Istock - Platby novým systémom

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod Petr » 27. duben 2015 09:10

basti píše:Tak peníze konečně přišly, akorát s nima přišel i nějaký podivný mejl od Getty že zároveň platba byla stornována a na Paypal přišlo $71 místo $102. Hlavně že nepřišlo vůbec nic o nějakém stornování objednávek atd. Zase nejspíš podělali zabezpečení plateb, někdo je očesal a teď to hodí na nás idiotci. Jako by přijmutí nekryté platby byla naše chyba a ne jejich...

To vypadá dost přesně na stornování 30% z původní částky, což odpovídá jejich VAT dani (DPH). Máš tam správně vyplnětý tax form, nebo nejsi náhodou Slovák? Nemůže být problém tady?
Hodnocení: 0
Petr
 
IP: 89.176.126.2xx

Reputace: 0

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod Lenka » 27. duben 2015 09:25

Jestli je basti Slovák tak já jsem Čínskej císař srandy. :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod artus » 27. duben 2015 18:19

Lenka píše:Jestli je basti Slovák tak já jsem Čínskej císař srandy. :lol:

中國皇帝的樂趣 :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
artus
 
Příspěvky: 405
Registrován: 3. leden 2015 21:03

Reputace: +13

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod petr35 » 30. duben 2015 19:47

Můžete mi prosím někdo poradit kdo máte zkušenosti s PAYPALEM, jak verifikovat-ověřit účet, anichž bych musel zadávat čísla svojí platební karty ??? To opravdu nemíním PAYPALU dávat takovéhle citlivé údaje, do toho je jim úplný hovno, jaký mám čísla svojí karty.
Hodnocení: 0
petr35
 
Příspěvky: 203
Registrován: 6. srpen 2014 15:25

Reputace: 0

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod Lenka » 30. duben 2015 19:58

petr35: já jsem normálně verifikovala přes číslo účtu, oni si ověřili dotazem do banky, že účet je můj a bylo to. Jak se k tomu proklikat ze mě ale nedostaneš, po Paypalu se pohybuju metodou pokus omyl a pomáhá mi (nerad) anglicky zdatnější Leguán (tím způsobem, že mi řekne, že to udělá, pošle mě vařit kafe a pak tu chatuje, dokud to v druhým okně nespadne). :-)
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod petr35 » 30. duben 2015 20:01

Lenka: právě že PAYPAL tam nabízí možnost ověření jen přes kartu, jiná tam není, no na jinou jsem tam nenarazil. Oni jsou fakt děsně drzí, vypisovat jim moji kartu jsou pro mě citlivé údaje, na který oni fakt nemají nárok.
Hodnocení: 0
petr35
 
Příspěvky: 203
Registrován: 6. srpen 2014 15:25

Reputace: 0

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod Lenka » 30. duben 2015 20:07

Ti říkám, že mi Paypal normálně posílá prachy na účet. To by bez ověření nedělal. Kreditní kartu nemám, banka mi ji nedá. Mám jen debetní. Nejspíš máš někde něco blbě zakliknutý, je to tam nepřehledný. Určitě to jde i bez karty. Pravděpodobně to nejde anonymně, jesli ti jde o to. Chtějí k účtu přiřadit konkrétní osobu, kvůli praní špinavejch peněz. Je to nepříjemný, ale pochopitelný. Moneybookers taky chtěli kartu, ale dali mi na výběr i jiný varianty, a totožnost se ověřila dopisem. Tahle možnost v Paypalu pokud vím není.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod dnyvlt » 1. květen 2015 07:19

petr35 píše:Lenka: právě že PAYPAL tam nabízí možnost ověření jen přes kartu, jiná tam není, no na jinou jsem tam nenarazil. Oni jsou fakt děsně drzí, vypisovat jim moji kartu jsou pro mě citlivé údaje, na který oni fakt nemají nárok.


A proč by na ty údaje neměli nárok? Je to soukromá firma, která se rozhodla, že bez těchto informací s lidmi nepůjde do smluvního vztahu a pokud s tím nesouhlasíš, tak jejich služby nemusíš využívat...
Hodnocení: 0
dnyvlt
 
Příspěvky: 159
Registrován: 2. říjen 2014 21:21

Reputace: +6

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod 4ndy » 3. květen 2015 14:46

Ahoj!
Na iStock som mal v marci 98 dolárov. V pribehu apríla mi tam nabehlo 45 dolárov a tým som presiahol hranicu 100 dolárov na vyplatenie. Na ich stránke stále mám: "Account Balance: $143.81 USD"
Paypal mám nastavený. Podľa nového systému mi peniaze odrátajú a vyplatia 25. mája? Dobre tomu chápem?
Ak nie, vedel by mi volakto vysvetliť kedy mi pošlú peniaze?
Ďakujem!
Hodnocení: 0
www.shutterstock.com/g/andrej+kaprinay

www.behance.net/andrejkaprinay
Uživatelský avatar
4ndy
 
Příspěvky: 16
Registrován: 10. duben 2014 16:27

Reputace: 0

Re: Istock - Platby novým systémom

Příspěvekod Anika » 3. květen 2015 17:06

4ndy - mělo by to tak být. Pošlou částku, která tam byla k poslednímu dubnu (aprílu).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

PředchozíDalší

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé