Jak řešíte RAW zálohu

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Peteer » 21. duben 2016 15:51

Mám na Vás dotaz který by mě docela zajímal. Většině z nás se určitě plní disk RAW soubory které jsme už odeslali na naše milé fotobanky aby nám vydělávali penízky :D .
Záloha již zpracovaných jpeg je jasná, ale zajímá mě jestli zálohujete i RAW kdyby jste je potřebovali zpracovávat znovu nebo je použít jinde. Já osobně to budu řešit asi NAT serverem který bude stále online s rychlým připojením internetu (na NAT serveru budou dva rychlé disky které budou v RAID), dá se pak fotit i na místě ne jen ve studiu a půjde to na stejný NAT server.
Díky za Váš a případně tip jak to máte řešené Vy.
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Jirik » 21. duben 2016 18:56

Neni ta rychlost a zaloha na rozdelene dva HDD do reidu zbytecna...? A misto toho zvolit sice dva spolehlive HDD ale trebas zrcadlene data, pokud by se na jednom HDD data ztratila tak na druhem jej najdes. To je jen muj navrh, jak bych si to pro sebe predstavoval. Mozna sem napise nekdo dalsi neco lepsiho. Trebas nejaky rychly placeny Cloud. aj.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Peteer » 21. duben 2016 20:33

Na Cloud v žádném případě, když vím co se může stát a kdo všechno se v tom může hrabat........Tak jsem tom myslel, napsal jsem to špatně - NAT, v něm dva disky které se zrcadl.... :D
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Jirik » 21. duben 2016 21:41

jo, ale ty disky v raidu se pouzivaji trebas pro rychle ukladani dat pri zpracovani videa, ale pro fotky je to asi zbytecny, Jinak ja jsem take uvazoval, si poridit nejake to sitove uloziste pro HDD se zrcadlenim, hlavne pro zalohy, ted pouzivam externi box s USB-3.0 a wifi pripojenim, a muzu do toho ramecku vrazit vetsi nebo mensi HD rozmer asi, 3,5 nebo 2,5, ted si ty rozmery nepamatuji, ale fofr v zaznamu dostacujci.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod jarin13 » 22. duben 2016 05:55

já mám NAS Synology http://www.trustedreviews.com/synology-diskstation-ds414-review
+ 4x 4TB a max spokojenost :)

zaleží jaký RAID chceš používat. On je dobrý i proto, že ti může jeden HDD jít do kopru a ty ho v klidu vyměníš a jedeš dál bez ztráty dat.
https://cs.wikipedia.org/wiki/RAID
já tam mám RAID 5.

A navíc to synology je docela multifunkční. Např. DLNA server, foto server a spousty dalších...
Hodnocení: 0
jarin13
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19. říjen 2013 13:53

Reputace: 0

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Neznamy » 22. duben 2016 07:07

NAS Synology 2 x 3TB (zrcadlené). Spokojenost.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Artush » 22. duben 2016 09:39

RAW nezálohuju :-) nevracím se ke starám fotkám, dělám pořád nové. Zálohuji jen hotové otagované JPG na externí disky, a navíc mám je na fotobankách, z některých jdou zpětně stáhnout (Mostphotos ...) kdyby došlo ke ztátě dat.
Hodnocení: 0
www.artushfoto.eu
https://www.instagram.com/artushfoto.eu/
www.facebook.com/artushfoto.eu
Uživatelský avatar
Artush
 
Příspěvky: 84
Registrován: 9. duben 2013 19:16
Bydliště: Europe

Reputace: +6

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod Peteer » 22. duben 2016 11:27

Super diky vsem za inspiraci
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Jak řešíte RAW zálohu

Příspěvekod PandaWild » 22. duben 2016 11:36

RAW může být dobré zálohovat i jako důkaz autorství fotky. ... Zásadně zálohuji všechna zdrojová data (RAW, ale i v jiných oblastech) - je nepříjemné po letech chtít něco udělat jinak, s novými zkušenostmi, a nemít k tomu zdrojové podklady. Externí harddisky jsou už dnes velmi levné a rozhodně se to vyplatí. I třeba jen kvůli jediné fotce, která se ukáže být velkým hitem a hodilo by se ji upravit kvalitně v jiném barevném ladění. Raději dát nějakou tisícovku navíc než se pak po letech mlátit do hlavy.
+Peteer, +kasparv, +mszucs Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903


Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron