Fotka z fotobanky do soutěže?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod hsunny » 4. leden 2017 18:18

Zdravím všechny a chci ze zeptat, zda je teoreticky možné (či etické) poslat fotku, která se na fotobankách hodně (neexkluzivně) prodává, do fotosoutěže, v jejíchž podmínkách není konkrétně uvedeno, že je toto zakázáno, jen se tam obecně píše, že v případě fotek dříve zveřejněných práva všech stran nesmí být dotčena, jinak bude sankce. Na sankce nemám a dotaz pořadatelům soutěže jsem již zaslala. Protože ale stále čekám na jejich odpověď, napadlo mě, že třeba má někdo z vás s podobnou problematikou nějakou zkušenost a poradí... díky, Hana
Hodnocení: 0
hsunny
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22. červenec 2015 13:53

Reputace: 0

Re: Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod castyhost » 4. leden 2017 18:26

je to tvoje fotka? delej si s ni co chces

vetsina tehle soutezi ma vpravidlech, ze ucasti v soutezi souhlasis s tim, ze s fotkou nakladaji jak je jim libo, radej bych se na to vyprd, skoda casu a fotky
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod duben » 4. leden 2017 18:37

Pokud jsi fotku nedala žádné fotobance exkluzivně a je to tvoje fotka, tak jí klidně do fotosoutěže dej. Obvykle dáváš pořadateli skutečně právo používat fotku komerčně, tak si rozmysli jestli ti to za to stojí, ale obvykle stejně pořadatel nic moc fotky nepoužije a ty dobré to vyhrají, takže pokud ceny stojí za to, tak jen do toho :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod castyhost » 4. leden 2017 18:50

exkluzivita s tim samozřejmě nemá nic společného
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod Veronika » 15. únor 2017 16:35

castyhost píše:exkluzivita s tim samozřejmě nemá nic společného


No to snad má docela zásadně, ne? Pokud chce pořadatel mít možnost fotku použít, je to jako bych mu prodala licenci. A pokud mám někde fotku s exkluzivitou, tak se zavazuju, že licenci nikdo jiný nedostane... Nebo?

Btw. Jak to dopadlo?
Hodnocení: 0
Veronika
 
IP: 91.6.125.1xx

Reputace: 0

Re: Fotka z fotobanky do soutěže?

Příspěvekod adrian » 20. únor 2017 20:06

Použil som jednu svoju fotku, ktorú predávam na fotobankach v súťaži na 500px, dokonca sa mi podarilo zvíťaziť, ale ako už bolo spomenuté myslím si, že ak nie je exkluzivita pre FB tak to nemôže byť problém. To by si ju nemohol predávať ani na ostatných FB. A či je to k niečomu dobré? To netuším, ale minimálne ako reklama je to dobré.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
adrian
 
Příspěvky: 195
Registrován: 14. listopad 2013 13:56

Reputace: +1


Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]

cron