Jak se vyznat ve Fotolii

Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Baldion » 19. leden 2017 16:49

Zdravím všechny a prosím zkušenější o radu. Asi šest týdnů funguju na Shutterstocku, něco jsem tam už prodal a chtěl jsem rozšířit své aktivity i na Fotolii. Zaregistroval jsem se tam, pochopil jsem (snad správně), že nahrávat soubory můžu jen přes Adobe Stock a několik jsem jich tam nahrál. Zpětně jsem si ověřil, že jsou vidět i na Fotolii. Ale na Fotolii nikde nemůžu najít, kolik tam těch souborů mám a nějaký přehled, jestli je někdo koupil. Špatně hledám, nebo je veškerá evidence přes Adobe Stock a je společná?
Poradíte prosím?

Moc díky :)
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod kelley » 19. leden 2017 17:19

Mám účet na Fotolii z dob, kdy ještě nebyla spojená s Adobe, tak nevím jestli noví přispěvatelé mohou nahrávat skutečně jen přes Adobe Stock (který vůbec nepoužívám). Mně to funguje přímo přes web Fotolie tadyhle: https://eu.fotolia.com/Contributor Credits = dolary, Contributor area -> My Files -> All uploaded files = nahrané soubory, Contributor area -> Upload files(s) = nahrávání souborů, Contributor area -> My sales = prodané soubory a za kolik.
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Baldion » 19. leden 2017 17:35

kelley píše:Mám účet na Fotolii z dob, kdy ještě nebyla spojená s Adobe, tak nevím jestli noví přispěvatelé mohou nahrávat skutečně jen přes Adobe Stock (který vůbec nepoužívám). Mně to funguje přímo přes web Fotolie tadyhle: https://eu.fotolia.com/Contributor Credits = dolary, Contributor area -> My Files -> All uploaded files = nahrané soubory, Contributor area -> Upload files(s) = nahrávání souborů, Contributor area -> My sales = prodané soubory a za kolik.

Díky. Hmm, tak to vypadá, že žádné takové volby tady nemám. Všude jen odkazy na Adobe Stock :roll:
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod -Tereza- » 19. leden 2017 20:52

Ahoj, pokud máš nový účet, tak Fotolii vůbec neřeš, noví přispěvovatelé mají veškeré rozhraní jen na Adobe Stock. Na Fotolii se to nahrává zrcadlově, takže souborů tam máš stejně jako na AS a prodeje z Fotolie jsou normálně mezi těmi z AS, není v tom rozdíl.
+Baldion Hodnocení: +1
-Tereza-
 
IP: 94.112.211xx

Reputace: 0

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod old_white_wolf » 19. leden 2017 21:36

Navíc asi o nic nepřicházíš, dnes jsem zkoušel poprvé nahrávat přes Adobe stock a osobně mi to přijde lepší než přes Fotolii. :)
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
old_white_wolf
 
Příspěvky: 120
Registrován: 18. březen 2015 23:18

Reputace: +23

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Baldion » 20. leden 2017 07:46

old_white_wolf píše:Navíc asi o nic nepřicházíš, dnes jsem zkoušel poprvé nahrávat přes Adobe stock a osobně mi to přijde lepší než přes Fotolii. :)


Určitě je rozhraní na Adobe Stock příjemnější než na Fotolii. Navíc na Adobe Stock můžu soubory posílat přímo z Bridge.
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Baldion » 20. leden 2017 07:47

-Tereza- píše:Ahoj, pokud máš nový účet, tak Fotolii vůbec neřeš, noví přispěvovatelé mají veškeré rozhraní jen na Adobe Stock. Na Fotolii se to nahrává zrcadlově, takže souborů tam máš stejně jako na AS a prodeje z Fotolie jsou normálně mezi těmi z AS, není v tom rozdíl.


Moc díky. Nebyl jsem si jistý, jestli se tam zobrazují i ty prodeje z Fotolie. Podle množství prodejů jsem doufal, že ne :D
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Petra81 » 16. listopad 2018 19:15

Pro mě je záhada, kde na AS najdu odeslané schválené fotky. Vidím jen jednu v zamítnutých a všechny ostatní z těch, co šly na schválení, zmizely a nevím, kde jsou... V záložce Vydání není nic. Jen se mi objevilo modré tlačítko Vytvořit prohlášení, což vůbec nevím, co znamená. Nahrávám na FB poprvé v životě... Poradí někdo? Díky :)
Hodnocení: 0
Petra81
 
IP: 94.142.239.1xx

Reputace: 0

Re: Jak se vyznat ve Fotolii

Příspěvekod Petra81 » 16. listopad 2018 19:51

Aha, už jsem to našla, je to v Ovládacím panelu. A už jsem i pochopila, proč tu jednu fotku nevzali. Stejnej objekt, jen jsem vyměnila pozadí za světlý. Takže to chápali jako kopii.
Hodnocení: 0
Petra81
 
IP: 94.142.239.1xx

Reputace: 0


Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé