Znáte někdo MotionElements?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod admin » 10. listopad 2016 11:37

Dnes mi napsali z MotionElements - znáte tuto fotobanku někdo, jak se tam prodávají videa?

Dear Petr,

Thanks for providing a great exhaustive list of footage video bankách on http://fotobanky.cz/prodej-videa-ve-fotobankach. It’s very helpful for designers. If this page is still open to adding on, I would like to invite you to add MotionElements as one of your listed “VIDEO” websites. It's always a great thing to give users plenty of options.

『 MotionElements
http://www.motionelements.com/video

MotionElements is Asia’s leading microstock marketplace. It offers a fully localized experience for stock media buyers and sellers across Asia and the world. The vibrant marketplace offers everything from stock videos, music, 3D models, After Effects and Apple Motion templates bundled with MotionElements’ transparent, royalty-free licensing. 』
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 10. listopad 2016 12:15

Píšou zkušenosti na microstockgroup: Mantis má 1 prodej za 3 měsíce při 1000 klipech, SpaceStockFootage má 2 prodeje měsíčně při 40 klipech (prý ale tam má třetinové zisky proti VideoBlocks). Rozdíl je nejspíš v ceně, SpaceStockFootage má ceny $25 a proto asi prodává častěji, vlastně je to jediný člověk který si je chválí. Na Microstockgroup je řadí v žebříčku mezi velmi slabé fotobanky. Někteří tam ani po roce neprodali nic a tak ruší portfolia. Z Motionelements vypadají být komunikativní, komunikují s lidmi i na fóru.

...možná to bude stát za bližší přezkoumání, ale spíš by to byla ztráta času. Jedině že by tam bylo velmi snadné nahrávání.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 10. listopad 2016 12:21

Sympatické na MotionElements je, že je to už asi tretia fotobanka predávajúca After Effects templaty, takže sa pomaly oplatí tie templaty začať robiť a predávať.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 10. listopad 2016 13:56

První dojmy - působí to na mě dost sympaticky. Sice trochu trvá zorientovat se v rozhraní, editace vypadá na první pohled pracně, ale s využitím šablon se zdá že to půjde používat snadno. Přes FTP se mi nahrátí jaksi nepovedlo, video tam stále visí. Přes www funguje nahrávání dobře. Generují se automaticky nižší rozlišení, ceny se dají nastavovat samostatně, ale dobře fungují i šablony. Je možné nahrát i nestandardní formát (např. poloviční rozměr 960x540), ten připojit k základnímu videu a dát mu nízkou cenu (nebo dokonce free) - to má výhodu, že ve výsledcích hledání s tříděním podle ceny se video dostane díky nejlevnějšímu formátu na přední pozice. Po odeslání se video do půl hodiny objevilo k prodeji - sice píšou že bylo odesláno kurátorovi, ale připadá mi že videa se po vygenerování náhledu zveřejní a kurátor to jen zpětně někdy zkontroluje zda to něco neporušuje.

Tedy - zatím dojmy velmi dobré, přes víkend tam navalím větší várku. :-) Myslím že se budou dát udělat ceny aby se tam prodávalo dobře - což znamená velký formát za vyšší cenu a malý formát skoro zadarmo. Používat velké cenové rozpětí formátů aby se uspokojili šetřílkové i ti co chtějí luxus.
+Ravennka, +sedmicka7a Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 16. listopad 2016 13:52

Pri registrácii na MotionElements sa dá dolu na stránke v tej tmavosivej časti vybrať jazyk a mena (dolár, euro a podobne). Je to tam len pre kupujúcich, alebo to bude mať v prípade predajov aj nejaký efekt pre kontribútorov ako je tomu teraz na Fotolii? Nerád by som spravil tú istú chybu ako na Fotolii a zaregistroval si dolárový účet. Myslíte že výber tej meny pri registrácii má nejaký význam, alebo je to úplne šumafuk. Kto už ste sa stihli na ME zaregistrovať a akú menu ste si vybrali?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Hamin » 16. listopad 2016 14:39

Já tam jsem a mám provize v USD. Myslím, že preference volby měny platí jen pro kupující..
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 16. listopad 2016 14:45

Hamin píše:Já tam jsem a mám provize v USD. Myslím, že preference volby měny platí jen pro kupující..

Díky a ešte mám jednu otázku. Vyplňuje sa tam Tax Form?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Hamin » 16. listopad 2016 15:14

Zde se nevyplňuje, nebo to alespoň nemůžu najít. A taky jsem teď koukal, že v nastavení contributora, lze přepínat mezi USD, JPY, KRW, TWD a EUR měnama.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 16. listopad 2016 17:18

Hamine máš tam nějaké prodeje?

Líbí se mi že tam není schvalování a dají se určovat ceny. Přes víkend jsem tam nahrál své portfolio. Využil jsem slučování více rozměrů a CSV, to je docela výhoda. Mají tam ale hodně chyb a speciálností než se to vykoumá (např. které rozměry lze sloučit, jak vícenásobně editovat a jak na CSV), zvažoval jsem jestli na to nenapsat návod k použití.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 16. listopad 2016 19:23

Pando, ukazuje mi to, že by si mal mať 8 stránkové portfólio (po 100 kusoch), ale zobrazia sa mi len necelé 4 stránky (zvyšné 4 sú prázdne) a u všetkých videí máš uvedené FREE. Tak neviem, či ich skutočne ponúkaš zadarmo, alebo oni majú nejakú chybu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Další

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé