Alamy už nevyplácí formou SEPA platby

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Alamy už nevyplácí formou SEPA platby

Příspěvekod duben » 7. duben 2020 09:54

Dneska jsem si při kontrole bankovního účtu všiml divného poplatku za příchozí peníze od Alamy v EUR na EURový účet který byl do konce roku za drobný poplatek za SEPA platbu a od nového roku by měl být zdarma.

Řešil jsem to s bankou, protože peníze posílají z UK banky a pořád by mělo platit přechodné období, kdy by UK banky měly v rámci SEPA plateb normálně fungovat. Nicméně je to tak, že už UK banka od Alamy neposlala peníze jako SEPA platbu, ale jako zahraniční platbu. Takže pak ji banka v čechách taky přijme jako zahraníční platbu a ne jako SEPA = banka za to má jinou cenu za příchozí platbu. U některých bank to může být dost vysoká částka, někde možná i v procentech, tak pozor na to. U mě pro AirBank je to 100 Kč vs dřívějších 25 kč za SEPA (které jsou teď navíc zdarma).

Mě se to asi pořád nevyplatí nechat posílat na Paypal, protože kurzový rozdíl při vyplacení EUR na účet je stále větší než poplatek 100 Kč za příchozí platbu, ale s jinou bankou to může být jinak a může vás to zbytečně stát nějakou kačku navíc, tak to raději propočítejte a případně změňte způsob vyplácení odměn.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Reputace: +199

Zpět na Ostatní microstock fotobanky