rozdělit efekty v AI

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Pavel_us » 7. duben 2016 07:46

Chápu to dobře, že je nutné na všechno v illustratoru aplikovat funkci "Rozdělit vzhled" ? Například na tvary a text ? Co třeba na stíny (Prolnutí), ty se musí taky nějak tímto způsobem upravit?
Hodnocení: 0
Pavel_us
 
IP: 91.109.247.2xx

Reputace: 0

Re: rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Anika » 7. duben 2016 08:08

Rozdělit obecně všechny efekty (nebitmapové) kromě toho prolnutí, tam to vadí Istocku, kde to vyhodí, pokud je to rozpadlé na jednotlivé objekty. Text v každém případě, ten musí být pouze ve křivkách. Expandují se taky vzorky a symboly. Prolnutí ponechat :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Pavel_us » 7. duben 2016 08:13

Zatím jsem na rozdělování efektů narazil právě jen u tvarů a textů, jinde mi funkce rozdělit vzhled nejde aplikovat.

A jaký je rozdíl mezi funkcí Rozdělit a Rozdělit vzhled ?
Hodnocení: 0
Pavel_us
 
IP: 91.109.247.2xx

Reputace: 0

Re: rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Anika » 7. duben 2016 08:59

"Rozdělit vzhled" se používá například tehdy, když máš nějaký objekt a na něm aplikuješ efekt, třeba pokřivení, nějakou transformaci a podobně, a ten je efekt je stále editovatelný. Když dáš rozdělit vzhled, efekt se aplikuje, a už to nejde upravovat.
Příklad: udělám čtverec a aplikuji efekt pokřivit - oblouk. Čtverec vidím prohnutý, ale když přepnu na zobazení obrysů, vidím čtverec pořád jako čtverec. Prohnutí můžu pořád měnit, nebo ho třeba zrušit. Když dám "rozdělit vzhled", čtverec se definitivně změní na ten prohnutý tvar, už na něm není aplikovaný efekt.
To se vztahuje i na vzorky a symboly. Třeba vzorek se dá upravovat, dokud není expandovaný, pak už je to jen skupina tvarů.

"Rozdělit" - se použije buď na rozdělení objektu, který je tvořený obrysem a výplní na dva samostatné objekty (z obrysu se stane nový objekt), nebo třeba objekt s gradientem na přechodovou mřížku, nebo se tímto způsobem dá gradient "rozsekat" na proužky, kdy si můžeš navolit počet a podobně. Tohle nemám úplně zmáknuté, moc to nevyužívám.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Pavel_us » 7. duben 2016 11:01

Děkuji za vyčerpávvající odpověď :)

Poslední dotaz, mám už pár ilustrací vytvořeých, někde jsem ale neaplikoval funkci "rozdělit vzhled", stačí když si všechno vyberu (ctrl+a) a dám rozdělit vzhled nebo to musím kontroovat po jednom?
Hodnocení: 0
Pavel_us
 
IP: 91.109.247.2xx

Reputace: 0

Re: rozdělit efekty v AI

Příspěvekod Anika » 7. duben 2016 11:55

Stačí, a kdyby vznikl nějaký zmatek, tak holt po jednom :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248


Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé