Nevhodné otištění fotografie

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Nevhodné otištění fotografie

Příspěvekod Host » 4. duben 2017 11:24

Návštěvník píše:
Host píše:
admin píše:Ono to focení s modely je dosti ošemetné... věděli jste napříkald, že i když máte od modelu podepsný model release, tak si to ten model může rozmyslet a pokud byste nestáhli jeho fotky, tak vás může zažalovat? To je to naše skvělé české právo :( Ale to je jen perlička, kterou jsem se nedávno dozvěděl...

Záleží na tom jak máte sepsaný Model release. V tom mém je vložena i dvouletá výpovědní lhůta a smluvní pokuta - náhrada nákladů, vrácení odměny, sankce za odstoupení od smlouvy. Když tohle model podepíše, tak už většinou později "nezlobí". Model release musíte mít dva, jeden univerzální pro fotobanky s ověřeným překladem a druhý český sepsaný na vaši osobu podle našeho práva i s těmi sankcemi..

Takže jim dáváš podepsat tři MR? Univerzální anglický + český překlad + český MR?
Byl by si ochotný poskytnout nebo ukázat tvoji verzi MR?
Díky


Omlouvám se, ale důležité body jsem zde napsal. Za jejich rozepsání a přeložení do právnického jazyka jsem zaplatil dost peněz na to, abych je zdarma vyvěšoval na net... Určitě máte někde v dosahu schopného právníka, který to také dokáže...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Nevhodné otištění fotografie

Příspěvekod shalom3 » 4. duben 2017 11:48

Když se tak dívám na různé zpravodajské servery a zprávy zde uveřejněné, tak se asi nevhodnému využití fotky lze sotva vyhnout - pozitivních zpráv je tu opravdu málo ;) .
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3619
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +779

Re: Nevhodné otištění fotografie

Příspěvekod Návštěvník » 4. duben 2017 12:04

Host píše:Omlouvám se, ale důležité body jsem zde napsal. Za jejich rozepsání a přeložení do právnického jazyka jsem zaplatil dost peněz na to, abych je zdarma vyvěšoval na net... Určitě máte někde v dosahu schopného právníka, který to také dokáže...

To plně chápu a respektuji, přesto to musím taky vyřešit. Tak mě napadlo, když už to máte zpracované, jestli si nechcete snížit náklady a poskytnout mi to za nějakou část sumy co Vás to stálo. Pokud ano, tak mi prosím napište na dusan.motejl@seznam.cz a domluvíme se, pokud ne tak pohledám právníka a něco vytvoříme. Každopádně děkuji už i za to důležité info.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 31.192.80.xx

Reputace: 0

Re: Nevhodné otištění fotografie

Příspěvekod Vero » 22. říjen 2017 19:30

A fotíte tedy někdo se členy rodiny? Já mám dvě fotky, u kterých mě vyloženě svrbí prsty na to, je hodit na fotobanku, ale je na nich muž (toho ani tak neřeším) a syn... Furt mi to nějak leží v hlavě... :?: :roll:
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 336
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +58

Re: Nevhodné otištění fotografie

Příspěvekod ypres.bass » 22. říjen 2017 20:05

Vero píše:A fotíte tedy někdo se členy rodiny? Já mám dvě fotky, u kterých mě vyloženě svrbí prsty na to, je hodit na fotobanku, ale je na nich muž (toho ani tak neřeším) a syn... Furt mi to nějak leží v hlavě... :?: :roll:

mě teď sestřenka vyšla celostátně na titulce
+PandaWild Hodnocení: +1
www.stanislavkolarik.cz | www.smag.cz
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 332
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +24

Předchozí

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé