Canva

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Canva

Příspěvekod ahas » 23. červenec 2015 22:16

Prohlizel jsem vydelky na microstockgroup a ke svemu prekvapeni mezi velice znamymi 123RF, Alamy, Pond5 a Depositphotos zahledl jsem tuto australskou fotobanku www.canva.com.
Tady je o tom tema na foru microstockgroup: http://www.microstockgroup.com/new-sites-general/canva/

Jelikoz tady je pomerne hodne ilustratoru, ktere vice zapadaji do koncepce teto fotobanky chtel jsem se zeptat jestli to uz nekdo zkousel.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: Canva

Příspěvekod Magda » 24. červenec 2015 05:18

Mám tam fotky a prodávají se. Canva není fotobanka, je to služba, která umožňuje jednoduše vytvářet různé plakáty, oznámení, pozvánky, letáky, vizitky atd. Lidé mají možnost použít svoji vlastní grafiku a fotky nebo můžou využít jejich nabídku a koupit je přímo u nich.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Canva

Příspěvekod styna » 24. červenec 2015 05:25

Magda píše:Mám tam fotky a prodávají se. Canva není fotobanka, je to služba, která umožňuje jednoduše vytvářet různé plakáty, oznámení, pozvánky, letáky, vizitky atd. Lidé mají možnost použít svoji vlastní grafiku a fotky nebo můžou využít jejich nabídku a koupit je přímo u nich.


Služba? Takže je zaštítěná nějakou fotobankou nebo se tam platí nějaké poplatky za propagaci?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Canva

Příspěvekod Magda » 24. červenec 2015 05:49

Ne, ty fotky co mají v nabídce nemají od žádné fotobanky, jsou přímo u nich. Je možné jim je poslat, funguje to stejně jako fotobanka, jen využití fotek je pak jiné. Ve fotobance nakupují grafici fotky a ilustrace pro své projekty, v Canvě je nakupují lidé také pro své pro projekty, ale ty vytvářejí přímo u nich. Pokud si vyberou nějakou fotku z Canvy, tak za jednorázové použití platí 1$, fotograf z toho dostává 0,35$. Pokud tam chcete zkusit prodávat, tak můžete nejdřív poslat odkaz na portfolio co máte ve fotobance a zeptat se, jestli mají zájem. Mají totiž trochu jiné nároky a požadavky než jsou v mikrofotobankách a ne všechno se jim hodí.

Tady je odkaz pro fotografy a ilustrátory: https://contribute.canva.com
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Canva

Příspěvekod shalom3 » 24. červenec 2015 09:36

Dívám se na ty jejich celkové stránky, bez registrace se tam toho zřejmě moc vidět nedá - myslím jako ukázky toho, co se tam tak dá prodávat. Předpokládám ale, že vzhledem k tomu, že jde o designové prvky, budou preferovat spíš jednodušší ilustrace, pozadí, ikony - nebo ne?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Canva

Příspěvekod Magda » 24. červenec 2015 09:44

shalom3 píše:Dívám se na ty jejich celkové stránky, bez registrace se tam toho zřejmě moc vidět nedá - myslím jako ukázky toho, co se tam tak dá prodávat. Předpokládám ale, že vzhledem k tomu, že jde o designové prvky, budou preferovat spíš jednodušší ilustrace, pozadí, ikony - nebo ne?


Já tam prodávám hlavně fotky, vektory které teď dělám pro fotobanky jsem tam nedávala. Ptala jsem se, jestli je mám posílat a napsali mi, že ty úplně jednoduché nebudou přijímat, protože podobné rámečky a grafiku mají zákazníci k dispozici už od nich zdarma, takže požadují spíš složitější a náročnější věci.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Canva

Příspěvekod ahas » 24. červenec 2015 20:58

Magdo, diky za zkusenosti.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: Canva

Příspěvekod Magda » 25. červenec 2015 06:01

Ještě mě napadlo k dotazu shalom3 - pokud chcete vědět, jaký styl grafiky se jim líbí, tak se podívejte na jejich stránku na Pinterestu: https://www.pinterest.com/canva/
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Canva

Příspěvekod Magda » 11. prosinec 2015 15:17

Zajímavá zkušenost s Canvou - aby to měli jejich zákazníci co nejjednudušší, připravují pro ně hotové grafické návrhy, ve kterých si pak může zákazník změnit jen text nebo vyměnit fotku a má hned hotový plakát, pozvánku nebo třeba přání. Pro ty předlohy používají fotky ze své databáze a pokud použiji vaši, tak když si zákazník ten návrh vybere, dostanete zaplaceno stejně jako by si fotku koupil. Už dřív jsem si všimla, že když se některá z mých fotek v jejich předloze objevila, tak se díky tomu začala prodávat častěji. Na letošní Vánoce ale připravili z jedné moji fotky předlohy pro všechno možné - pohlednice, přáníčka pro Facebook, Twitter, blog… a tahleta jediná fotka má teď v prosinci tolik prodejů, že mám na Canvě větší výdělek než na Shutterstocku. To mě hodně překvapilo.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Canva

Příspěvekod extravagantni » 11. prosinec 2015 20:20

Ahoj Magdo, jak ti to dopadlo na Stocksy?
Taky jsem to letos zkousel a zatim bez odpovedi.
Hodnocení: 0
extravagantni
 
IP: 90.177.208.xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé