Vývoj trhu

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Chalabala » 21. srpen 2017 14:34

Marjánko, děkuji za milá slova. Jen k části vašeho textu dodám, že náklady na focení se mi většinou vrací. Samozřejmě, že mám fotky propadáky, ale většinou se nějaká ujme a táhne celou sérii. Potom jsou fotky pro radost nebo vzniknou náhodou a od těch nemám kasacinkové očekávání.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Chalabala » 21. srpen 2017 14:41

Neznámý, také děkuji. V zásadě má původní úvaha a otázka se týkala změn během posledních měsíců. Tedy jestli odkud kam se podle jeho zkušeností a dat se přesouvají zákazníci. Podle mě se to Shutterstcku částečně drolí k Istocku, možná k 123RF a nějakým dosud menší hráčům. Jen jsem zvědavý a rád v obraze :-)
+Sagi Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Sagi » 21. srpen 2017 23:52

Na tom odlivu ze SS asi něco bude, protože rovněž pozoruji stagnaci SS a naopak růst Adobe, iStocku a z menších 123RF.
Hodnocení: 0
Sagi
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. březen 2015 12:36

Reputace: +35

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod EliVokounova » 22. srpen 2017 08:28

Abych zůstala u původní otázky, u mě shutterstock klesá a zvyšuje se fotolia a mírně depositphotos, takže nějaké přelévání u těchto fotobank asi bude. Z nějakého důvodu se mi teď na fotolii začínají pravidelně prodávat fraktály, které jsem přidala v roce 2015, takže možná proběhla nějaká změna algoritmu či co.
Hodnocení: 0
https://www.facebook.com/EliVokounovaArt

http://shutterstock.com/g/keilaneokow

http://lucid-light.deviantart.com/
Uživatelský avatar
EliVokounova
 
Příspěvky: 70
Registrován: 11. duben 2013 13:30
Bydliště: Praha

Reputace: +18

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod lamich » 2. listopad 2017 15:41

Trochu mimo diskusi a spíše pro "pamětníky". Objevil jsem zastrčený odkaz na Stockxpert a dokonce i uložené heslo fungovalo. Zhruba po pěti letech od poslední návštěvy jsem byl celkem překvapen. Dávno zavřená mikrobanka stále někde prodává a stále připisuje výdělky a za těch skoro pět let to vůbec není špatné překvapení. Tak jestli tam někdo byl, namrkněte! Zatím se to tváří, že žádost o výplatu se normálně zpracovává... no, uvidíme.
Měl jsem za to, že to tehdy spadlo pod iStock nebo tak něco.
Hodnocení: 0
lamich
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10. duben 2017 06:36

Reputace: +2

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod admin » 2. listopad 2017 19:00

lamich píše:Trochu mimo diskusi a spíše pro "pamětníky". Objevil jsem zastrčený odkaz na Stockxpert a dokonce i uložené heslo fungovalo. Zhruba po pěti letech od poslední návštěvy jsem byl celkem překvapen. Dávno zavřená mikrobanka stále někde prodává a stále připisuje výdělky a za těch skoro pět let to vůbec není špatné překvapení. Tak jestli tam někdo byl, namrkněte! Zatím se to tváří, že žádost o výplatu se normálně zpracovává... no, uvidíme.
Měl jsem za to, že to tehdy spadlo pod iStock nebo tak něco.


Před lety to koupil iStock a převedl celé portfolio pod ThinkStockPhoto, kde funguje dodnes. Prodeje se dále počítají na StockXpert a je možné si je samozřejmě vybrat. Pořád se tam prodává, ale neustále to slábne. Před lety, když to prodali, to byla fotobanka z top5. Škoda jí...

Jinak autoři hned vzápětí si založili novou fotobanku StockFresh, ale úspěchu a prodejnosti StockXpert nikdy nedosáhla (nahrávám tam jen ze sympatiíí a protože to je hodně jednoduché - stačí nahrát na ftpko, zbytek se děje samo).
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Miles » 3. listopad 2017 15:05

Petře, s čím se dá fotobanka StockFresh srovnat? Jsou tam výsledky alespoň jako Depositphotos, nebo Bigstock, nebo 123RF ?
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 290
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod lamich » 16. listopad 2017 08:39

admin píše:
lamich píše:Trochu mimo diskusi a spíše pro "pamětníky". Objevil jsem zastrčený odkaz na Stockxpert a dokonce i uložené heslo fungovalo. Zhruba po pěti letech od poslední návštěvy jsem byl celkem překvapen. Dávno zavřená mikrobanka stále někde prodává a stále připisuje výdělky a za těch skoro pět let to vůbec není špatné překvapení. Tak jestli tam někdo byl, namrkněte! Zatím se to tváří, že žádost o výplatu se normálně zpracovává... no, uvidíme.
Měl jsem za to, že to tehdy spadlo pod iStock nebo tak něco.


Před lety to koupil iStock a převedl celé portfolio pod ThinkStockPhoto, kde funguje dodnes. Prodeje se dále počítají na StockXpert a je možné si je samozřejmě vybrat. Pořád se tam prodává, ale neustále to slábne. Před lety, když to prodali, to byla fotobanka z top5. Škoda jí...

Jinak autoři hned vzápětí si založili novou fotobanku StockFresh, ale úspěchu a prodejnosti StockXpert nikdy nedosáhla (nahrávám tam jen ze sympatiíí a protože to je hodně jednoduché - stačí nahrát na ftpko, zbytek se děje samo).


Díky za osvětlení, měl jsem za to, že to zaďobli podobně jako Veer a další. Tak to zase za pět let načíhnu a udělám si "radost" :-).

Ještě jeden dotaz: zůstal tu někdo na Envato Photodune?
Hodnocení: 0
lamich
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10. duben 2017 06:36

Reputace: +2

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod admin » 16. listopad 2017 10:46

Miles píše:Petře, s čím se dá fotobanka StockFresh srovnat? Jsou tam výsledky alespoň jako Depositphotos, nebo Bigstock, nebo 123RF ?


Všiml jsem si prosby až dnes, takže popravdě je to bída, ve srovnání s Bigstockem vydělá StockFresh asi 1/4, a ve srovnání s DepositPhotos asi 1/30 :) Ale upload je neskutečně snadnej, stačí jen nahrát přes FTP. Navíc tam teď plánují rozšíření nabídky, asi chtějí být něco jako Creative Market, tak jsem zvědav.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé