Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 5. září 2017 19:16

Chm... většina - kde to ještě berou, nebo naposledy brali, když jsi to zkoušel? :) Protože přece jenom, to je práce asi tak na 5 minut (vybrat ty fotky a naházet do softu) + 10 minut na kw při čučení na telku... a kdyby to vzali alespoň na dvou - třech, kde je trochu šance, že se to prodá, tak mi to úplně jako ztráta nepřijde :) a třeba by to probudilo těch mých pár videí, které tam už mám :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 5. září 2017 19:40

A čo cinemagraph? Nedávno som pri hľadaní inšpirácie na Youtube náhodou natrafil na tutoriál na tvorbu cinemagraphov (statická fotka s nejakým pohyblivým prvkom). Tvorba ani nie je nejak moc zložitá. Myslíte, že by to brali? Foťák mi aj tak natáča len vo FullHD a keďže je to viac-menej statický obraz, tak by som sa mohol zmestiť do nejakej rozumnej dátovej veľkosti.
Kto nevie o čo sa jedná, tak tu je malá ukážka:
https://www.youtube.com/watch?v=ydyGiq7hnOg
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod GreatWhite » 5. září 2017 19:48

vypadá to, že cinemagraph berou https://www.shutterstock.com/video/sear ... inemagraph https://eu.fotolia.com/search?k=cinemag ... _downloads
moc jich tam není pod slovem cinemagraph, těžko posoudit, jestli to někdo kupuje ;)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 5. září 2017 19:54

Ravennka píše:Chm... většina - kde to ještě berou, nebo naposledy brali, když jsi to zkoušel? :) Protože přece jenom, to je práce asi tak na 5 minut (vybrat ty fotky a naházet do softu) + 10 minut na kw při čučení na telku... a kdyby to vzali alespoň na dvou - třech, kde je trochu šance, že se to prodá, tak mi to úplně jako ztráta nepřijde :) a třeba by to probudilo těch mých pár videí, které tam už mám :lol:
Je to asi rok a půl co mi videa tohoto typu začali vyhazovat kvůli použití statických fotek - ShutterStock, Pond5, Fotolia.

cinemagraph si myslím že budou brát, je v tom "umělecká" pohyblivá složka. Komprese videa by mohla být dobrá, ale ne pro Motion-JPEG (nekomprimuje mezisnímkově), což znamená že např. na Pond5 s MOV to bude i tak dost velký soubor.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 5. září 2017 19:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 5. září 2017 19:57

Moc dík za info :) zkusím to trochu alternativně (vzhledem k minimu času a úsilí) a pokud by náhodou vzali, tak dám echo 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 5. září 2017 21:10

Tak jsem otevřela Flash, kde jsem předtím videa dělala (AE nemám :cry:) a když jsem se vyvztekala s tím, že už si zase nepamatuju ovládání, tak jsem udělala jednoduché 10 vteřinové 4K video... dala vyexportovat a asi za 3 minutky měla video na disku... supr, supr... jenom kdyby velikost nebyla 7,5 GB :lol: (takže se jdu prohrabat, kde mám poznámky, ať je z toho nějaká normální malá zrůdička a ne tenhle megamut)

A znova zjišťovat, proč to má z 10 vteřin vteřin 25... kua, deja vu :lol:

edit: pomohlo samozřejmě to prohnat přes XMedia, kde mám nastavené fb požadavky :) na tu délku asi přijdu za chvíli taky...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 6. září 2017 07:00

Kauza Lidlu kolem křížků - tohle bychom klidně mohli způsobit i my, u fotek na fotobankách. Řekneme si "nějaké bezvýznamné kostelíky" a něco odmažeme, protože běžně retušujeme když nejde o editorial, a ono to způsobí mezinárodní poprask. :roll: https://www.novinky.cz/domaci/448050-be ... krizu.html
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Hamin » 6. září 2017 07:13

Ale zase na druhou stranu od doby této kauzy, se mi na SS, BS a DT začaly prodávat mé editorial fotky LIDL supermarketu :) Do té doby si jich nikdo nevšiml..
+Baldion, +PandaWild, +Ravennka, +admin Hodnocení: +4
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Host » 6. září 2017 07:21

PandaWild píše:Kauza Lidlu kolem křížků - tohle bychom klidně mohli způsobit i my. Řekneme si "nějaké bezvýznamné kostelíky" a něco odmažeme, protože běžně retušujeme když nejde o editorial, a ono to způsobí mezinárodní poprask když to použijí. :roll: https://www.novinky.cz/domaci/448050-be ... krizu.html


Je to cca 2 roky zpět, co jsem dostal na všech třech největších fotobankách a jedné menší, důrazné varování za fotky (smazány) snědého (makeup) pána s afrem (paruka) a maketou Kalacha v ruce. Největší problém byla klíčová slova terorista, zločinec, afričan, afroameričan, arab, palestinec a muslim. Úplně na férovku mi to napsali na Dreamstime, prý to uráželo některé zákazníky. :?
S popiskem severský lovec kožešin na nákupech, to nahrát bohužel nešlo... :mrgreen:
+Baldion, +Marian, +Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +4
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 6. září 2017 10:28

Měl jsi to změnit na editorial - Multikuluturní obohacování Evropy ;)
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron