symbiostock - Own your own photography business

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod castyhost » 29. červen 2020 22:12

Symbiostock je pluggin pro vlasni fotobanku, je to prostredi ve kterem se daji prodavat i dila jinych autoru pripojenych v siti symbiostocku

tady uspesna majitelka Jo Ann Snover se 120k soubory (3TB??), bojkoter SS s puvodnim portfoliem c #249
https://www.digitalbristles.com/image-t ... rs-images/
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod admin » 30. červen 2020 09:25

Hmm a nezkoumal jsi, jak fungují platby na symbiostocku? To jde přímo na tvůj účet a ty se pak musíš starat o danění, dph pro evropu atd? A nebo dostáváš jen provizi - svůj podíl? Protože v tom je obrovský rozdíl a spousta dalšího papírování :(
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +466

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod Neznamy » 30. červen 2020 09:48

Těch technicky hotových řešení, kde prodávat své fotky bez fotobanky je asi poměrně dost (znám nejméně tři). Jenže to nejdůležitější, tj. sehnat zákazníka, tyhle vlastní "fotobanky" nedovedou. A to papírování kolem, to mi za to taky nestojí.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 163
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +45

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod Bananaboy » 30. červen 2020 11:06

Neznamy mohol by si sem tie hotové riešenia napísať? Mám záujem ale len o riešenia, ktoré sa dajú nainštalovať na vlastný hosting, nie už predinštalované služby (prenajatie aplikácie) na ich serveroch s mesačnými poplatkami za používanie.
Ja poznám len Symbiostock a PhotoStore od Ktools.

EDIT: A zrovna som našiel ešte Photo Video Store Script.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil Bananaboy dne 30. červen 2020 11:24, celkově upraveno 1
http://tiny.cc/onemanvideos
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3417
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +967

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod shalom3 » 30. červen 2020 11:09

Jak jsem to tak nějak narychlo proklikala, tak jsem tam narazila na poznámku:

Welcome to my web site of stock photos and illustrations
My portfolio of images may be licensed and downloaded here at very reasonable prices. Please note that I am very sorry, but we cannot license to countries in the European Union because of onerous VAT requirements. Otherwise, the store is open worldwide and around the clock!

- Tím je asi řečeno mnohé. A předpokládala bych, že ze strany EU směrem ven to bude ještě složitější nehledě jen na DPH, ale i na řadu dalších nablblých výmyslů, které se tu musí řešit, dodržovat a čelit sankcím za jejich případné porušení.

Jinak asi postavit vlastní web na prodej fotek by mohlo jít třeba Drupalu, ale protože už jsem s ním dlouhou dobu nedělala, tak aktuální přehled nemám. Celá ta platforma je zdarma, existuje k ní řada hotových modulů také zdarma.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3729
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +846

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod castyhost » 30. červen 2020 11:19

co se nekoho kdo to ma proste normalne zeptat? ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod Neznamy » 30. červen 2020 11:31

Bananaboy píše:Neznamy mohol by si sem tie hotové riešenia napísať? Mám záujem ale len o riešenia, ktoré sa dajú nainštalovať na vlastný hosting, nie už predinštalované služby (prenajatie aplikácie) na ich serveroch s mesačnými poplatkami za používanie.
Ja poznám len Symbiostock a PhotoStore od Ktools.


Co si tak vzpomínám:
Photoshelter
PhotoDeck
Smugmug
Zenfolio

Myslím, že prodej fotek lze udělat i ve Webflow, ale není to přímo na to specializovaná služba.

Nezjišťoval jsem, zda se dají naisntalovat na vlastní hosting. Když jsem to hledal, bylo pro mě důležité pouze to, abych to mohl mít na vlastní doméně.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 163
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +45

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod Bananaboy » 30. červen 2020 11:54

shalom3 píše:Jinak asi postavit vlastní web na prodej fotek by mohlo jít třeba Drupalu, ale protože už jsem s ním dlouhou dobu nedělala, tak aktuální přehled nemám. Celá ta platforma je zdarma, existuje k ní řada hotových modulů také zdarma.

Aj samotný Symbiostock je postavený na open source plugine WooCommerce pre WordPress. Pri predaji digitálnych vecí je treba myslieť na veci, ktoré nie sú pri predaji fyzického (hmotného) tovaru dôležité. Napríklad vodoznak, rôzne rozlíšenia, rôzne formáty (vektor, video, audio). Preto je lepšie použiť riešenie už prispôsobené na predaj digitálneho materiálu.

Jedine, že by bol niekto masochista a túžil si sám doprogramovať nadstavbu na predaj digitálnych vecí na svoj obľúbený e-shop CMS systém. :lol:

Tiež neviem ako sa e-shopy časom vyvinuli, ale keď som pred pár rokmi skúšal čisté inštalácie PrestaShopu, Magenta a ešte nejakých e-shopov, tak vtedy by som tam vektory a videá nehahral ani náhodou, pretože to nešlo. A myslím, že to nejde ešte ani teraz. Veď preto ten Symbiostock a iné riešenia vlastne vznikli.
Hodnocení: 0
http://tiny.cc/onemanvideos
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3417
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +967

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod duben » 30. červen 2020 13:28

Technické řešení je ten nejmenší problém. A ano, beru v potaz, že se bavíme o zprovoznění webu, an nějakém už naprogramovaném řešení, naplnění obsahem a že je to minimálně na 2-3 měsíce práce, napojení na různé platební systémy, minimálně platební karty, paypal apod.

Sehnání zákazníků co si něco koupí, je druhý problém, který stále není až tak zásadní, pokud máte použitelný obsah a pokud nákup bude pro nakupujícího snadný.

To co je opravdu zásadní, je nesmyslná Evropská legislativa a její přístup k prodeji digitálního obsahu,pro který třeba já osobně už dál nevyvíjím pluginy pro Joomlu, dal jsem je zdarma a přestal je aktualizovat. Máte totiž povinnost dát cenu každému podle země v EU z ktéré nakupuju, resp. pochází ... tedy je to ještě složitejší, protože když je firma z UK, ale nakupuje to zrovna když ne na dovolené ve Španělsku přes Italského mobilního operátora ... no prostě určit správnou DPH, kterou mu ale zobrazíte až po zadání firemních údajů a do té doby ukazujete bez DPH (což je ale zase pro koncového nakupujícího bez firmy špatně ...) tak když se přes tohle dostanete, tak samozřejmě musíte odvést DPH v dané zemi, ke které se DPH váže. Znamená to být po čase plátcem DPH ve všech zemích EU, sledovat všechny změny DPH v jednotlivých zemích, výjimky, dodatky ... to co jedna účetní sotva stíhá pro ČR si vynásobte počtem zemí v EU a počtem různých sazeb (protože sem tam někde nějaký druh zboží převedou z jedné do druhé, jako třeba u nás legrace s pivem na stojáka, do džbánu, na zahrádce, uvnitř hospody ...). Pokud nemáte obrat v řádu milionů a za sebou tým účetních a právníků, tak nemáte šanci tohle zvládnout.

Samozřejmě jsou tu pak platformy, které tohle řeší za vás, vy prodáváte skrz ně, nebo přes jejich platební brány atd. a pak je to vztah vy vs ta firma, tam je to B2B a tyhle opičárny pro B2C se vás netýkají. Samozřejmě to ty firmy nedělají zadarmo, takže to znamená kromě investic do marketingu počítat i s podílem pro tyhle firmy, s rizikem že změní podmínky, řeknou si o víc, zkrachují, někdo je koupí atd. atd.

Malé tvůrce digitální obsahu ať už jde o SW, nebo fotky/video tenhle legislativní paskvil celkem slušně zlikvidoval.

Pokud přesto budete chtít vlastní přímý prodej zkusit, tak pak třeba udělat firmu na Seychelách apod. prodávat jen mimo EU a jednou za rok si zisk převést na účty v ČR, resp. EU, ale samozřejmě to budete muset dodanit, platit docela dost za převod ... cesty jsou, otázka pro kolik lidí dávají smysl. Podle mě by se to vzhledem k měsíčnímu obratu mohlo možná vyplatit asi tak 5-10 lidem z ČR co v tom točí opravdu velké peníze.
+basti Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 919
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +195

Re: symbiostock - Own your own photography business

Příspěvekod honza286 » 30. červen 2020 14:18

Zkusil jsem si s tím během dopoledne pohrát a naimportovat to na vlastní web. Bohužel je to nekompatibilní s nejaktuálnějšími verzemi woocommerce i Wodrpressu a je tam i dost dalších zádrhelů ve funkčnosti - objeví se tam hláška en(/data/web/virtuals/.../virtual/session/sess_552af5f05542ccfab8ebb7413a72d3ab, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /data/web/virtuals/.../virtual/www/domains/.../wp-content/plugins/symbiostock-pro/symbiostock-pro.php on line 511, následně po odhlášení z administrace se jde na ní přihlásit jen změnou hesla pro přihlašování. Pokud by to jelo korektně a v pořádku, tak by to bylo usnadnění pro ty, kteří prodávají fotky už nyní přes svůj web - bohužel je to ale jen "kdyby".
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 296
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +54

Další

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron