Kde prodat zrdcadlovku

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 8. leden 2018 18:53

Já jsem před časem koupil od jednoho známého starší objektiv za 17 000, jehož tehdejší pořizovací cena byla cca 60 000. To jsem ovšem věděl, že ten známý se o něj určitě dobře staral a v podstatě ho ani moc nepoužíval. Za techniku, která někoho "provázela po fotobankéřských toulkách" bych cenu viděl tak na 10% pořizovací ceny. Jestli se to někomu vyplatí, to je individuální.
castyhost píše:dneska je to tu jak "U dobre rady" :-D

Jo, to je proto, že už nikdo dneska nemá čas chodit do hospody a chybí mu hospodské poklábosení.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod PandaWild » 8. leden 2018 19:14

Megapixel uvádí "Víte, že ho u nás můžete prodat až za 15180,- Kč?
https://www.megapixel.cz/nikon-d700

V nabídce ho mají za 16990,- Kč
https://www.megapixel.cz/nikon-d700-tel ... 1514368178
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod Fyletto » 8. leden 2018 21:46

Díky za spoustu reakcí, určitě si to nechám projít hlavou. Jinak rozhodně bych neřekl, jak tu někdo naznačil, že foťák typu Nikon D700 je bezcenný křáp s minimální hodnotou. Jako druhé tělo ho nevyužiji. Dvě zrdcadla na cesty nenosím. Mám D810 a pak malý RX100. Jinak bych asi potřeboval pár šerpů :-) 10% hodnoty je dost málo na stav a kvalitu přístroje. Ve vitríně jseh ho sice neměl, ale staral jsem se dobře. Je to 12mpix plnoformátové zrcadlo ve velmi dobrém stavu, nacvakal jsem na něm asi 50000 fotek, závěrka je testovaná na 150000 cyklů... Pro začátečníka je to dle mého sen, protože dalece předčí i moderní vícemegapixelové základní dvě řady od stejného výrobce. Chápu, že původních skoro 50 tis za ni nedostanu :D , ale doufal jsem v něco mezi 13-15tis, v závislosti s tím, zdali si zájemce bude přát nějaké "extras" jako více baterií apod. Zkusím to na zmíněných bazarech, na Ebay to dávat nechci, u velkých obchodů jako Megapixel či Škoda si berou příliš velikou provizi.
Hodnocení: 0
Fyletto
 
Příspěvky: 66
Registrován: 18. červenec 2013 09:02

Reputace: +4

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod ToM » 9. leden 2018 07:48

Já tě chápu, tohle bych si taky nenechal doma ve výstavce. Několikrát jsem řešil stejnu situaci. Když jsem takhle něco prodával, nešlo mi o zisk, ale spíš se zbavit něčeho, v čem jsou ještě peníze. Takže jsem jako výchozí cenu vzal tu co mi nabídne megapixel. Tam je výhoda, že člověk dostane prachy na dřevo, hned a bez keců. Tuhle cenu jsem navýšil o 10-20% a dal jsem tomu 14 dní, jestli si to prodám sám. Pokud ne, jel jsem s tím do megapixelu a bylo. Většinou tak z 50% jsem prodal sám. Prodávám na Paladix, Sbazar a Bazos. Nic víc. A ještě jedna zkušenost, megapixel s výkupníma cenama často hejbe. Příklad: zjistil jsem si cenu objektivu cca nějakejch 15.000 a když jsem neprodal sám a za 14 dní jsem tam s tím jel, byla cena už jen 14.000. Ale na stránkách jde výkup nějak zadat, že asi týden výkupní cenu garantují ikdyž jí mezitím sníží.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod Zmrzlinář » 9. leden 2018 11:30

Já jsem vždycky úplně bez problémů prodal foťák i objektivy na Paladixu (https://www.paladix.cz/bazar/) a vždycky se našel kupec do maximálně několika dnů.

Naposledy jsem prodával D5500 před Vánoci, předtím v létě atd. Za pokus nic nedáš, můžeš zkusit i bazoš.

Na paladix chodí lidi zkušenější a znalejší tudíž pro plnoformát asi ideální místo, v bazoši a jinde se spíš prodává spotřebák, kompakt, slabší zrcadlovka atd.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvekod petr73 » 10. leden 2018 07:22

Hodnocení: 0
petr73
 
Příspěvky: 76
Registrován: 7. únor 2014 18:06

Reputace: +1

Předchozí

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé