Prodej prací na základě tutoriálu

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod Navstevnik_3 » 25. červenec 2017 11:39

Ahoj,

situace: ucim se nejaky novy postup podle tutorialu (nedelam to logicky 100procent stejne). Vyjde mi z toho nejaky zaklad, ktery si dozdobim a upravim pro potrebu FB.

Muze nastat nejaky konflikt? U tutorialu se obecne neresi, ze by se na nej vztahovala nejaka prava.
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod PandaWild » 25. červenec 2017 11:54

Na fotobankách bývají hákliví i na napodobování cizí práce (přestože z hlediska autorských práv to může být v pořádku). Což je problém u tutoriálů - někdo jiný bude také postupovat podle tutoriálu, mohou vzniknout hodně podobné práce a to když na fotobance porovnáním zjistí, tak z toho mohou udělat dost problém kvůli podobnosti. Tomu tutoriálu by se to pokud možno nemělo moc podobat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod Ravennka » 25. červenec 2017 11:58

Já bych to tam dala, když to nebude vypadat 1:1... a odhadla bych, že už to na fb stejně bude :lol: Což je jedno, mi se kupují věci dělané dle tutoriálů, které jsem kapku pozměnila, vylepšila, použila v širší souvislosti...

I když já mám tu "výhodu", že mi nikdy z toho nevyleze to stejné, jako v tom tutoriálu... :twisted:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod shalom3 » 25. červenec 2017 12:15

Spíš beru tutoriály jako návod, jak se naučit určité techniky. Pak už to napasuji na vlastní nápady.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 13:12

Ravennka píše:Já bych to tam dala, když to nebude vypadat 1:1... a odhadla bych, že už to na fb stejně bude :lol: Což je jedno, mi se kupují věci dělané dle tutoriálů, které jsem kapku pozměnila, vylepšila, použila v širší souvislosti...

I když já mám tu "výhodu", že mi nikdy z toho nevyleze to stejné, jako v tom tutoriálu... :twisted:


Taky jsem nad tím včera uvažovala, když jsem páchala podle tutoriálu dýni a pak ji flákla i na šutr i fotolii.. ;) :)
ale taky se chci raději ubírat směrem - tu něco přidám, tu něco uberu :)
a ono to beztak není nikdy stejné na chlup ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod Baldion » 25. červenec 2017 15:29

PandaWild píše:Na fotobankách bývají hákliví i na napodobování cizí práce


Nojo, ale od jakého momentu se to dá hodnotit jako napodobování cizí práce? Když tak procházím Shutterstock, tak mám pocit, že by měli polovinu lidí povyhazovat :D (včetně mě :shock: )
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Prodej prací na základě tutoriálu

Příspěvekod PandaWild » 25. červenec 2017 16:03

Posuzuje se případ od případu - podle toho zda je podobnost jen náhodná a zda ta práce mohla vzniknout jen na základě obecných vzorů. Např. když má někdo v portfoliu několik obrázků infografiky s nápadně podobnými symboly a dokonce i barevným laděním, tak je zřejmé že to obšlehnul a nemohlo to vzniknout náhodně.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903


Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé