky je jasné, že se nejprve musí nahrát ta plná velikost (2 MB), ta se zkomprimuje a zmenší na 300 kB a následně se ten zmenšený zkomprimovaný obrázek zveřejní.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 15. únor 2018 10:21

To zmenšení nejspíš dělá javascript v browseru, tedy dělá se lokálně na počítači a pošle se až ten výsledek, nemusí se to zpracovávat až na serveru.
+Jiří Novotný, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron