Videoblocks daňový formulář

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Tereza- » 1. srpen 2016 17:47

Ahoj, vyplňuju W-8BEN formulář na VB a vyskočilo na mě tohle:

Please note that you may be subject to 30% withholding on payments for TV and Film, due to:
No U.S. taxpayer or foreign taxpayer ID number entered
Special rates or conditions not claimed.


Je to tak ok nebo jsem někde zapomněla něco vyplnit? Žádné ID číslo jsem nikde nevyplňovala.
Hodnocení: 0
Tereza-
 
IP: 94.112.211xx

Reputace: 0

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod soim » 9. srpen 2016 09:44

Tereza- píše:Ahoj, vyplňuju W-8BEN formulář na VB a vyskočilo na mě tohle:

Please note that you may be subject to 30% withholding on payments for TV and Film, due to:
No U.S. taxpayer or foreign taxpayer ID number entered
Special rates or conditions not claimed.


Je to tak ok nebo jsem někde zapomněla něco vyplnit? Žádné ID číslo jsem nikde nevyplňovala.

Mělo by tam být:

Based on the information you submitted, you may be subject to a 0% withholding rate.

Musíš jim vyplnit kolonku "Foreign tax identifying number" = cele rodne cislo (bez lomitka), jinak ti budou strhávat těch 30%...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
soim
 
Příspěvky: 336
Registrován: 10. duben 2013 23:38

Reputace: +44

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod shalom3 » 9. srpen 2016 13:06

A já zas nevím, co se má zatrhnout nebo naopak nemá v té poslední části (jsou tam zaškrtávací políčka, napsala jsem místo toho čísla). Poradí prosím někdo?

Under penalties of perjury, I declare that I have examined the information on this form and to the best of my knowledge and belief it is true, correct, and complete. I further certify under penalties of perjury that:
- I am the individual that is the beneficial owner (or am authorized to sign for the individual that is the beneficial owner) of all the income to which this form relates or am using this form to document myself as an individual that is an owner or account holder of a foreign financial institution,
1-The person named on line 1 of this form is not a U.S. person,
2- The income to which this form relates is: (a) not effectively connected with the conduct of a trade or business in the United States, (b) effectively connected but is not subject to tax under an applicable income tax treaty, or (c) the partner’s share of a partnership's effectively connected income,
3-The person named on line 1 of this form is a resident of the treaty country listed on line 9 of the form (if any) within the meaning of the income tax treaty between the United States and that country, and
4- For broker transactions or barter exchanges, the beneficial owner is an exempt foreign person as defined in the instructions.
5-Furthermore, I authorize this form to be provided to any withholding agent that has control, receipt, or custody of the income of which I am the beneficial owner or any withholding agent that can disburse or make payments of the income of which I am the beneficial owner. I agree that I will submit a new form within 30 days if any certification made on this form becomes incorrect.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod soim » 9. srpen 2016 17:09

Podle mě - zaškrtnout všechny...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
soim
 
Příspěvky: 336
Registrován: 10. duben 2013 23:38

Reputace: +44

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod shalom3 » 9. srpen 2016 17:46

Dík, taky mám takový pocit, i když si nejsem jistá, zda to vše chápu. Typické, odvolávají se na nějaké řádky něčeho, co člověk nevidí. Ty právnické obraty se kolikrát špatně chápou i v mateřštině :lol: . Do kelu, proč se tenhle přiblblý formulář musí vyplňovat na každé fb jiným způsobem! Takhle se člověk nemá pořádně čeho chytit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Jirik » 7. září 2016 12:36

Mám takový dotaz, na ty co už nějaké video na Videoblocku prodali. Vyplnil jsem daňový formulář, mám tam napsáno Based on the information you submitted, you may be subject to a 0% withholding rate. A v prodejích v tabulce mám tento prodej: Purchase Price $49.00, Discount $0.00, CC Trans. Fee $1.84, Tax Withheld $14.15, Net Payout $33.01. Myslel jsem, že v kolonce "Tax Withheld" má být $0.00, nebo to je jejich provize? Jak to mám chápat, nebo těch "Tax Withheld $14.15" při výplatě vrátí? Jak to máte vy, nebo je to takto v pořádku? Vypadá to na sraženou daň. Podporu jsem zatím nekontaktoval. Dík za případnou radu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Pedro » 7. září 2016 12:58

Jirik píše:Mám takový dotaz, na ty co už nějaké video na Videoblocku prodali. Vyplnil jsem daňový formulář, mám tam napsáno Based on the information you submitted, you may be subject to a 0% withholding rate. A v prodejích v tabulce mám tento prodej: Purchase Price $49.00, Discount $0.00, CC Trans. Fee $1.84, Tax Withheld $14.15, Net Payout $33.01. Myslel jsem, že v kolonce "Tax Withheld" má být $0.00, nebo to je jejich provize? Jak to mám chápat, nebo těch "Tax Withheld $14.15" při výplatě vrátí? Jak to máte vy, nebo je to takto v pořádku? Vypadá to na sraženou daň. Podporu jsem zatím nekontaktoval. Dík za případnou radu.

Máš tam mít Tax Withheld $0.00. Podívej se na "Payment Information" - "Tax Form" - jestli tam máš napsané to co já: "Our records show that you submitted a Non US Person form on 1/31/2016". Pokud ne, platíš US srážkovou daň. Mělo by to jít změnit novým vyplněním formuláře, tlačítko je pod tím a nebo jim napsat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pedro
 
Příspěvky: 369
Registrován: 24. únor 2014 15:33

Reputace: +78

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Jirik » 7. září 2016 13:23

Já tam mám napsané toto : Our records show that you submitted a W-8BEN form on 7/27/2016 and a Certificate of No U.S. Activities on 7/27/2016.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Pedro » 7. září 2016 13:27

Jirik píše:Já tam mám napsané toto : Our records show that you submitted a W-8BEN form on 7/27/2016 and a Certificate of No U.S. Activities on 7/27/2016.

A když to ještě rozkliknu mám tohle: A 'Non US' declaration was submitted on 1/31/2016 for -tvoje jméno.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pedro
 
Příspěvky: 369
Registrován: 24. únor 2014 15:33

Reputace: +78

Re: Videoblocks daňový formulář

Příspěvekod Jirik » 7. září 2016 14:22

Já tam po rozkliknutí mám: Certificate of No U.S Activities
Name: moje jméno
Submitted date
7/27/2016
W-8BEN Form Details
Name....
až pak dole:
Treaty Country
Czech Republic
To submit a new tax form, click here.

To submit a new certificate of No US Activities, click here.
a pak tlačítka BACK a NEXT, když dám NEXT tak tam je neco že formulář přezkoumají, ale myslím, že mi už psali do emailu, že formulář přezkoumali. Myslel jsem, že tam má být nakonci tlačítko HOTOVO - DONE a je zde jen BACK. Mi příjde že tu daň mají pořád aktivní.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Další

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé