Stativ

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Stativ

Příspěvekod Jirik » 2. listopad 2014 19:01

A co takhle samo-domo řešení, ala, stativový šroub s očkem (nebo stačí i bez očka), přivázat k cca 1,5m dlouhému provázku, provázek přišlápnout nohou/botok k zemi, a druhý konec se šroubem, přišroubovat k foťáku. Natažený provázek vytvoří dočasný monopod/stativ. Něco se s tím vyfotit dá a je to takové rychlé a mobilní zařízení do kapsy. Na cestách jsem to občas používal, než jsem si pořídil, Joby GorillaPod trojnožku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Stativ

Příspěvekod Lenka » 2. listopad 2014 19:23

A je to stabilní? Já teda se snažím stativem chránit foťák především před "stařeckým třasem rukou" a podobně, tohle by se asi klepalo stejně, jako když to držím jen v ruce, případně v ruce s oporou..... :lol: Jinak my máme lehkou trojnožku s očkem na zavěšení zátěže, dá se to použít i jako zbraň, ale má to své meze, při vysunutí "žebříčku" do výšky to není úplně stabilní, a i bez něj a se zátěží při ručním mačkání "timelapse" je to dost vidět. Použité v bezvětří a se zátěží a se samospouští to jde. 8-)
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Stativ

Příspěvekod ledinka » 2. listopad 2014 22:18

sedmicka7a píše:Chtěla bych nějaký do 1000 Kč. Fotím vevnitř i venku; macro, krajinky, produktovky.

Přemýšlím o těchhle dvou, ale říkám si jestli jsou aspoň trochu kvalitní, přijdou mi až moc levný. Doteď jsem měla půjčenej stativ, a nic podobnýho bych nechtěla, hlava je i při zatížení do 1kg nakřivo, takže nepoužitelný :(.
http://stativy.heureka.cz/konig-tripod45/
http://stativy.heureka.cz/hama-star-63/



tu hamu mam ja:) kdyz jsem to vytahla na hvezdarne a chtela na to dat zrcadlovku a fotit hvezdy, tak se mi kluci vysmali:))
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ledinka
 
Příspěvky: 251
Registrován: 4. listopad 2013 16:50

Reputace: +1

Re: Stativ

Příspěvekod libor2 » 3. listopad 2014 05:31

hamu jsem taky koupil. Ale pri pouziti teleobjektivu a delsiho casu stejne trosku rozmazne. Nepomohl ani dalkovy odpal. Ale s lehkym objektivem na krajinky a na drzeni blesku je fajn.
Hodnocení: 0
http://www.fotovrska.cz/
https://www.proweddy.cz/
Uživatelský avatar
libor2
 
Příspěvky: 272
Registrován: 12. březen 2014 06:26

Reputace: +48

Re: Stativ

Příspěvekod Miky » 3. listopad 2014 09:23

sedmicka7a píše:Chtěla bych si koupit stativ. Jaký stativ je pro fotobanky lepší monopod nebo tripod? Jaký byste mi doporučili popř. jaký máte vy? :)

Ja pouzivam stativy a stativove hlavy od Manfrotto a Vanguard. Do 1000 Kc bych koupil jen monopod, beru ho vsude na cesty, protoze je hodne kompaktni a lehky, ale tripod to nenahradi. Na kvalitni tripod a stativovou hlavu pro zrcadlovku bych ti doporucil vyclenit aspon 5000 Kc, takovy stativ pak muze dobre slouzit radu let. 8-)
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: Stativ

Příspěvekod kelley » 3. listopad 2014 10:27

Ne že bych se podle toho sám řídidl :oops: , ale v jedné knížce o focení byla věta: "Stativy dělíme na lehké a dobré"...
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Stativ

Příspěvekod Ravennka » 3. listopad 2014 10:34

Ja nevim, ale kdyz uz to s tim focenim myslim trochu vazne, tak mi prijde lepsi rovnou si koupit neco poradneho a ne neco "zatim staci", protoze ty naklady si na to muzu usetrit... jako jo, 3 kila nejsou zadny drama. Ale nez tisicovku, tak uz bych spis kupovala fakt fest stativ, ktery opravdu je "navzdy" :) takhle jsme kupovali Vanguarda asi za 4ku, je to velka a pevna krava a verim, ze s nami bude dlouha leta spokojene zit :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Stativ

Příspěvekod PandaWild » 3. listopad 2014 10:42

Co jsem porovnával běžné stativy do 1000,- vystavené v prodejně, tak všechny byly tak nějak nastejno, lišící se jen rozměrem = plastový kloub s nestabilním rychloupínáním. Video plynule sledující pohybující se objekt prakticky nemožné kvůli zadrhání plastu. Proto asi dobrá volba jeden levný lehký plastový stativ na cesty za pár stovek a pak na vážnou práci kvalitní za více tisíc, nic mezi tím se nevyplatí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Stativ

Příspěvekod basti » 3. listopad 2014 21:03

Levný plast stativ je k prdu, během roku max dvou se mu urvou plastové upínáky a jdete pro další. Praskne noha, třepe se, nemá nezávislé nohy atd. - prostě kšunt až hanba. Celkem slušné menší Manfrotto nebo Velbon (Ultra Luxi) se dají koupit někde kolem 2500-3500. Velké a opravdu festovní kusy začínají tak kolem 5000 i s hlavou, ale rozumně těžké musí být karbon = 7-8 tisíc minimum. Mám menší Velbon (nosím všude, vejde se všude) a velké Manfrotto. To nenosím skoro nikam, protože to je krám 60 cm, do žádného báglu to nevleze a je to těžká kráva. Karbon by určitě byl super, ale je drahý až hanba.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Stativ

Příspěvekod Návštěvník » 3. listopad 2014 21:09

S plastovou hlavou jsem spokojeně žil 5let, levná hliníková pošla po roce. Vymenil jsem ji za Manfroto z 3. ruky a spokojenost.
Myslím, že nejlíp uděláš když vlezeš na www.bhphotovideo.com.
a podíváž se ;-)
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 92.240.175.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé