PIXTA

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Re: PIXTA

Příspěvekod odina222 » 2. únor 2014 11:39

Ahojky, mužete mi poradit s emailem který mi přišel přes Pixtu moje angličtina je nínusová a přes překladač mi uniká pointa.


Subject : Please lend an art work to photography.

Message:
How do you do?
It is acting as an art director of the graphic design company.
Work no.8050685
Can't it borrow your beautiful art work from photography by all means?
A photograph is taken together with cosmetics on the cover (A5 size) of a cosmetics informational magazine (monthly in April, 2014 to March, 2015).
* It is a work proposal from which every month differs.
The amount of money paid in that case.
The work period at the time of carrying out the work request of the original work.
The amount of money to pay.
In addition, is there what it can borrow for photography with the work which has not been published to PIXTA?
If you can connect by Monday, it will be enough for a client presentation.
thank you for your consideration.

Mám jim poslat odkaz třeba odkaz na jinou fotobanku na Pixtě nam 150obrázků?
Dík za odpověď :?:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
odina222
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27. duben 2013 20:42
Bydliště: Slušovice

Reputace: 0

Re: PIXTA

Příspěvekod Hamin » 3. únor 2014 08:51

Ahoj,

co z toho chápu já, tak chtějí od tebe nějakou fotku/ilustraci k zapůjčení/koupi pro otisknutí na obálce časopisu v období od dubna 2014 do března 2015. Každý měsíc by fotku otiskli trošku jinak a podle toho by ti vždy zaplatili. Myslím, že to už by bylo řešeno mimo PIXTU. Také se tě ptají na to, zda-li máš další podobné ilustrace, které máš v archivu, nevystavené na fotobance PIXTA.

Snad jsem to přeložil alespoň trošku dobře :D.

Mě také přes PIXTU oslovil jeden zákazník, že má zájem o koupi jedné fotky v EL licenci, pro grafický program, který budou prodávat. Ptal se mě zda-li s tím souhlasím. Měl jsem vyplnit buď ano, nebo ne.. Tak jsem dal ano a do měsíce byla fotka v EL prodaná :)
Zatím se mi jinde v US nebo EU fotobance nestalo, že by zákazník takto komunikoval přímo s prodejcem.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: PIXTA

Příspěvekod pzurek » 15. únor 2014 09:49

Ahoj,

nějak až teď jsem objevil toto fórum. Jsem na fotobankách od roku 2008 a tak pamatuji dobré i špatné časy.
Pixta mne oslovila asi před rokem. Dlouho mne lanařili, ale přesně jsem jim poslal co mi vadí - především neexistence anglické verze. Loni na podzim se připomněli s pozváním a funkční anglickou mutací. Letos v lednu jsem se zalogoval, prošel testy (ač jsem nemusel). Požádal o navýšení limitu (dělám fotky a videa), okamžitě potvrdili a schválili. Zatím jsem uploadoval první dávku videií (170), druhá je v procesu. Momo byla velmi kooperativní a pomáhala mi v úvodních procesech. Fotek jsem uploadoval zatím cca 300, pár jich vyhodili, ale drtivou většinu spíše nedorozuměním.
A teď pár zkušenností pro ostatní. Jak jsem psal, jsem vycepovaný od ostatních. Na interiéry mám poctivě PR. A to je u Pixta problém. Sice v podmínkách pro contributors píší o PR, ale dokument se nedá nikde uploadovat. Do MR jej nedávejte - vyhodí vám ho jako nepatřičný a spárovanou fotku logicky zamítnou. Že prý si mám PR schovat, kdyby ho klient chtěl poslat :) Takže do description píši informaci, že PR je available - abych zvýšil hodnotu záběru.
Některé staré MR mi vyhodili, protože jsem neměl vyplněn datum focení a description - v roce 2008 se ještě na tyto detaily tolik nehledělo. Po doplnění a novém uploadu to prošlo.
Prodeje zatím žádné - to je ještě asi brzo. Portfolio se snažím posílat odpovídající japonské mentalitě.
Schvalování - někdy rychlé (1-2 dny), někdy jim to trvá strašně dlouho (2 týdny a více). Zatím jsem nepochopil kde je jádro pudla.
Lehce jsem nervózní z toho jejich označování "Main" a "Variation". Chápu pohled zákazníka a seskupování podobných záběrů. Pro mne je nepříjemné omezení oprav/editace u fotky/videa. Uvidíme.
Petr
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
pzurek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 15. únor 2014 09:02
Bydliště: č.p. 73, 768 43 Kostelec u Holešova

Reputace: 0

Re: PIXTA

Příspěvekod pzurek » 21. květen 2014 18:50

Jak jste se vyrovnali u Pixta s tím jejich novým projektem Imasia na předplatné?
Na začátku jsem měl radost, že někdo má sílu a schopnost prodávat střední a velká rozlišení za rozumné peníze, ale teď ....
Nevím se rozhodnout, zda u nich nechat velká rozlišení a zakázat předplatné, nebo uploadovat minimální rozlišení a postavit download na objemu předplatného. Ale pochybuji, že by dokázali vyrůst jako druhý SS s tak dobrými výsledky pouze na předplatném.
Docela mě zajímá, jak to řešíte. Já zatím vyčkávám, z prodejů se zatím nedají dělat žádné závěry.
Díky za tipy!
Hodnocení: 0
Petr
Uživatelský avatar
pzurek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 15. únor 2014 09:02
Bydliště: č.p. 73, 768 43 Kostelec u Holešova

Reputace: 0

Re: PIXTA

Příspěvekod Hamin » 21. květen 2014 21:18

Já jsem nechal všechny své fotky prodávat i na IMASIA. Takže je mám na PIXTĚ i na IMASIA. Beru to tak, že můžu vydělat více za prodej na PIXTĚ a také méně při prodeji na IMASIA. Jelikož jsou obě databáze propojené, tak s uploadem není žádná starost. Vlastně uploadem na PIXTU, se mi dostanou fotky i do další fotobanky. A že je na IMASII málo peněz za prodej ? To neřeším, lepší něco, než nic :)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: PIXTA

Příspěvekod protos » 24. květen 2014 19:30

Co říkáte na nový model contributor rank na PIXTĚ.
Malé prodeje plus tahle ta změna, začíná to být docela nezajímavá fotobanka
Obrázek
Hodnocení: 0
protos
 
IP: 46.151.58.1xx

Reputace: 0

Re: PIXTA

Příspěvekod samot » 24. květen 2014 22:41

Spise, je treba videt ten novy ranking.
Vsichni si velmi pohorsi.


Commission rate after July 1, 2014 *See the present contributor rank
Sales performance
of the past one year Rank Commission Rate
Non-Exclusive Partial Exclusive Total Exclusive
0〜149 images 22% 30% 30%
150 images or more 25% 33% 40%
500 images or more 29% 36% 43%
1500 images or more 33% 40% 46%
3000 images or more 37% 44% 49%
5000 images or more 42% 48% 53%
Hodnocení: 0
samot
 
IP: 80.188.18.xx

Reputace: 0

Re: PIXTA

Příspěvekod admin » 12. červen 2014 19:37

Nevíte někdo za jak dlouho schválí na Pixtě vektory, co se nahrávají přes FTP? Poslal jsem jim email, že už to můžou zpracovat a zatím jsem nedostal žádnou odpověď.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: PIXTA

Příspěvekod tlamic » 9. srpen 2014 10:37

Zdravím. Máte vůbec nějaké prodeje na Pixtě? Vyplatí se tato fotobanka? Díky Honza
Hodnocení: 0
tlamic
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25. březen 2014 22:25

Reputace: +13

Re: PIXTA

Příspěvekod pzurek » 9. srpen 2014 10:57

Prodeje jsou malé. U mne celkově finančně tak na úrovni DT nebo FT. Nicméně jednotlivé kusy se prodávají výrazně dráž než jinde (asi jako před lety IS). Ale začal jsem až letos na jaře a portfolio tam teprve nahrávám. Footage zatím jen jeden download. Uvidíme, je to úplně odlišný trh.
Petr
Hodnocení: 0
Petr
Uživatelský avatar
pzurek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 15. únor 2014 09:02
Bydliště: č.p. 73, 768 43 Kostelec u Holešova

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron