konverze AVCHD

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: konverze AVCHD

Příspěvekod styna » 13. květen 2018 06:02

Na řádku u videa stojí, že jde o prokládané video :? S tou konverzí do raw tápu. V XMedia je několik možností nesousích RAW označení. Zkoušela jsem náhodně převod do několika z nich a FREE raw viewer ani Nomacs Image Lounge není schopný je detekovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1013
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +55

Re: konverze AVCHD

Příspěvekod PandaWild » 13. květen 2018 11:44

Prokládané, aha, tak to je blbý. :cry: Prokládání se dost blbě odstraňuje aby nebylo poznat. Ale tento problém bude s jakýmkoliv konvertorem, není to jen věc převodu v XMedia. Ve filtrech XMedia se musí zvolit správná metoda "Deinterlace", ale nemám zkušenosti kterou doporučit (popisy metod), záleží na obsahu videa. Asi by měl být nejrozumnější výsledek s filtrem Yadif. U výsledného videa kontrolovat co by mohlo vadit: 1) u některých metod se může zdvojnásobit snímková frekvence, 2) u některých metod se sníží vertikální rozlišení obrazu (je rozmazaný), 3) u některých metod mohou stále ještě problikávat zuby na hranách pohybujících se objektů. Jestli to má být pro fotobanky tak je docela možné, že se nepodaří najít vhodnou metodu která by zajistila pro fotobanku dostatečnou kvalitu.

Raw formát pro obraz by tam měl být jen jeden (mám na mysli převod do AVI souboru), označený "Codec: Raw Video". U některé verze XMedia bylo více voleb módu barev, tam zvolit "Auto". Takové video pak lze otevřít ve VirtualDub a prohlížet krokováním po snímcích. Video v takovém formátu nelze moc přehrávat, je moc velké a tak ho přehrávač nestíhá načítat z disku, ale je dobré na prohlížení kvality dekomprese, protože se tam neprojeví kompresor, je to čistý syrový meziformát. Aby se Raw dalo přehrávat, tak nechat zkonvertovat jen pár sekund - pak se vejde do RAM a po 3. průchodu se už přehrává plynule.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6657
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1663

Re: konverze AVCHD

Příspěvekod styna » 18. květen 2018 14:03

PandaWild píše:Prokládané, aha, tak to je blbý. :cry: Prokládání se dost blbě odstraňuje aby nebylo poznat. Ale tento problém bude s jakýmkoliv konvertorem, není to jen věc převodu v XMedia. Ve filtrech XMedia se musí zvolit správná metoda "Deinterlace", ale nemám zkušenosti kterou doporučit (popisy metod), záleží na obsahu videa. Asi by měl být nejrozumnější výsledek s filtrem Yadif. U výsledného videa kontrolovat co by mohlo vadit: 1) u některých metod se může zdvojnásobit snímková frekvence, 2) u některých metod se sníží vertikální rozlišení obrazu (je rozmazaný), 3) u některých metod mohou stále ještě problikávat zuby na hranách pohybujících se objektů. Jestli to má být pro fotobanky tak je docela možné, že se nepodaří najít vhodnou metodu která by zajistila pro fotobanku dostatečnou kvalitu.Díky za odpověď. Zítra bych měla mít trochu víc času, tak bych zkusila něco otestovat a zkusit jestli z toho vyleze něco použitelného pro fotobanky. Jestli to teda chápu dobře, tak pro fotobanky je přijatelné pouze progresivní video. V tom případě by pomohlo nahrávat do formátu MP4. Je to tak?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1013
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +55

Re: konverze AVCHD

Příspěvekod PandaWild » 19. květen 2018 17:32

Fotobanky obvykle i přijmou interlaced video, ale nerady, protože takový formát je pro počítačové zpracování velmi nepraktický. Pond5 píše: "Interlaced Footage is strongly discouraged." Interlaced video je vhodnější pro přehrávání na TV, ale pro počítačové zpracování je vhodnější progressive video.

Obecně MP4 může také obsahovat interlaced video, bude záležet na typu kamery co vybrat aby to bylo progressive. Ale jestli umožňuje zvolit AVCHD i MP4, tak zřejmě bude AVCHD interlaced a MP4 progressive.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6657
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1663

Předchozí

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé