prodej na fotobanky v EU

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Kuba9 » 29. leden 2017 10:15

Trochu jsem se snažil něco někde vyčíst, co by pro mne znamenalo prodávat do EU a nepřišlo mi to, jako nějaká velká obtíž. Je ovšem velmi pravděpodobné, že jsem něco špatně pochopil.
Chtěl jsem se zeptat, jestli tu tedy někdo prodáváte do fotobank v EU? A jaké jsou potom povinnosti?

Já jsem vycházel z krátkého postupu pro Adsence, který je popsaný zde:
http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php

A z toho mi vychází, že když budu mít nějaký příjem ze státu v EU, pak se jen zaregistruju se jako Identifikovaná osoba:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan ... -k-dph.php

Potom, když mi přijde nějaký výdělek z fotobanky v EU, budu muset každý měsíc vyplňovat souhrnné hlášení:
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php

To souhrnné hlášení vyplním hlášení zde:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... stup.faces
to si potom vytisknu a podepsaný donesu na FÚ.

Což mi nepřišlo jako nějak "problematické" (i když je to opruz, ale není to až takový problém jednou za měsíc dojít FÚ). Že by v tom byla pro mne nějaká finanční zátěž a já musel něco někde platit jsem nenašel. Plátcem DPH se také stát nemusím - stačí jen být identifikovanou osobou.

Prostě bylo by to stejné jako když prodávám do fotobank mimo EU + podávat to měsíční hlášení.
Je to tak nebo je v tom něco víc?

Nyní fotobanky mám na ŽL jako grafická tvorba.
Hodnocení: 0
Kuba9
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29. leden 2017 10:04

Reputace: 0

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Miky » 29. leden 2017 10:23

Jj staci se stat identifikovanou osobou a jednou mesicne poslat na financak hlaseni.
Prijemny to sice neni, ale nekteri z toho delaji zbytecne velkou vedu a odmitaji kvuli tomu prodavat na EU fotobankach. A kdo ma svou ucetni, tak to ma jeste trosku jednodussi.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod PandaWild » 29. leden 2017 10:28

Hraje tam roli i to, že všechny zajímavější fotobanky jsou mimo EU, takže to EU ani moc nestojí za to. Jestli se nemýlím, tak z rozumně použitelných fotobank je v EU jenom Alamy?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Miky » 29. leden 2017 10:52

Jj nejvice vydelavajici fotobanky maji sidlo v Severni Americe. S vetsim portfoliem se da dosahnout na payout(aspon jednou rocne) i na nekolika dalsich EU fotobankach krome Alamy.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Ravennka » 29. leden 2017 12:00

Jenom detail - je jednodušší si zřídit datovku (což je vopruz na poště, ale jenom jednou :D) a pak posílat všechno datovkou... ušetří to nožičky při cestě na finančák :mrgreen:
+admin, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Kuba9 » 30. leden 2017 19:58

Prima. Díky všem. Myslel jsem, že v tom bude něco více, když jsem se tady snad všude dočetl jen o tom, že se každý vyhýbá fotobankám v EU.
Ale jestli je to skutečně pouze to, že se stanu identifikovanou osobou a občas zajdu na FÚ (nebo si zřídím tu datovou schránku), tak to se dá přetrpět.
Díky.
Hodnocení: 0
Kuba9
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29. leden 2017 10:04

Reputace: 0

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Pepe » 31. leden 2017 09:03

Ono to není moc komplikované, spíše je to o tom, že fotobanky v EU vydělávají nula-nula-prd, takže se to nevyplatí moc řešit.
+PandaWild, +admin Hodnocení: +2
Pepe
 
IP: 94.112.18.xx

Reputace: 0

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Miky » 31. leden 2017 09:48

Pepe píše:Ono to není moc komplikované, spíše je to o tom, že fotobanky v EU vydělávají nula-nula-prd, takže se to nevyplatí moc řešit.

Nojo jenze ta nula-nula-prd muze za cely rok mit klidne nuly 3 a pred nimi muze byt jeste jedno jine cislo a jeste pred tim cislem znak $, £, €... a kvuli tomu uz se vyplati poslat jednou za mesic prehled na FU. Zalezi samozdrejme jak u koho. Zacatecnici to resit nemusi a ti s malym a malo zajimavym portfoliem taky ne.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod GreatWhite » 31. leden 2017 09:58

nerozumím těmto dvěma větám :/
- Souhrnné hlášení podáme jen tehdy, pokud máme k jeho podání důvod. Nulové nepodáváme.
- Jsme-li identifikovaná osoba, podáváme hlášení měsíčně.

takže jako identifikovaná osoba podávám hlášení mesíčně (i nulové), i když mi přijde výplata z EU fotobanky třeba jednou, dvakrát za rok?
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: prodej na fotobanky v EU

Příspěvekod Miky » 31. leden 2017 10:04

Posila to za me ucetni, takze si ted nejsem na 100% jisty, ale myslim ze nulove mesice na FU neposila nic.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé