Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod duben » 16. listopad 2016 08:48

Před nějakou dobou sliboval článek o mobilních aplikacích které používám pro focení a věci okolo něj. No vida a sotva se rok s rokem sešel ... zkrátka tady je ten článek http://fotorady.cz/software/tipy-na-mob ... -fotografy co jsem o něm kdysi na nějakém fotobankovém srazu mluvil :)

Budu případně rád za další náměty a tipy, ať už tady ve fóru nebo v komentáři pod článkem. Minimálně v iPhone aplikacích nemám takový přehled, protože jablíčko nepoužívám.
+old_white_wolf Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod duben » 16. listopad 2016 22:13

Tak trochu jsem čekal že vyvolám nějakou diskuzi a buď jsem jediný kdo mobil jako pomůcku používá, nebo jsem vypsal všechno potřebné ... a nebo se vám nechce podělit se o to co používáte vy :)
+PandaWild Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 16. listopad 2016 23:40

Je možné že mám dlouhé vedení - o tom Rakušanovi už tady byla jednou řeč - ale ještě jsem nějak nepochopil, proč bych měl používat mobil na něco jiného než na telefonování.
+Bananaboy, +sedmicka7a Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod duben » 17. listopad 2016 01:13

hypotekyfidler.cz píše:Je možné že mám dlouhé vedení - o tom Rakušanovi už tady byla jednou řeč - ale ještě jsem nějak nepochopil, proč bych měl používat mobil na něco jiného než na telefonování.


Že ty jsi ten článek nečetl? :))), to je jako říkat, že nevím proč používat počítač na něco jiného než na matematické výpočty ... prostě proto, že to ty mobily umí, máš je u sebe a když si s ním dokážeš usnadnit život, ušetřit čas apod. tak proč s ním jenom telefonovat?

Třeba mě osobně mnohem víc vyhovuje vyplnit na místě model release na mobilu, než si tvrdohlavě s telefonem jen telefonovat a pořád s sebou nosit pár nevyplněných model releasů pro strýčka příhodu. ;)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod admin » 17. listopad 2016 09:32

On ten foťák na mobilu sice fotí dobře, ale tu hloubku ostrosti jako zrcadlovka mít nikdy nebude... ale na druhou stranu mobil mám všude s sebou, zrcadlovku doma na stole :)

Takže já fotím aplikací Camera FV-5 (ale poslední dobou se mi dost seká - něco vyfotím, vypnu mobil a když ho znovu zapnu, tak je v programu zobrazen poslední snímek a nepomůže nic jiného, než aplikaci ukončit a znovu spustit :(

Pak to upravím ve Snapseedu - fakt povedený editor

A pak to šoupnu na isntagram / twitter / facebook

... ale teda ty úpravy na mobilu nic moc, chybí mi velký monitor :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod PandaWild » 17. listopad 2016 09:47

Můj mobil Sony Ericsson Z600 má rozlišení foťáku 352x288 px, s kvalitou optiky Dirkon. :D
+Bananaboy, +duben Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod Marsan » 17. listopad 2016 09:53

PandaWild píše:Můj mobil Sony Ericsson Z600 má rozlišení foťáku 352x288 px, s kvalitou optiky Dirkon. :D


jj Dirkon, to byl foťák, abíčko na stole, zapatlaný ruce od kanagonu (ten tak krásně voněl :shock: ) pár svitků jsem na něj nafotil, jen je najít a zkusit prodat :lol: :lol:
+PandaWild Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod Bananaboy » 17. listopad 2016 09:59

Ja mám na mojom Fonepade len prednú 1,2 megapixelovú kameru, takže môžem fotiť len a len seba. Pochybujem, že by fotobanky stály o môj nekvalitne vyfotený ksicht. :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod PandaWild » 17. listopad 2016 10:03

Ale jo, stály by - nafoť sadu emoticons, tam to malé rozlišení bude stačit. (takhle jsem udal např. staré textury s rozlišením 256x256, jako sadu)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. listopad 2016 11:09

duben píše:
hypotekyfidler.cz píše:Je možné že mám dlouhé vedení - o tom Rakušanovi už tady byla jednou řeč - ale ještě jsem nějak nepochopil, proč bych měl používat mobil na něco jiného než na telefonování.


Že ty jsi ten článek nečetl? :))), to je jako říkat, že nevím proč používat počítač na něco jiného než na matematické výpočty ... prostě proto, že to ty mobily umí, máš je u sebe a když si s ním dokážeš usnadnit život, ušetřit čas apod. tak proč s ním jenom telefonovat?

Třeba mě osobně mnohem víc vyhovuje vyplnit na místě model release na mobilu, než si tvrdohlavě s telefonem jen telefonovat a pořád s sebou nosit pár nevyplněných model releasů pro strýčka příhodu. ;)

Jasně že se najde pár situací, kdy se to opravdu hodí - a to vyplňování model release je jednou z nich. Ale mě štve, jak to do mě pořád hustí pod tlakem, tak mám schválně tlačítkový Samsung (baterka mi vydrží 14 dní). A protože se bojím, že až klekne, tak už ho neseženu, tak mám do zásoby nakoupené ještě 4.
+Ravennka, +duben Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé