Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Lenka » 3. listopad 2016 06:43

Admine, kalendáře jsou pěkný, ale proč zvedáš kalendář ke kameře? Ty tam nemáš zoom? Přiblížít obraz jednou rukou a druhou posouvat kalendář? Nebo to máš moc daleko? Jinak nápad se stolem kvituju, taky určitě časem využiju.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod PandaWild » 3. listopad 2016 08:10

Protože, jak psal, kameru měl nad sebou (na stole, on pod stolem), zoomování by bylo nereálné.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 3. listopad 2016 08:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Pitju » 3. listopad 2016 08:12

Tiež nie som nejaký odborník na videa, takže to ber ako radu od obyčajného pozorovateľa:
1. Spomínané svetlo ....nedostatočné. ...žiadne výhovorky...:) Mám taký dojem, že tam bolo povolené aj automatické nastavovanie niektorých expozičných veličín na kamere (foťáku) a to nie je dobre.
2. Ruky nesmú byť odreté! Lepšie použiť ženské ruky, ktoré sú jemnejšie :)
3. Pohľad z hora....dobrý nápad. Podobne riešené videá majú dobrú sledovanosť.(Napríklad také, ktoré chodia niektorým z vás na prípravu jedál na Facebook, ktoré končia formulkou "taste")


Autor sa nemôže vyhovárať, že som to robil v obývačke a zvážal som uhlie sám atď. Obyčajný pozorovateľ tieto veci nerieši a ak nadobudne zlý pocit, odchádza
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod admin » 3. listopad 2016 09:58

Pitju píše:Tiež nie som nejaký odborník na videa, takže to ber ako radu od obyčajného pozorovateľa:
1. Spomínané svetlo ....nedostatočné. ...žiadne výhovorky...:) Mám taký dojem, že tam bolo povolené aj automatické nastavovanie niektorých expozičných veličín na kamere (foťáku) a to nie je dobre.
2. Ruky nesmú byť odreté! Lepšie použiť ženské ruky, ktoré sú jemnejšie :)
3. Pohľad z hora....dobrý nápad. Podobne riešené videá majú dobrú sledovanosť.(Napríklad také, ktoré chodia niektorým z vás na prípravu jedál na Facebook, ktoré končia formulkou "taste")


Autor sa nemôže vyhovárať, že som to robil v obývačke a zvážal som uhlie sám atď. Obyčajný pozorovateľ tieto veci nerieši a ak nadobudne zlý pocit, odchádza


Já se nevymlouvám. Je to prostě kompromis :) kdyby bylo na mě, tak ještě pořád to latím a vylepšuji, ale udělal jsem to jak to nejlépe v daném čase a za daných podmínek šlo. Na tom světle budu muset příště zapracovat - já si snad i nějaké koupím... nebo máte radu, jak spáchat osvětlení v domácích kutilských podmínkách? Příjde mi, že lampička je málo a je to moc ostré světlo... no s umělým osvětlením válčím i při focení :(
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod admin » 3. listopad 2016 10:00

Lenka píše:Admine, kalendáře jsou pěkný, ale proč zvedáš kalendář ke kameře? Ty tam nemáš zoom? Přiblížít obraz jednou rukou a druhou posouvat kalendář? Nebo to máš moc daleko? Jinak nápad se stolem kvituju, taky určitě časem využiju.


Jak psal Panda, byl jsem na to sám a kdybych se pokusil zůmovat čudlíkem na foťáku (byl to kompakt), tak by to bylo ještě roztřesenější. Příště do procesu zapojím i syna, aspoň bude nějaká zábava :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Anika » 3. listopad 2016 10:31

Z jiného soudku:
Kalendáře jsou krásný...
ale když mě se hodně nelíbí ta hudba k videu :?
Vím, že je to otázka vkusu, ale na mě vzhledem k těm křehkým a vtipným fotkám působí uměle a zběsile a taky jednotvárně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Bananaboy » 3. listopad 2016 10:56

Myslím, že lepšie by bolo riešiť celé video pomocou strihov. Proste celky snímajúce celé kalendáre striedajúce sa s detailami týždňov zblízka. Bolo by to "akčnejšie", dynamickejšie, nebolo by vidno poranené ruky a mohol by si video strihom prispôsobiť rytmu hudby. Ako píše Anika nebolo by zlé vybrať inú hudbu. Niečo optimistické. V súčasnosti sú v reklamnom odvetví populárne hudby s ukulele, marimbou, glockenspielom a podobne.

K tvojmu videu by sa hodilo napríklad niečo takéto:
https://audiojungle.net/item/upbeat-and ... 8?s_rank=2
alebo toto:
https://audiojungle.net/item/upbeat-uku ... 6?s_rank=1
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Lenka » 3. listopad 2016 11:33

Anika píše:Z jiného soudku:
Kalendáře jsou krásný...
ale když mě se hodně nelíbí ta hudba k videu :?
Vím, že je to otázka vkusu, ale na mě vzhledem k těm křehkým a vtipným fotkám působí uměle a zběsile a taky jednotvárně.


Hihi, já si to pouštím zásadně bez zvuku. :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Bananaboy » 3. listopad 2016 11:44

Tá hudba je hodne retro. Trochu mi to pripomenulo časy, keď boli v móde tesilky a dederónky, v telke fičala Majka z Gurunu a na banány sa stál rad cez dve ulice. :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vylepšit na tomto produktovém videu?

Příspěvekod Pitju » 3. listopad 2016 11:57

Ale mal som to rád
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé