Vývoj trhu

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Vývoj trhu

Příspěvekod Chalabala » 18. srpen 2017 15:34

Zhruba od začátku roku výrazněji vidím, jak se, alespoň v mém případě, mění trh. Jen dodám, že 100% mého portfolia jsou fotky. Díky účtům u více fotobank meziročně mé příjmy neklesají, ale je to fuška. To co mi ubylo u Shutterstocku kompenzuje Istock/Getty, 123RF a mým obrovským překvapením je i Photodune s Envanto Elements (minulý měsíc se dostali do mé první pětky nejvýdělečnějších), kteří si potrpí na uvěřitelné a co nejvíce autentické fotky. Jaké jsou vaše zkušenosti? Také se vám mění trendy a rozložení sil mezi agenturami?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Host » 18. srpen 2017 19:10

Vývoj trhu? Směrem do prdele... Co víc o tom psát.
Stále se se bude zužovat okruh těch, které to uživí jako full time job a kteří zatím mají snahu udržet kvalitu.
Naopak bude přibývat různých sračkoproducentů (šutr je má rád) a mobilních "umělců", kteří se budou ukájet nad každým jednotlivým stažením za několik centů, případně i zadarmo...
Když vidíte jakými "díly" ilustrují (i opakovaně) články třeba na Babiš News (dříve Idnes a Lidovky) tak se nemůžete divit a ve zbytku mediálního světa je podobný trend. V mnoha malých reklamkách je stále "dobrým" zvykem místo placeného stažení, vyretušovat vodoznak... :|
Asi by bylo lepší zde rozebírat jak rostou houby, berou ryby a kolik bylo letos okurek, nebo rajčat... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Marsan » 18. srpen 2017 19:30

rajčata mi jdou letos dobře... zbytek jde do kytek.. (a ani těm se nedaří) hoste :-)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Host » 18. srpen 2017 19:42

Tak kdyby mi šlo všechno jako zelenina, bylo by na světě krásně. Houby nerostou, ale kapry už nikdo v mém okolí nemůže ani cítit, děláme z nich už i karbenátky... :lol:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 18. srpen 2017 20:04

Host píše:Naopak bude přibývat různých sračkoproducentů

Jedná se o návrat ke kořenům microstocku. Jak by se dalo slovo microstock přeložit do češtiny? Tržiště pro sračkoproducenty.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Host » 18. srpen 2017 20:19

Jenže microstock víceméně nahradil klasické fotobanky, kterými se dalo v pohodě uživit ještě v době analogové. Skoro se mi zdá, že pohodlněji než dnes microstockem, který zřejmě zatloukl poslední hřebík do rakve trhu s obrazovým materiálem.
Trochu podobná je dnes situace na knižním trhu. Z vydavatelství se také brzo v některých (většině) oborech stane zájmová činnost.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Marsan » 18. srpen 2017 20:50

njn to je ten pokrok :-) auta také nahradila koňské povozy :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Ravennka » 18. srpen 2017 21:23

Hlásím, že rajčata nám taky jdou pěkně, ostružin bylo taky dost a kamarád si u nás zasadil semínka černých jahod a různých bylinek (vše objednal z Číny) a rostou mu z toho krásné papriky :lol: a teď čekám, až do Prahy dorazí to masivní zalévání, co jde z Německa a už je před Prahou 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod zbyněk » 19. srpen 2017 08:48

Vzhledem k tomu, že se možná budou digifoťáky za chvíli dávat i do toaletního papíru tak souhlasím s jedním z pisatelů.

Když se podívám na svoji starou Linhofku, tak také s nostalgií vzpomenu na dobu, kdy stačilo udělat za měsíc 10, 15 diáků a stačilo to na slušné živobytí. Jenže v té době se muselo umět fotit a fotografie byla uznávaným uměleckým řemeslem.

Dnes to většina rádoby fotografů mastí stylem pokus omyl však se z toho něco vybere.

Velkým problémem je absence kvalitních obrazových redaktorů v redakcích a reklamkách. To, co je dnes k vidění v tiskovinách a na internetu a tváří se to jako profesionální fotky by před pár lety nikdo nezveřejnil. Celkově tak obrazová kultura došla na úroveň průměrného amatérizmu a možná ještě níž.

Jinak zeleniny mám letos slušnou úrodu. Houby sice jsou, ale zatím málo. No a za chvíli začnou dozrávat švestky :D .
+Marian Hodnocení: +1
zbyněk
 
IP: 90.176.73xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Host » 19. srpen 2017 09:37

zbyněk píše:Vzhledem k tomu, že se možná budou digifoťáky za chvíli dávat i do toaletního papíru tak souhlasím s jedním z pisatelů.

Když se podívám na svoji starou Linhofku, tak také s nostalgií vzpomenu na dobu, kdy stačilo udělat za měsíc 10, 15 diáků a stačilo to na slušné živobytí. Jenže v té době se muselo umět fotit a fotografie byla uznávaným uměleckým řemeslem.

Dnes to většina rádoby fotografů mastí stylem pokus omyl však se z toho něco vybere.

Velkým problémem je absence kvalitních obrazových redaktorů v redakcích a reklamkách. To, co je dnes k vidění v tiskovinách a na internetu a tváří se to jako profesionální fotky by před pár lety nikdo nezveřejnil. Celkově tak obrazová kultura došla na úroveň průměrného amatérizmu a možná ještě níž.

Jinak zeleniny mám letos slušnou úrodu. Houby sice jsou, ale zatím málo. No a za chvíli začnou dozrávat švestky :D .


Pod tohle bych se podepsal.
Jen s těmi švestkami to máme špatné, všechno nám pomrzlo. Vypadá to, že na podzim zase budeme muset dávat "kilo cukru na kilo hoven" aby se to dalo pít... :lol:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]