Prodej videi z dronu

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod Majk88 » 9. únor 2017 13:03

přátelé, mám taky drona....Mavic PRo...asi jste si všimli z videí :) co tu postuju z mého Youtube channelu...byl sem na rozpacích...mám krásné fotky a nevěděl sem jestli to tam začítá dávat...bojím se právě těchto důvodu, o kterých se tu bavíte.....nevím no .... náhoda je blbec :D ... dám to tam a zrovna mě někdo vyhmátne :D ?? :D
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod Trueblackheart » 9. únor 2017 13:20

Tak teď už to tam nedávej, když jsi to tady vytroubil. On se vždycky nějakej dobrák najde co má občanskou povinnost to nahlásit :)
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Trueblackheart
 
Příspěvky: 130
Registrován: 26. červen 2016 11:19

Reputace: +37

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod GreatWhite » 9. únor 2017 14:33

no Majku zrovna Ty jsi už tak "mediálně" provařená osoba, že na tři kliknutí si každý najde Tvé spojení dron a fotobankový účet :) na Tvém místě, pokud máš čas a finanční rezervy, bych spíš uvažoval o zcela legálním postupu ;) to komerční využití dronů, pro developery, realitky, sportoviště, hotely atd bude zažívat tak velký boom, že nějaké honění pro hrst dolarů na fotobankách by ztrácelo smysl.
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod PandaWild » 9. únor 2017 15:04

Drony mají velkou budoucnost, je dobrá podnikatelská investice věnovat se jim legálně. Během pár let se začnou budovat sítě automaticky řízených dronů (bez operátora), pronajímatelných např. na přepravu zásilek. Pronajmeme si dron v USA, abychom si jím vyfotili svítání nad Grand Canyonem a přitom nevytáhneme paty z domu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod Majk88 » 9. únor 2017 15:17

popravdě uvažuju že bych si udělal "řidičák" .... ale přece jen je to pěkná řádka peněz a spíš bych se bál, že bych nedokázal najít zakázky a uplatnění....je tu spousta velkých firem daleko zkušenější jak já :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod Ravennka » 9. únor 2017 15:27

Velká firma = zaplatím hodně peněz.

Jsem-li menší živnostník, tak si raději najmu tady jednoho týpka, kdy budu mluvit přímo s ním a jakýkoliv problém řeším s ním (ne že se na mne vystřídá 10 pracovníků a nedej bože nějaká infolinka :mrgreen:) a předpokládám, že mne to nebude stát poslední kalhoty ;)

A i co vím (nejen) ze svého okolí, tak raději lidi podpoří malého českého živnostníka, než nějaký velký moloch.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod PandaWild » 9. únor 2017 15:33

Tohle by se vlastně dalo poskytovat jako služba už teď: Nechat vysílat video z dronu jako stream na internet a nabízet službu dálkových dronových prohlídek. Zákazník bude komunikovat přes internet (a koukat na video), operátor s dronem přijede na smluvené místo a tam bude ovládat dron podle instrukcí zákazníka. Např. zákazník potřebuje prohlédnout stav zdiva na vysoké věži, kam se jinak nikdo nedostane. "Vemte to prosím k tomu hornímu oknu. Jo támhle je prasklina, přibližte to prosím".
+GreatWhite, +Ravennka Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod Majk88 » 9. únor 2017 16:50

to je hustý..to mě nenapadlo :D ... použít to jako vzdálené oko :) ... spíš sem nad tím uvažoval ve formě propagace firem pomocí zajímavých videí :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod GreatWhite » 9. únor 2017 16:56

teď si zrovna kámoš co opravuje komíny a střechy pořídil malého drona, a než vyleze na střechu si pěkně prohlídne všechno ze země ;) ten ale nějaká povolení neřeší vůbec
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvekod PandaWild » 9. únor 2017 17:04

Na to povolení nepotřebuje, to má jen pro svou potřebu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé