Nahrávání na GraphicRiver

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod admin » 23. květen 2018 18:19

Nahrává tu někdo vektory na GraphicRiver? Včera jsem zkusil jeden nahrát, zjistil jsem, že je to neskutečně pracné (proto jsem vybral jeden z bestsellerů) a oni mi dnes napsali:

...and unfortunately we found it isn't at the quality standard required to move forward, and you won't be able to re-submit this item again.

Tak jsem se chtěl zeptat, jakou máte úspěšnost s uploadem a jestli to má smysl se s tím drbat...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +417

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod PandaWild » 23. květen 2018 19:15

Mně z asi 2000 vektorů vzali jen 9, ostatní prý nemají dostatečnou kvalitu. Vzhledem k pracnosti posílání, tak nevím, myslíš že se to vyplatí? :D

Ale jsou lidi co tam mají dobrou úspěšnost příjmů a dobré prodeje, jen je potřeba patřit mezi ty vyvolené. Myslím i Bananaboy si je chválí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6534
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1530

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod shalom3 » 23. květen 2018 20:12

Tak tohle vidím už jako dost argumentů, abych se o to nesnažila. Čistě pragmaticky, jestliže mi vyhodí práci, která jinde dobře vydělává, je tam pracné nahrávání, ceny nejsou nijak závratné...asi není moc o čem přemýšlet.
Jen tak bokem jsem se koukla letmo na tu jejich kvalitu a nemyslím, že bych tam viděla něco extra ve srovnání s ostatními fotobankami.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3362
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +669

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod Bananaboy » 23. květen 2018 20:12

PandaWild píše:Myslím i Bananaboy si je chválí.

Trochu poopravím Pandu a použijem minulý čas: "Bananaboy si ich chválil".

V podstate GraphicRiver je dobrá fotobanka, ale žiaľ my nie sme dosť dobrí autori, aby sme mohli na nej úspešne predávať. Na GraphicRiver sa predávajú špičkové vektory. Tie naše rýchlokvasené, tisíckrát zrecyklované, jednoduché vektory sú pre nich nedostatočné.

Na GraphicRiver som začal predávať v marci 2013. Zo začiatku mi brali takmer všetko. Niečo vyhodili do "soft rejection". Boli to vektory kde som urobil nejakú chybu a mohol som ju opraviť a poslať znovu. Nahrávanie je tam príšerné, to mi dá zapravdu každý, kto si to skúsil. Ale keďže predaje boli v pomere k počtu vektorov v portfóliu vynikajúce, tak som zaťal zuby a nahrával ďalej. Pri pár desiatkach vektorov som tam mával zárobky aj okolo 20 dolárov mesačne, čo bolo úplne úžasné, pretože takýto pomer zárobku k počtu vektorov nemala žiadna iná fotobanka a už som sa tešil aké obrovské sumy budem zarábať až tam budem mať niekoľko tisíc vektorov. Potom to prišlo. Zrejme nejaké zmeny v obchodnej "stratégii" fotobanky a začali vyhadzovať natvrdo do "hard rejection", kde už nie je možné poslať dotyčný vektor druhý krát, pretože ho proste nechcú. Najskôr vyhadzovali opatrne tak cca 20% nahratých vektorov a časom sa vyhadzovanie zvýšilo až na nejakých cca 60%. Tak aby som ja takmer celé dopoludnie tažko nahrával 10 vektorov a oni mi z toho 6 vyhodili, tak to teda nie! A tak som tam prestal úplne nahrávať. Na GraphicRiver som nahrával od marca do októbra 2013, takže už 4 a pol roka tam nenahrávam. Podarilo sa mi tam v pote tváre dotlačiť len 108 vektorov. Ku podivu doteraz po dlhých rokoch nečinnosti mám z týchto 108 vektorov ešte stále jeden až dva predaje mesačne, takže to svedčí, že Graphicriver je dobrá fotobanka na ktorej sa naozaj predáva, len žiaľ je to fotobanka pre autorov, ktorí vsádzajú na kvalitu namiesto kvantity.

Keby niekedy v budúcnosti urobili jednoduchšie nahrávanie, tak by som na túto fotobanku začal opäť nahrávať aj za cenu, že by mi veľa vektorov neprijali, pretože tie predaje tam fakt stoja za to. Lenže pri súčasnom zdĺhavom nahrávaní a vysokom počte neprijatých vektorov sa mi nahrávanie na GraphicRiver proste neoplatí.
+glorcza Hodnocení: +1
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3238
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +791

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod ToM » 24. květen 2018 06:40

admin píše:...and unfortunately we found it isn't at the quality standard required to move forward, and you won't be able to re-submit this item again.


Vítej na GR, tohle je vidět hodně často a dodnes mi z toho dokáže naběhnout žilka na čele. Zrovna se to tu zmínilo v jiném vlákně. Bananaboy to shrnul celkem přesně, se vším sohlasím, dokonce jsme začali nahrávat ve stejném roce. Takže jen doplním, že mě se nepodařilo nahrát tolik věcí, vzdal jsem to rychleji, ale na druhou stranu tam občas něco zkusím protlačit dodnes. Černé na bílém, mám tam od roku 2013 20 videí a 24 ilustrací a celkem prodejů 173 k dnešnímu dni. Není to sice žádná sláva, ale je to pořád lepší, než třeba Stokfresh, kde mám prodejů možná ještě míň, ale zato tam mám několik tisíc ilustrací. To nahrávání je sice opruz, ale musíš to brát tak, že nahráváš opravdu jen pár kousků ojediněle a dá se to, když už víš jak a máš dopředu všechno připravený. Opravdu to není na velkokapacitní upload, to oni asi nechtějí a proto je to takhle zařízený. To vyhazování je fakt otravný a demotivující, když hanraješ to nejlepší jsi na to hrdý a oni ti to poplivou. Na druhou stranu to nutí k zamyšlení a sebekritičtějšímu pohledu na svou tvorbu. Někdy jim dám zpětně za pravdu, že to fakt není top, ale někdy se fakt naseru a považuju jejich vyhození za neoprávněné. Proto jsem ve vedlejším vlákně psal, že mi občas připadá, že když dvakrát po sobě vezmou tak potřetí vyhodí jen z principu, aby náhodou neměl autor moc velké sebevědomí. Jestli bych doporučil nevím. Prodeje tam jsou a stále tam občas něco protlačím. Zrovna u tebe to mohla být náhoda, třeba tam padesátku věcí procpeš a budeš z toho mít hezké prodeje. Ale trpělivost na prvním místě.

Ještě dodatek, v roce 2013 jsem nahrál asi tak 10 vektorů a vybodl jsem se na to. Jen to leželo, až teď poslední dva roky jsem nahrál dalších 14 ilustrací a těch 20 videí.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod PandaWild » 24. květen 2018 07:12

Obtížnost nahrávání se prý snad myslím dá řešit přes StockSubmitter.

Jo umět tak odhadnout co je podle nich přijatelná kvalita a nezdržovat se nahráváním "nekvalitního". Ale to co mi přijali (např. ve videích) nepatří k mým prodejním hitům, spíš jako když pustí něco náhodně podle %.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6534
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1530

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod admin » 24. květen 2018 09:20

Na GraphicRiver to asi přes StockSubmitter nepůjde, chtějí to tam mít hodně vymazlené a bez ruční práce to nejde. Já tam nechci natlačit tisíce vektorů na jedno kliknutí, je mi jasné, že to musím udělat ručně a vybrat jen to nej nej co se mi prodává, jinak to je zbytečná práce...

Jen jsem se chtěl ještě zeptat, zda odpovídají jen ve smyslu "není to pro nás dost kvalitní" nebo když tam udělám nějakou botu, tak mi napíšou co konkrétně jsem udělal špatně?

Dám tomu ještě šanci (až trochu vychladnu a rozdýchám to první odmítnutí :)) a zkusím tam dát něco z poslední tvorby - člověk se pořád zlepšuje.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +417

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod shalom3 » 24. květen 2018 09:34

Ano, Stocksubmitter má podporu pro tuto fb, ale nevyzkoušela jsem, jak to funguje, neb tam nejsem registrovaná.
Je fakt, že se tam najdou i opravdu špičkové vektory, ale třeba tohle?
https://graphicriver.net/item/arrow-ico ... ?s_rank=21
https://graphicriver.net/item/diamond-r ... s_rank=222

To bychom snad zvládli, ne?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3362
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +669

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod ToM » 24. květen 2018 10:21

U VideoHive buď napíšou, že to nechtěj a nemáš možnost reuploadu, tedy je šmitec, nebo že to neprošlo, ale můžeš opravit konkrétní věc na kterou poukáží a rovnou pošlou link, kam nahrát opravu, pak to vždy vzali. To je ten Hard rejection a Soft rejection o kterém psal Bananaboy.

U GraphicRiver si nejsem na sto pro jistý, ale bude to asi stejné.

Co je pro nás to nej nej, nemásí být pro ně. Jak spal Panda vědět to tak :)
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Nahrávání na GraphicRiver

Příspěvekod Bananaboy » 24. květen 2018 10:23

admin píše:Jen jsem se chtěl ještě zeptat, zda odpovídají jen ve smyslu "není to pro nás dost kvalitní" nebo když tam udělám nějakou botu, tak mi napíšou co konkrétně jsem udělal špatně?

Soft rejected, t.j. vektory ktoré môžeš opraviť a poslať znovu nájdeš pod záložkou "Hidden Items". Ak tú záložku v profile nemáš, tak to už možno zrušili. Ja ju tam mám, pretože doteraz tam mám stále zopár vektorov na opravenie, ktoré sa mi nechcelo vtedy opravovať a posielať znovu. A teraz po 4 a pol roku už ani nemá zmysel ich opravovať a posielať. :)
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3238
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +791


Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron