Tisk fotografií

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Tisk fotografií

Příspěvekod Miles » 22. duben 2020 21:19

Ahoj, prosím o nějaké tipy na kvalitní dodavatele tisku fotek. Klasické i větší rozměry, fotoknihy. Zvlášť mě zajímá tisk na trochu tvrdší papír, než je klasický fotopapír, aby fotky nebyly do oblouku, ale rovně, když se drží v ruce (třeba rozměr cca A5). Díky.
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 288
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod admin » 28. duben 2020 12:48

Hodně vychvalované v recenzích jsou fotoknihy https://www.saal-digital.cz/fotokniha/ ale nevím, zda jsou tak dobré i ve skutečnosti - dávájí totiž fotoknihu zdarma za recenzi :)

A co se týče fotek na tvrdším papíru, taky nevím, zda to jde. Nechávám si tisknout pohledy a to je už hodně tuhý papír, ale mírně do oblouku jsou stejně.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +471

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod hanse » 28. duben 2020 13:09

U saal-digital jsem si nechával loni tisknout kalendář a z kvality jsem byl nadšený. Dobré je tam vychytat různé akce, plus pak pro zákazníky posílají slevové kupony při objednávce nad xxx Kč.
Hodnocení: 0
hanse
 
IP: 88.103.23.xx

Reputace: 0

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod sci » 28. duben 2020 13:54

Kniha byla super, při tisku přes celou dvoustranu je to dokonale
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sci
 
Příspěvky: 92
Registrován: 8. duben 2013 14:48

Reputace: +11

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod CaptureLight » 28. duben 2020 18:24

[quote="admin"]Hodně vychvalované v recenzích jsou fotoknihy https://www.saal-digital.cz/fotokniha/ ale nevím, zda jsou tak dobré i ve skutečnosti - dávájí totiž fotoknihu zdarma za recenzi :)

Bez obav do toho můžeš jít.Kvalita je výborná. Vyzkoušel jsem jak barevné fotografie, tak i černobílé.
Recenzi jsem využil a je k nalezení třeba na mém Facebooku či webu. Pro jednoduchost ji přikládám.

.......

Fotokniha od Saal Digital

U fotografií stále platí, že co není vytištěno, neexistuje. Proto jsem se před dvěma měsíci rozhodl, že si ze svých fotek zkusím zase nechat vyrobit fotoknihu. Tentokrát jsem zvolil německou firmu Saal Digital CZ. Na rovinu přiznám, že jsem od nich dostal slevový kupón v hodnotě 3.000 Kč výměnou za to, když následně na sociálních sítích popíši své poznatky z práce s programem a zhodnotím kvalitu zaslané fotoknihy.
Abych co nejvíce prověřil možnosti programu a následného tisku, tak jsem zvolil kombinaci barevných a černobílých fotografií, které byly na každé stránce doplněny poměrně dlouhým textem.

Program Saal Designer je nejprve nutné stáhnout do počítače. Je ke stažení jak pro Windows, tak i pro Mac. Je celý lokalizován do několika jazyků a čeština mezi nimi nechybí. Po otevření programu na úvodní stránce vyberete produkt (fotoknihu, pohlednice, kalendář atd.), se kterým chcete pracovat a pak už jen ze svého archívu přidáváte fotografie. Možností, jak koncipovat vzhled stránky je opravdu mnoho. Několik desítek šablon a několik tisíc klipartů mluví za vše. Samozřejmě šablony můžete ignorovat a stránku si navrhnout podle svého. Já jsem zvolil tu druhou možnost.
Velmi rychle přijdete na to, jak program používat a navrhnout si knihu podle vašich představ. Příjemné je, že každém okamžiku tvorby knihy znáte její cenu. Můžete stánky přidávat i ubírat a cena se okamžitě aktualizuje. Závěrečná částka vás tedy už nijak nepřekvapí. Moje první kniha měla 80 stran a celou jsem ji zvládl vytvořit za hodinu a půl. Hotovou knihu program ještě před odesláním překontroluje a upozorní vás na případné chyby, které snadno opravíte. Pak následuje její zaplacení a odeslání do výroby.

Fotoknihy se vyrábí v Německu. K ceně knihy se ještě připočítává doprava. Za příznivých 100,- Kč vám knihu pečlivě zabalenou v měkké obálce a vloženou do kartonové krabice doručí DHL v hodinu, na kterou se s vámi domluví. Od odeslání knihy do výroby do jejího doručení k vám domů neuplyne ani týden. A to i teď v předvánočním čase.

Byl jsem hodně zvědavý na kvalitu tisku. Tady bych teď trochu odbočil. Program Saal Designer nabízí možnost zaslání vzorových ukázkových sad papírů. Doporučuji si je objednat ještě před vlastní tvorbou knihy. Já to bohužel poprvé neudělal, takže jsem moc netušil, na jakém papíru bude kniha vytištěná a byl jsem kvalitou trochu zklamán. Moje chyba. Kdybych si je objednal, věděl bych zcela přesně, jak který papír vypadá a co je schopen z hlediska tisku zvládnout. Na mou reklamaci kvality barev ale výrobce zareagoval skvěle. Poslal mi kupón na tisk nové knihy zdarma. Při opakované objednávce už jsem tedy věděl, jaký druh papíru mám zvolit a co mohu čekat.
Znovu už jsem zklamán nebyl. Kvalita tisku je vynikající. Nenašel jsem žádné viditelné rozdíly mezi tím, co vidím na monitoru a co v knize. Zpracování knihy je rovněž precizní. Stránky u mnou zvolené vazby jsou silné a profesionálně zpracované. Protože kniha obsahuje i několik panoramatických fotografií, které zabírají celou dvoustranu, zvolit jsem tzv. lay – flat vazbu, kde při jejím použití se v ohybu uprostřed neztrácí část fotografie.

A když jsem nakonec porovnal kvalitu tisku obou knih, objektivně přiznávám, že jak první s uměleckým tiskem, tak i druhá s klasickým fotopapírem, vypadají skvěle. Jen musíte vědět, co od kterého očekávat. Tímto se výrobci omlouvám za svou neznalost.

Pokud tedy uvažujete o vlastně fotoknize, volbou knihy od Saal Digital chybu rozhodně neuděláte. Měl jsem v ruce už několik fotoknih od různých výrobců, ale tato je z nich zatím opravdu nejlepší. O tom, že jsem s kvalitou hodně spokojený svědčí asi nejvíc to, že jsem si u Saal Digital za poslední dva měsíce nechal vyrobit už třetí knihu. A chystám se v tom časem pokračovat. Protože u fotografií stále platí, že co není vytištěno, neexistuje.
.....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 209
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +53

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod duben » 29. duben 2020 10:16

admin píše:Hodně vychvalované v recenzích jsou fotoknihy https://www.saal-digital.cz/fotokniha/ ale nevím, zda jsou tak dobré i ve skutečnosti - dávájí totiž fotoknihu zdarma za recenzi :).


Opravdu tak dobré jsou, taky jsem tedy dělal recenzi https://www.fotorady.cz/recenze/fotokni ... l-to-chces, nicméně já od nich dál fotoknihy dělám. Jako jediní mají kvalitu tisku která se skoro vyrovná specielní kvalitě od FotoŠkoda. Ale to pak srovnáváme kvalitu Saal-Digital za cca 600-100 Kč vs. kvalita od FotoŠkoda za 4000 kč.

Pro mě na tisk je takhle:
- z hlediska kvality "odpad" za nízkou cenu, jako CeWe, co vypadají jak tisk v levných časopisech s TV programem ... to nechceš.
- Na rodinné fotoalba je dobře použitelná Bontia, mají dobré ceny, sem tam slevu navíc, kvalita jako lepší časopisy, už se to docela blíží kvalitě fotky.
- Na super kvalitu lesklý papír od Saal-Digital, kdo jste byl na srazu, měl jsem tam s sebou jednou fotoknihu na ukázku se zvířaty
- Pokud chcete něco pextra prémiového, třeba vazbu v kůži, přesně pořešit vyvážení, světlost fotek atd. přímo s DTP pracovníkem, chcete specifický papír jako třeba metalický apod. Tak pak FotoŠkoda.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 925
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +201

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod Kolemjdouci » 29. duben 2020 11:36

nevim jestli je to co hledáš, ale velkoformáty dělaj ručně tady: www.fotonaplatno.cz
Hodnocení: 0
Kolemjdouci
 
IP: 95.85.215.xx

Reputace: 0

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod Miles » 1. květen 2020 10:24

Díky za zkušenosti. Dělám si trochu vlastní test, tak až budu mít vše, napíšu. Zatím to vypadá, že nejlepší fotky na fotopapír jsou od kvalitnifotky céé zet, podobná kvalita ale za nižší cenu sall digital a bontia moc nezaujala.

Ten papír, co není do oblouku jsem myslel křídový papír, taky už testuji dodavatele. Jeden fotograf mi už dávno dával černobílé fotky na křídě a vypadalo to dobře. Někdy se křída hodí víc než fotopapír, působí to jako pohlednice.
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 288
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Tisk fotografií

Příspěvekod Miles » 12. květen 2020 18:55

Ahoj,

tak zatím nejlepší tiskárna fotek na fotopapír jsou kvalitnifotky, potom skoda a megapixel, saal digital hodně dobrý poměr cena/výkon jsou levné

tisk fotek na křídový, nebo hlazený papír nejlepší copygeneral

negativní zkušenosti uvádět nebudu, nechci pomlouvat :-)
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 288
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10


Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé