Grafický tablet

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Grafický tablet

Příspěvekod kelley » 7. leden 2016 07:27

ToM píše:za týden dcera dostala sluchátka SilverCrest z Lidlu...

TAky mimo téma, ale k věci - nedávno jsem četl test na běžecké boty z lídlu za cca 400Kč -> výsledek: rovněž pád na prdel... No a k věci - jsem čerstvým majitelem Wacom Intuos Pro S, zatím spíš oťukávám a zkouším a dojmy jsou veskrze pozitivní. Větší by mi myslím už vadil. Teď se ještě dokopat k tvorbě... ;)
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Grafický tablet

Příspěvekod Miles » 7. leden 2016 16:07

kelley píše:jsem čerstvým majitelem Wacom Intuos Pro S,


Taky chci pořizovat velikost M, ale nemůžu se rozhoupat, potom napiš zkušenosti.
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 290
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Grafický tablet

Příspěvekod old_white_wolf » 8. leden 2016 08:21

Tak včera mi ho přivezli (Wacom pen&touch S). První dojmy veskrze velmi pozitivní. Pero je přesné, neodskakuje, velikost S se zdá zatím dostačující (monitor 25", 2560×1440). Technické provedení bez chybičky, všechno lícuje, nic nevrže, vypadá pěkně. USB kabel by opravdu mohl být delší, ale to není nic s čím neporadí prodlužovací USB kabel. Instalace triviální, nastavení taktéž.
Pro přístup k "přiloženému" softwaru je nutná registrace.
Ovšem něco s tím nakreslit (co nebude vypadat jako obrázek od tříletého dítěte) se mi zdá prozatím jako nadlidský úkon, ale během té hodinky co jsem to zkoušel, bylo znát zlepšení, takže je potřeba si zvyknout.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
old_white_wolf
 
Příspěvky: 120
Registrován: 18. březen 2015 23:18

Reputace: +23

Re: Grafický tablet

Příspěvekod Bananaboy » 8. leden 2016 09:13

old_white_wolf píše:Ovšem něco s tím nakreslit (co nebude vypadat jako obrázek od tříletého dítěte) se mi zdá prozatím jako nadlidský úkon, ale během té hodinky co jsem to zkoušel, bylo znát zlepšení, takže je potřeba si zvyknout.

Tablet je pudová záležitosť. Buď to pude, nebo to nepude. :lol: :lol:
U mňa to nešlo a kresby ostali na úrovni trojročného dieťaťa a keďže ho mám stále prítomný na stole vedľa klávesnice, tak mi dobre slúži ako tácka pod šálku s čajom. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Grafický tablet

Příspěvekod Ravennka » 8. leden 2016 09:15

I kresby tříletého dítěte se prodávají :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Grafický tablet

Příspěvekod kelley » 8. leden 2016 09:30

Dobrá vychytávka je změna tloušťky čáry pera v AI závislosti na přítlaku. Ale když si to pero uložím, tak po dalším spuštění AI už ho tam nemám a musím si ho vytvořit znovu... V Corelu ani v Inkscape jsem zatím nezjistil, jestli to vůbec jde. Pero jako takové tam funguje, to jo, ale nereaguje na přítlak.
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Grafický tablet

Příspěvekod adrian » 8. leden 2016 19:43

Na tablet nedám dopustiť, neskutočne mi urýchľuje prácu, hlavne pri retuši fotografií, ale aj v AI. Myš používam už len pri prehliadaní webu.

Odoslané z HUAWEI P7-L10 pomocou Tapatalku
Hodnocení: 0
adrian
 
Příspěvky: 195
Registrován: 14. listopad 2013 13:56

Reputace: +1

Re: Grafický tablet

Příspěvekod sedmicka7a » 8. leden 2016 20:00

Bananaboy píše:Je to dobré hlavne pre tých, ktorí si nie sú istí, či tablet využijú ako som bol napríklad aj ja. Už ho mám 3 roky a prakticky ho takmer vôbec nepoužívam, takže som rád, že som vtedy neinvestoval do drahého Wacomu.

EDIT: Súčasťou toho softwarového balíka boli ešte nejaké menšie programky na nastavenie kláves a pera na tablete a nejaký program ktorý prevádzal rukou písaný text na takýto počítačový text akým píšem tento príspevok.


Tak jsem si ho koupila :) , uvidíme, prodat ho můžu vždycky :)
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Grafický tablet

Příspěvekod Kuliparek » 23. březen 2016 15:46

Chtěl bych se poptat jestli tu nemá někdo zkušenosti třeba s ipadem. Vím, že nějaké programy na kreslení tam jsou, ale má někdo zkušenosti s kvalitním? Co se tam dá nakreslit vektor kvalitně, exportovat do křivek a používat poté v AIčku.
Mám tu takovej starší kreslící tablet od Wacomu, ale úplně jsem tomu nepřišel na chuť, že si pod tužku nevidím
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Grafický tablet

Příspěvekod MarekK » 24. březen 2016 01:42

Kuliparek píše:Chtěl bych se poptat jestli tu nemá někdo zkušenosti třeba s ipadem. Vím, že nějaké programy na kreslení tam jsou, ale má někdo zkušenosti s kvalitním? Co se tam dá nakreslit vektor kvalitně, exportovat do křivek a používat poté v AIčku.
Mám tu takovej starší kreslící tablet od Wacomu, ale úplně jsem tomu nepřišel na chuť, že si pod tužku nevidím


Problém s iPadem je ten, že nemáš plnohodnotné nástroje. Můžeš tam udělat maximálně skicu a nebo teda, pokud fakt umíš kreslit i nějaký obraz, ale potom stejně musíš na desktop/ntb a pokračovat tam.

Mám pocit, že jsem někde četl i, že se Adobe vyjádřilo tím způsobem, že nepovažuje za nutné vytvářet složitější/plnou verzi AI pro iPad pro.

Co je třeba možné je to, že si do iPadu můžeš zrcadlit obrazovku Macu a potom defacto funguje jako grafický tablet s náhledem na displeji.

Taky jserm nad tímhle uvažoval, ale vzhledem k ceně se mi to vůbec nevyplatí :)). A tak jsem si raději koupil wacom intous S a jsem s ním happy.

M.
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé