Lightroom v CC x Lightroom 6

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Lightroom v CC x Lightroom 6

Příspěvekod karelk » 25. červenec 2017 08:53

Ahoj všem.
Zvažuju, že po letech se Zonerem přejdu (konečně) na Lightroom. Vím, že má Adobe dvě možnosti licencí - buď platbu v rámci CC, nebo jednorázový nákup verze 6.

Viděl jsem nějaké srovnávací tabulky (např. http://www.adobe.com/cz/products/photoshop-lightroom/versions.html), ale stejně by mě zajímal váš názor - jsou ty měsíční updaty natolik dobré / důležité, že se vyplatí přeplatit licenci už za 10 měsíců? (cca 300 Kč/ měs.)

Díky za rady.
Hodnocení: 0
karelk
 
Příspěvky: 35
Registrován: 1. prosinec 2015 22:46

Reputace: +3

Re: Lightroom v CC x Lightroom 6

Příspěvekod duben » 25. červenec 2017 10:25

Podstatné je, že v licenci pro Fotografy http://fotorady.cz/adobe/photoshop-pro-fotografy máš v té ceně cca 300 kč / měsíčně kromě LightRoomu i Photoshop a to je hodně velké plus.

Jinak mám oba Lightroomy, verzi 6 nepoužívám protože CC je prostě dál. HDR a Panoramata umí o dost lépe, odstranění mlhy se někdy může opravdu hodně hodit. Viz. letošní ohňostroj v Praze http://duben.org/fotografovani/novorocn ... ebyla-mlha

Pokud neumíš Photoshop a nechceš s ním pracovat a Lightroom chceš na vyvolání RAW, kde nechceš dělat už další postprocess a nechceš platit roční poplatky tak LR6, ale podle mě osobně se nevyplatí.

Jinak licence na LR6 bývá občas přidaná k nějakému HW, já to dostal třeba k Nikonu J1 jako bonus zdarma. Tak případně koukni, jestli se k něčemu nepřidává.
+karelk Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 732
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +140

Re: Lightroom v CC x Lightroom 6

Příspěvekod karelk » 25. červenec 2017 16:25

duben píše:Jinak mám oba Lightroomy, verzi 6 nepoužívám protože CC je prostě dál. HDR a Panoramata umí o dost lépe, odstranění mlhy se někdy může opravdu hodně hodit. Viz. letošní ohňostroj v Praze http://duben.org/fotografovani/novorocn ... ebyla-mlha


Díky, tohle mě přesvědčilo a předplatil jsem CC.
Hodnocení: 0
karelk
 
Příspěvky: 35
Registrován: 1. prosinec 2015 22:46

Reputace: +3


Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse