Jak na daňové přiznání

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Jak na daňové přiznání

Příspěvekod MrsN. » 2. leden 2015 19:18

Jak na daňové přiznání?

Ahoj, v lednu podávám své první daňové přiznání. Podnikám přes fotobanky na živnosťák. Není mi jasné co mám udělat jako první krok. Co všechno bych měla říct účetní o tomto druhu podnikání, která mi bude s přiznáním pomáhat? Nemyslím si totiž, že tento druh podnikání s příjmem ze zahraničí je obvyklý a bojím se, že účetní toho nebude moc vědět. Jak správně sepsat čestné prohlášení o příjmech, zda uvést dolary (to co mi příjde na Paypal) a co dalšího uvést?
Hodnocení: 0
MrsN.
 
IP: 89.102.110.1xx

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod garganel » 3. leden 2015 16:02

Ja si myslim ze by tu s tym mohol niekto skuseny pomoct. Napr. Peter ,,Admin,, ako funguje on a tiez by mohol vytvorit clanok na tuto temu (lebo viaceri nemozu koli tomu spavat. Ci je vsetko v poriadku :) ) S danami niesu zaty. Ale tiez si myslim ze ak to konkretna uctovnicka nevie tak treba ist za inou ktora ma s tymto typom podnikania skusenosti. A este by som si dal spravit zvlast papier na to ze ja nenesiem zodpovednost za vzniknute skody v danovom priznanim (nemyslim tym sumy ktore som dodal uctovnicke, ale vyhotovenie danoveho prisnania napr. co kde zaskrtne a podobne) Dakujem.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Ravennka » 3. leden 2015 16:16

Každý (rozumný) účetní/daňový poradce atp. je pojištěný "na blbost" (proti odpovědnosti), tj. když to zkazí, tak případné penále doměřené FÚ atp. jde na jeho triko a za něj to platí pojišťovna ;) a pokud není, tak i tak to jde na jeho triko, protože on udělá tu botu.

Nicméně si nemyslím, že by to měl být pro účetního zásadní problém, jsou to prostě příjmy ze zahraničí. S tím by si měl poradit =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod garganel » 3. leden 2015 16:59

ja som nasiel pre SK toto:
https://podpora.financnasprava.sk/index ... 7&title=Príjem-z-podnikania-vykonávaného-v-zahraničí
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod peca » 5. leden 2015 21:45

Dnes jsem byl na finančáku a ptal jsem se jak na to daňové přiznání když mám příjmy ze zahraniční fotobanky (doufám že SS je americká jak jsem jim řekl :) )... řekli mi tohle: Jde o uměleckou činnost, tak prej nepotřebuju živnosťák. Já navíc ještě normálně pracuju na plný úvazek, takže v tomto případě daním od 6000kč zisku (studenti a nezaměstnaní to mjí trošku jinak). Mám prej přinést jen potvrzení o zdanitelných příjmech od mojí účetní v práci a ze zahraničí žádný papír nechtějí, jen vyplnit sumu kolik jsem si vydělal, že kdyby jim něco nesedělo, tak si ho do 3 let vyžádají, ale prej řeší jiné sumy než mých pár set dolarů :) Tak snad to bude ok, čekal jsem větší peklo
Hodnocení: 0
peca
 
Příspěvky: 39
Registrován: 6. listopad 2014 13:36

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Návštěvník » 11. leden 2015 19:22

Ahoj, zrovna se chystám psát čestné prohlášení o příjmech z fotobank a nevím zda uvést jednotlivé platby v USD, to co přišlo na Paypal, nebo uvést to, co Paypal při převodu na můj účet překonvertoval na Kč?
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.102.110.1xx

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2015 19:26

Důležité je to, co přišla na účet PayPal, převedené na Kč buď podle kurzu ČNB v den převodu nebo podle průměrné hodnoty kurzu. Jak se to pak převede na běžný účet, to už nikoho nezajímá, to je jen převod mezi bankami.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 11. leden 2015 19:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Návštěvník » 11. leden 2015 19:27

Dále kde najdu sídlo každé fotobanky? Na SS v Contact to není. V čestném prohlášení to prý má být.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.102.110.1xx

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2015 19:29

Vždyť je na ShutterStock mailing adresa, ve 2/3 vlevo: http://www.shutterstock.com/contactus
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Návštěvník » 11. leden 2015 19:44

PandaWild píše:Důležité je to, co přišla na účet PayPal, převedené na Kč buď podle kurzu ČNB v den převodu nebo podle průměrné hodnoty kurzu. Jak se to pak převede na běžný účet, to už nikoho nezajímá, to je jen převod mezi bankami.


Děkuji, jestli tomu dobře rozumím, takže v den co mi přišla platba v USD na Paypal, převedu dolary podle ČNB na Kč a výslednou sumu uvedu do prohlášení?
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.102.110.1xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé