Dron pro focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Dron pro focení

Příspěvekod Zmrzlinář » 16. srpen 2018 16:01

Ahoj lidi,

tak po delší době mám dotaz. Mimochodem je to asi rok, co jsem začal nahrávat na fotobanky a měl jsem představu, že do roka na SS nasázím 2000 fotek, k tomu mi zbývá asi 60 (na istock už ale mám přes 2000). Ale to jsem odbočil.

Zajímá mně, jestli má někdo zkušenost s drony. Začalo mně to trochu zajímat, líbí se mi fotky a vide z vejšky. Legislativu nechme stranou, vím jak to je a pokud bude třeba nemám problém udělat si na to papíry.

Mají použitelnou kameru pro focení? Co jsem viděl, tak většina z nich má malé CMOS senzory, ale neumím si to představit. Nikde žádné recenze na kvalitu fotek a videí z dronů jsem nenašel.

Poohlížím se po DJI Mavic Pro nebo Air, ale ty kamerky asi nic moc, Phantom má asi lepší (větší senzor?), jenže to je neskladný a velký. Ten air se vejde skoro do kapsy (nebo do batohu s vybavením).

Díky!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Honzík » 16. srpen 2018 17:45

Kolega nedávno pořídil model ,,Air,, a fotky jsou slušné (12mpx) i na tak malý senzor, záleží jakou kvalitu očekáváte. Já osobně bych to přirovnal ke starším low-end zrcadlovkám (D3000 atd.) což pro fotobanky by mohlo být dostačující.

Jen s dovolením odbočím k té legislativě. Dělám na věži jednoho malého nejmenovaného letiště a ze zkušenosti vím, že pokud ,,dronař,, je rozumný a nedělá vyloženě neinteligentní kraviny (jako neohlášené létání v ose dráhy atd..) tak je to všechno jen o domluvě a pokud můžu mluvit za sebe tak jsem rád když se někdo ozve jestli tady a tady může lítat, ikdyž je v lokalitě nebo výšce kde se ani nemusí dotazovat na letiště. (aspoň to na nás/vás hází lepší světlo)
Hodnocení: 0
Honzík
 
Příspěvky: 8
Registrován: 12. srpen 2018 06:55

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Zmrzlinář » 16. srpen 2018 22:08

Ahoj,

díky za reakci. Asi nemám úplně v úmyslu létat u letiště nebo na letišti, měl jsem spíše na mysli v přírodě, nechtěl způsobit nějakou katastrofu :-)

Ještě si to musím rozmslet. Třeba se i ta kvalita lítacích foťáků liší a třeba ještě počkám, nevím :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Návštěvník » 17. srpen 2018 08:12

Zmrzlinář píše:Ahoj,

díky za reakci. Asi nemám úplně v úmyslu létat u letiště nebo na letišti, měl jsem spíše na mysli v přírodě, nechtěl způsobit nějakou katastrofu :-)

Ještě si to musím rozmslet. Třeba se i ta kvalita lítacích foťáků liší a třeba ještě počkám, nevím :-)


Jak se změní kvalita foťáků je otázkou... Jisté je, že brzo výrazně přitvrdí pravidla pro nákup dronu a létání s ním. Jen namátkou: odpovídač na každém dronu, placené zkoušky pro všechny + průkaz pilota, včetně rekreačních letců, další zdražení pojistného pro komerční létání, nutnost havarijního pojištění - povinného ručení pro rekreační piloty, registrační značka pro drony od cca 0,2kg, omezení prodeje na zletilé osoby..., atd., atd. To vše a ještě další lahůdky bude obsahovat právě zpracovávaná směrnice EU, která bude muset být promptně implementována do našeho právního systému. Můžete si položit otázku proč to tak je, když dosud nebyla v evropském vzdušném prostoru zaznamenána jediná závažná kolize dronu s letadlem, nebo vrtulníkem, případně zranění osob pádem. To vše, když je u rekreačních dronů nastartován trend ke snižování hmotnosti a obrovskému zvýšení spolehlivosti, mimo jiné i přidáváním zálohy všech důležitých prvků ( IMU jednotky, kompasy ) u většiny modelů. Již dnes většina kvalitních dronů s delším doletem užívá tzv. geofencing, který vám neumožní ani přiblížení k letišti a jiným zakázaným zónám, natož tam odstartovat.
Ten kdo se chce věnovat pohodovému rekreačnímu létání v přírodě, má několik málo měsíců na nákup neregistrovaného dronu.
V budoucnosti bude zřejmě amatérské natáčení východu slunce nad Lužnicí trestně rovno profesionálnímu prodeji drog na Václavském náměstí...
Proč? Na to si odpovězte sami... :|
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod castyhost » 17. srpen 2018 08:33

podivej se co zpusobil Juracka za manii litat nad Ceskym Svycarskem...kvuli dronum tam pochcipali nejaky sokoli
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Návštěvník » 17. srpen 2018 08:59

castyhost píše:podivej se co zpusobil Juracka za manii litat nad Ceskym Svycarskem...kvuli dronum tam pochcipali nejaky sokoli


pohyb motýlím křídlem... :D
Kvůli jednomu, předchozímu příspěvku zde, byl topič Bárta v Tušimicích nucen přihodit lopatu uhlí do kotle navíc a co čert nechtěl, povedlo se mu tím neplánovaným náhlým pohybem narušit hnízdo posledních přežívajících Ropáků v Čechách.
Zákázal bych ty lopaty, Bártu..., ehm a taky ty příspěvky tady.... :lol:
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Návštěvník » 17. srpen 2018 09:07

Pochcípaní sokoli (pokud to opět není hoax typu Gliwice) mi vadí podstatně méně než chcípající svoboda...
Pan Juračka je slušný člověk, dobrý fotograf a skvělý pilot dronu.... :!:
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod castyhost » 17. srpen 2018 09:17

Ten kdo se chce věnovat pohodovému rekreačnímu létání v přírodě, má několik málo měsíců na nákup neregistrovaného dronu


mam dron, muzu s nim teda pohodove litat... :-o


problem neni pan Juracka (treba i mel povoleni, tak dalece jsem to nesledoval), problem je co zpusobilo jeho inspirativni nataceni v narodnim parku...ty zabery jsou nadherny, ale nemuze (nesmi) si je tam zajet uddelat kdykoli kdokoli

http://www.npcs.cz/hnizdici-ptaky-rusi- ... ty-i-drony
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod Návštěvník » 17. srpen 2018 09:47

Tohle se netýká dronů, ale všech wildlife fotografů. Vždy je na každém, zda bude chtít udělat snimky zvěře i za cenu jejího případného úhynu, nebo zisku nadřadí nějaká morální hlediska. Přece kvůli pitomci schopnému rozšlapat koroptví hnízdo nebudem chtít vydávat povolenky k zrcadlovce.
Dovedu si představit třeba prodej stativů a teleobjektivů od 150mm pouze na povolení předsedy MNV, nebo hospodáře mysliveckého spolku.

Také bych prověřil současné vzorky podrážek, protože velké množství chráněného hmyzu je doslova rozdrceno hladkými podešvemi hipsterských kecek. Doporučoval bych pro všechny povinné jehlové kramflíčky, které snížují riziko environmentálních škod na minimum. Současně by tím byla podpořena žádoucí progrese LGBT komunity... :D
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Dron pro focení

Příspěvekod castyhost » 17. srpen 2018 10:03

ano, kazda forma extremismu je spatna
legislativa se nemeni kvuli "tem hodnym" ale kvuli nekolika tupym ovcim

tohle je pristup pana topice Barty...je demokracie a ja mam tu moznost
Pochcípaní sokoli (pokud to opět není hoax typu Gliwice) mi vadí podstatně méně než chcípající svoboda...


svobodu mam rad, ale na cizi svobodu kaslu, sry :lol:
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé