prodejní výstava

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

prodejní výstava

Příspěvekod pižla » 30. červenec 2016 07:00

Zdravím všechny,
zajímalo by mě, jaký je váš názor na nabízení svých děl formou prodejní výstavy. Po x letech focení a tvorby se mi nastřádalo hafo snímků různých žánrů (abstrakce, přírodní motivy a makro, zátiší, ale i koláže a fotomontáže, mandaly a fraktály...), takže se tím vším probírám a přemýšlím, kam dále. Začala jsem výběrem tematických souborů-aby tvorba byla zajímavá, pokud možno co nejvíce výtvarná, ale zároveň komerčně využitelná (ale ne kýč!!!). Upřímně si myslím, že potenciál tam je, ale jak jej prodat? Myslíte, že má cenu investovat do velkoplošných tisků nebo tisků na plátno a sjednávat výstavy za účelem prodeje? Myslím, že klasické foto na fotopapír menšího rozměru (do 30x40cm) si asi nikdo nekoupí, a i kdyby ano, nemůžu čekat nějaký super výdělek. Na druhou stranu si ale nemůžu dovolit investovat např. 100 000 do velkoplošných super kvalitních tisků, uspořádat pompézní výstavu a nevydělat nic nebo lítat po celé čr a ve finále se to třeba nevyplatí... Máte někdo zkušenosti s prodejem svých prací na výstavách? Prodejní stránky jako Fler, FineArt America apod. jsem zavrhla (na Fleru jsem cca 8 let, prodalo se pár obrázků za pár desítek korun, srdíček se nenajím a dohadovat se se zákazníkem, že mu pošlu data za 80,- a on pak po mně chce ještě množstevní slevu, protože si neobjednal jednu mandalu, ale tři, to je fakt spíš k naštvání:-) Upřímně-láká mě prodej fyzických velkoplošných tisků, na druhou stranu mě brzdí pomyšlení na to, že toto není otázka pár stovek a asi nikomu se nechce zkrachovat...
Hodnocení: 0
pižla
 
IP: 2a00:1028:83b0:1e6a:99c7:d6a2:b6c9:46xx

Reputace: 0

Re: prodejní výstava

Příspěvekod Lenka » 30. červenec 2016 07:51

Já nevím, o pár let zpátky navrhla bych pohlednice. Ale teď je doba taková neuspořádaná. Sama vůbec nevystavuju, nemám nervy na ty věci okolo. Pokud se mi povede namalovat něco zajímavějšího (dělám akryly) tak to spíš rozdám nebo vyměním za něco, co potřebuju. Poslední o kom jsem slyšela že se úspěšně živil přímým prodejem svých věcí byli Reon a Hajný, a to už je taky pěknejch pár let. Mám pocit (možná se pletu) že doba tomu nepřeje. Pokud bych teď chtěla začít něco prodávat, tak neoficiálně a zbraně, o to by moh bejt zájem. :lol: (trochu hořkej smích)
+kasparv, +mszucs Hodnocení: +2
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 3995
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +279

Re: prodejní výstava

Příspěvekod PandaWild » 30. červenec 2016 08:03

Prvním krokem by měla být příprava vlastních www stránek, kde by se nabízel prodej tisků na zakázku - zjistit kde a za kolik to nechat tisknout, jak a za kolik posílat, sestavit nabídku s cenami. Objednávky by se daly alespoň zpočátku emailem dohodou, nemusel by to být elektronický obchod. A pak jde hlavně o propagaci - přes servery jako FineArtAmerica se sice také dá prodávat, ale oni sami moc propagace nedělají, reklamu si musí zajišťovat autor. Vždy by měly být výchozím bodem vlastní stránky s nabídkou. Ani by nebylo třeba začínat s drahým tiskem ukázek a dělat výstavy, to by byla nákladná a asi málo vratná počáteční investice.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6419
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1606

Re: prodejní výstava

Příspěvekod Magda » 30. červenec 2016 09:38

O výstavě bych uvažovala v případě, pokud by tím důvodem proč ji dělat byla hlavně ta výstava a ne výdělek. Myslím, že někoho to může těšit - vidět svoji tvorbu nejen na obrazovce počítače, ale i jinak (třeba jako velkoplošný tisk, který zmiňuješ). Při výstavě máš také možnost přímého kontaktu s lidma (jak při přípravě, tak i během výstavy) a to někoho může také velmi bavit. Popřemýšlej jaké jsou tvoje důvody a co se ti na té představě nejvíc líbí. Nedokážu si ale takovou výstavu představit jako zdroj pravidelných a dostatečných příjmů - snad jen s výjimkou autorů, kteří jsou už hodně známí a mají svůj okruh zájemců, kteří jsou ochotni do jejich tvorby investovat.
Pokud bys to chtěla jen zkusit a pokud je pro tebe důležité fotky přímo tisknout a připravovat, tak někdy je možné je nabídnout do nějaké společné galerie, kde svoji tvorbu nabízí víc autorů nebo třeba někde se s někým domluvit, že můžeš poskytnout svoje fotky jako dekoraci do nějakých komerčních prostor kam chodí lidé (třeba kavárna, nějaký obchůdek, kadeřnictví…) s tím, že tam budou i kontaktní informace na tebe a nabídka prodeje. Souhlasím s Pandou - vlastní webové stránky se ti v tomhle případě určitě hodí (nebo jsou spíš nutností).
A pokud chceš prodávat svoje fotky jako tisky, obrazy atp., ale není pro tebe nutné, abys je osobně připravovala a posílala, tak možná by stálo za pokus najít nějakou službu, kam pošleš data v digitální podobě a o zbytek se postarají už oni. Takových možností je víc a je myslím dobré vybrat tu, kam chodí nakupovat zákaznící, kteří mají zájem o podobný styl jako je ten tvůj.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: prodejní výstava

Příspěvekod Ravennka » 30. červenec 2016 11:20

Magda píše:třeba někde se s někým domluvit, že můžeš poskytnout svoje fotky jako dekoraci do nějakých komerčních prostor kam chodí lidé (třeba kavárna, nějaký obchůdek, kadeřnictví…)


Tohle jsem chtěla navrhnout, kaváren s prodejními dekoracemi je dost a věřím, že když si člověk správně vybere, že i prodá. Pokud vím, tak bývá u obrázku rovnou cena, člověk si to na místě může koupit - ale jestli to opravdu funguje, to netuším.

Nicméně, zkusila bych na to jít od lesa - nějaké designerské studio - zkrátka ti, kteří zařizují interiéry, vždycky potřebují nějaké obrazy / velkoplošné fotky. A když budou potřebovat, nemusí hledat po všech čertech, tady jsi, tady máš dtb, jenom vyberou, vytiskne se to, zarámuje, tobě přistanou peníze bez práce, nazdar 8-) S trochou štěstí to bude nějaká firemní budova, fotka na každé zdi a z Tebe bude milionář :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +910

Re: prodejní výstava

Příspěvekod pižla » 18. srpen 2016 09:21

děkuji všem za příspěvky a rady:-) prozatím jsem pár věcí vystavila na fleru-sice si neslibuju žádné závratné prodeje, ale profil s ucelenou prezentací hodlám použít jako odkaz-rozhodla jsem se pro začátek oslovit jednu oblíbenou místní kavárnu a kulturák, kam bych nabídla pár tisků k vystavení s možností prodeje (nic velkého, abych nezbankrotovala, vyloženě jen dostat se do podvědomí lidí a ozkoušet si, zda bude o mé práce zájem). web bude nejspíš opravdu nutností, takže zapracuju na nějakém návrhu (krom těchto obrazů bych tam chtěla nabídnout i grafické a fotografické služby+jedno odvětví tvorby autorských šperků s vlastními motivy), takže to musím ucelit, aby stránky působily profesionálně a ne jako vetešnictví a pak najít někoho, kdo mi web vytvoří, protože tímto oborem jsem naprosto nepolíbená, a když už něco dělat tak pořádně... jooo a ten tip oslovit bytová studia se mi taky moc zamlouvá, možná to bude cesta a rozhodně to prubnu, nikdy by mě tohle nenapadlo, takže ještě jednou díky všem a hezké léto:-)
Hodnocení: 0
pižla
 
IP: 2a00:1028:83b0:1e6a:9027:8139:b338:d7xx

Reputace: 0

Re: prodejní výstava

Příspěvekod Ravennka » 18. srpen 2016 10:05

Hlavně se tu nezapomeň pak pochlubit... ;)

Určitě nejen já mám některé známé, které by se po zajímavých špercích utloukly, tak bych jim případně pak poslala odkaz... člověk nikdy neví 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +910

fotky obrazky

Příspěvekod Ricky » 29. prosinec 2016 21:03

Hľadáte kvalitné obrázky, fotky, videa, či vektory? ak ano prejdi na Obrazkyafotky.sk ;)
Hodnocení: 0
Ricky
 
IP: 178.143.166.1xx

Reputace: 0

Re: prodejní výstava

Příspěvekod castyhost » 29. prosinec 2016 22:24

to je teda biz, Ricky :-/

Privedenie nového unikátneho návštevníka za mesiac 4 € centy / klik
+Lenka Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0


Zpět na Nefotobanky - přímý prodej