Adobe stock - zamítnuté video

Adobe stock - zamítnuté video

Příspěvekod Zmrzlinář » 27. srpen 2017 14:03

Ahoj,

chci se zeptat na video. Nemám velké zkušenosti se zpracováním, učím se. Na zpracování jsem použil Photoshop, přesto mi adobe video zamítlo:

Bohužel jsme během naší kontroly zjistili jednu nebo více technických potíží, jako jsou nezamýšlené otřesy, prázdné černé nebo bílé rámečky, komprese nebo potíže se zvukem. Z tohoto důvodu vaši práci nemůžeme přijmout do naší kolekce.


Otřesy jsem vyloučil, nejsou tam, použil jsem stativ. Zvuk tam také není. takže zbývá
prázdné černé nebo bílé rámečky, komprese
.

Je nějaký způsob, jak tohle můžu otestovat? Třeba ffmpeg to nějak umí? Video jsem natáčel 50 FPS ale překonvertoval jsem to do 29.97 FPS. Tam by žádné bílé nebo černé rámečky neměly vzniknout, že?

Takže zbývá komprese. Vždycky používám nejlepší kvalitu, použil jsem asi 90 % h264, možná to bylo málo ale ve videu prostě problém nevidím.

Dá se nějak z adobe vytáhnout konkrétní problém? Dá se jim někam napsat? Jsou schopní žádosti vyhovět? Je nějaké obecné doporučení, jak třeba zjistit míru šumu ve videu? U fotek mi nikdy nezamítly soubor kvůli šumu (na žádné fotobance).

Díky!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Adobe stock - zamítnuté video

Příspěvekod PandaWild » 27. srpen 2017 14:14

- I při použití stativu může být video nestabilní - na začátku a konci se může zatřást kvůli zmáčknutí spouště

- Při konverzi z 50 na 29.97 fps může být u plynulého pohybu patrné cukání kvůli necelistvému poměru, pokud není použitá konverze s interpolací snímků

- U některých kodeků se může objevit problém se synchronizací stromu DirectX filtrů projevující se tak, že první snímek videa zůstane černý. To nemusí být vidět při přehrávání běžným přehrávačem, může to být viditelné buď při krokování videa po snímcích nebo když se video spojí vícekrát za sebou, tak jako chyby přechodů.

K chybám zřejmě podrobnější info nedostaneš. Pokud je nenajdeš sám, asi bys musel video poslat někomu dalšímu na posouzení.
+Zmrzlinář, +sentio Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Adobe stock - zamítnuté video

Příspěvekod Zmrzlinář » 27. srpen 2017 15:26

Díky Pando, kašlu na to, tohle video mi za tu práci nestojí. Ostatní mi vzali tak předpokládám, že to byla nějaká náhoda. Ještě zkusím poslat to znovu v 50 fps.

Na začátku a na konci ořezávám 2 sekundy, právě kvůli roztřesení při zapnutí a vypnutí, video je jinak opravdu stabilní.

Díky!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20


Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz