KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod PandaWild » 25. leden 2015 00:20

Už mi došla trpělivost když jsem nenašel nic čím by se rozumně připravovala klíčová slova a napsal jsem si vlastní editor. Nezapisuje do fotek, je to na přípravu slov. Do editoru fotek se slova přenesou přes schránku Windows. Vlastnosti:

- počítá slova
- odstraňuje duplikáty
- kontroluje pravopis
- formátuje slova zadaným oddělovačem
- má 20 předvoleb sad slov, která lze doplňovat
- umožňuje automatické doplňování slov z předvoleb podle detekovaných slov

Upozorňuji že je to čerstvě dodělaná verze, ještě jsem to moc nezkoušel v praxi, tak docela zaručuji že ještě budou chyby a potřeba úprav vyplývajících z praxe. Třeba přijdou podněty na zlepšení i od jiných lidí. Návod k použití je v txt uvnitř balíku.

download (Windows): http://www.breatharian.eu/TexiGen/KwEdit.zip (Chrome otravuje s tím jeho varováním, že "Soubor by mohl být nebezpečný", ach jo :roll: )

Na kontrolu pravopisu by se sice dal použít nějaký public seznam anglických slov, ale myslím že je lepší si vytvořit vlastní seznam v průběhu použití, proto tam není implicitní pravopisná zásoba slov.

Obrázek
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod artus » 25. leden 2015 10:40

Panda, ty si šialenec :D Ja som teda neskúšal žiadny editor KW, ale keď som rozmýšľal, prečo som tak odďaloval znovu pridávanie fotiek na FB, tak jeden z dôvodov bola tá administrácia okolo toho. Ak t človek nechcel odfláknuť, tak to ručne zabralo dosť času. Tak tvoja pomôcka je ďlšia, ktorá určite pomôže. Dík!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
artus
 
Příspěvky: 405
Registrován: 3. leden 2015 21:03

Reputace: +13

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod Lenka » 25. leden 2015 11:09

Vypadá to dobře. To se woknaři mají. Než budu mít novej počítač, bude to dávno odladěný. Tak se mi to líbí. :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod duben » 25. leden 2015 11:35

To je podobné jako ten můj online nástroj, jen jsem tam ještě nedodělal kontrolu kw podle slovníku a možnost ukládat vlastní sety :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod PandaWild » 25. leden 2015 11:52

Lenko to by asi pod Wine mohlo jet.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod Lenka » 25. leden 2015 12:01

Bojim bojim. :-D Ten poslední kolaps systému byl nepříjemnej, neměla jsem uložený šablony číslic (ruční práce). :-)
Počkám si, až to budu moct kombinovat s tím druhým prevítem, co zapisuje KW do obrázku. Teď by mi otvírání dalšího okna s textem při nahrávání dělalo spíš problémy (aplikace, co běžej pod wine, mi moc nekamaráděj s prohlížečema, např. Texigen pouštím raději off line).
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod obdivovatel » 28. leden 2015 09:59

Ahoj Pando, pěknej a šikovnej program, díky za něj.

Když jsi takový šikovný, měl bych na tebe dotaz. Možná už se to tu někde zmínilo. Určitě by to využil každý, kdo nahrává vektory na pond5 a chce tam mít i rastrové verze. Potíž je slovo "vector" v klíčových slovech. Je pro mě nepředstavitelné mazat ručně jedno slovo z několika tisíc obrázků. Jak na to hromadně? Víš o nějakém nástroji? Umí to placené keyword editory? Nebo by jsi na to šel vlastní cestou?
Hodnocení: 0
obdivovatel
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod Petr » 28. leden 2015 10:06

obdivovatel píše:...Potíž je slovo "vector" v klíčových slovech. Je pro mě nepředstavitelné mazat ručně jedno slovo z několika tisíc obrázků. Jak na to hromadně? Víš o nějakém nástroji? Umí to placené keyword editory? Nebo by jsi na to šel vlastní cestou?

Já to dělám v Zoneru, ten to umí. (asi to bude umět i adobe bridge, ale tam jsem to nikdy nezkoušel)
Hodnocení: 0
Petr
 
IP: 89.176.126.2xx

Reputace: 0

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod PandaWild » 28. leden 2015 11:26

Vektory v rastrech jsem na Pond5 řešil tak, že jsem je neřešil. Pond5 je tolerantní ke špatným keywordům, nestane se nic když tam zůstanou. Když tam je vektorová i rastrová verze, tak kupec buď najde obě, nebo když najde tu špatnou tak v popisce mám upozornění že k dispozici je i ta opačná verze.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: KwEdit - editor pro přípravu klíčových slov

Příspěvekod obdivovatel » 28. leden 2015 14:36

PandaWild píše:...jsem řešil tak, že jsem je neřešil...


Přesně takhle jsem to také neřešil , ale bohužel jsem narazil na někoho, kdo to řešil... :)

takže celá dávka několika set "rastrových" vektorů odmítnutá kvůli tomu jednomu slovu.

zoner, nemám, bridge ještě nějakou chvíli jo, tak na to kouknu.

díky oběma
Hodnocení: 0
obdivovatel
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron