Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 5. říjen 2015 14:05

Ja súhlasím, len je škoda, že tvorivá práca sa dostala tam, kde je, štve ma to, keď zavolám na dom pomocneho robotníka aby mi vykopal jamu a ponuknem mu 5 euro na hodinu tak si odpluje....chápete o čom hovorím.....sami ste tu písali že "fotobanky jdou do kopru"....Thor nedávno napísal, že fotobanky sú fabrika a autori robotníci...to je škoda......ale je to tak....načo sa klamať
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod foto » 5. říjen 2015 14:19

Bananaboy píše:
Rastislav13 píše:Neviem si dosť dobre predstaviť fotobankového profesionála?

Ako dobrý príklad môže poslúžiť dajme tomu Yuri Arcurs, ktorý tiež začínal pokiaľ si správne pamätám s asi 50 fotkami a predával ich za 0,25 centov. Teraz je to zazobaný pracháč s obratom 50 miliónov USD, ktorý zamestnáva množstvo ľudí po celom svete. ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Yuri_Arcurs

To je jasné, že tolik vydělává. Stačí se podívat na jeho stránky s prodeji fotek
http://peopleimages.com/image/ID-474011 ... in-denmark
Hodnocení: 0
foto
 
IP: 109.80.147.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 5. říjen 2015 14:22

Fotobanky jsou krásné "podnikání" v tom, že do nich netřeba vrážet peníze... jen svůj čas ;) (pominu-li počáteční investici do sw, málokdo kupuje foťák jenom kvůli fb, ale i tak... ty investice oproti jiným jsou opravdu malé)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 5. říjen 2015 14:52

ja budem tiež posielať dalej, ale trochu som si zanadaval a je mi lepšie. Obdivujem tu starých harcovníkov, ktorí začali v správny čas....ja som bohužial skôr nemohol...
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 5. říjen 2015 15:04

Jeden člen tohto fóra s nickom "CaptureLight" tu pred nejakým časom napísal a vystihol svoj fotobankový "vývoj" v pár vetách. Ten vývoj je ale tak univerzálny, že sa v ňom určite nájdu viacerí fotobakéri. ;) Citujem...

2009 - 4 fotobanky - cca 200 fotek / fotobanka - radost, že to jde
2010 - 10 fotobank - cca 500 fotek / fotobanka - deprese, že to nejde
2011 - 13 fotobank - cca 750 fotek / fotobanka - krize, že to nemá cenu
2012 - 16 fotobank - cca 1100 fotek / fotobanka - radost, že jsem to nevzdal
2013 - 22 fotobank - cca 1800 fotek / fotobanka - spokojenost,že to má smysl
2014 - 13 fotobank - cca 2250 fotek / fotobanka - víra, že to vydrží
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 5. říjen 2015 15:14

Banana asi je to tak....môj pes mi dnes zadrhol moju oblúbenú mačku tak mám zlú náladu....kopal som hrob
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod návštěvnice » 5. říjen 2015 15:33

Ano, je to běh na hodně dlouhou trať a pro většinu lidí, co začínají až teď, je prostě pozdě. Obrázků je na fotobankách už moc a šance na úspěch pro nováčky jsou minimální. Můj vývoj:

2011 - příjem 0-1000 Kč měsíčně
2012 - příjem 1000-5000 měsíčně
2013 - příjem 5000-20000 měsíčně
2014 - příjem 20000-35000 měsíčně
2015 - příjem 35000-50000 měsíčně

Po dvou letech chudoby se to obrátilo k lepšímu až na konci třetího roku... kdybych se víc snažila, možná to mohlo být dřív.
Hodnocení: 0
návštěvnice
 
IP: 109.231.160.xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 5. říjen 2015 15:37

Abych pravdu řekla, tak tohle vypadá hodně pozitivně (když to porovnám se sebou) :mrgreen: Díky, tohle mne vytrhlo z prokrastinace, jdu něco dělat ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod foto » 5. říjen 2015 15:48

návštěvnice píše:Ano, je to běh na hodně dlouhou trať a pro většinu lidí, co začínají až teď, je prostě pozdě. Obrázků je na fotobankách už moc a šance na úspěch pro nováčky jsou minimální. Můj vývoj:

2011 - příjem 0-1000 Kč měsíčně
2012 - příjem 1000-5000 měsíčně
2013 - příjem 5000-20000 měsíčně
2014 - příjem 20000-35000 měsíčně
2015 - příjem 35000-50000 měsíčně

Po dvou letech chudoby se to obrátilo k lepšímu až na konci třetího roku... kdybych se víc snažila, možná to mohlo být dřív.

Něco jiného jsou čísla a něco jiného ukázka tvorby. Dáš link na portfolio?
Hodnocení: 0
foto
 
IP: 109.80.147.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 5. říjen 2015 15:50

návštěvnice píše:2011 - příjem 0-1000 Kč měsíčně
2012 - příjem 1000-5000 měsíčně
2013 - příjem 5000-20000 měsíčně
2014 - příjem 20000-35000 měsíčně
2015 - příjem 35000-50000 měsíčně

No..., do roku 2013 by sa môj vývoj zhruba zhodoval s tvojím, ale potom "soudruzi z NDR" niekde urobili chybu. :lol: A doteraz neviem kde.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé