Freepick

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Freepick

Příspěvekod Peteer » 7. září 2017 19:57

Nazdárek všem!
Nevím jak u Vás ale já poslední 3 měsíce dostávám pravidelně mail abych podepsal smlouvu s Freepick a dostal penízky za to že tam dám foto, neexlusivně + další peníze za prodeje.
Teďka na to mám více času tak se na to chci pořádně podívat.
Má tam někdo něco?Jaké s tím máte zkušenosti?Má to cenu?
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Freepick

Příspěvekod CaptureLight » 7. září 2017 20:46

Nechceš se raději podívat na ten sloupek vpravo, kde je seznam fotobank, kde to má nějaký smysl?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 229
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +60

Re: Freepick

Příspěvekod Peteer » 7. září 2017 21:19

CaptureLight píše:Nechceš se raději podívat na ten sloupek vpravo, kde je seznam fotobank, kde to má nějaký smysl?


Ptám se na zkušenosti lidí, to co je vpravo jsem davno četl
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Freepick

Příspěvekod Bananaboy » 7. září 2017 21:31

Což o to. Nové koště dobře mete.
Ešte mám v živej pamäti ako dobre mietol Colourbox keď začínal. Možno aj Freepik prekvapí.
Ale tie požiadavky ktoré majú na vektory sú príšerné!
Musia byť dobre organizované a anglicky popísané vrstvy. Font musí byť len na komerčné využitie a musí byť editovateľný! Sú padnutí na hlavu? Na všetkých, ostatných fotobankách musí byť text expandovaný a títo si zmysleli mať text editovateľný? Ďalej nechcú príliš jednoduché kresby, recyklácie jedného motívu a dokonca ani žiadny element obrázku nesmie byť použitý v inom obrázku. Na malú, bezvýznamnú fotobanku si teda kladú celkom smelé podmienky.
A najviac ma pobavilo: "If the design contains a year (e.g. 2017), it will only be accepted if this coincides with the current year." To akože keď nestihnem nahrať ilustráciu s textom 2017 v tomto roku, tak ju už ani nahrávať nemusím? Takže zbohom moje ilustrácie s textom predošlých rokov. Keby som tam chcel nahrávať a dodržal všetky ich podmienky, tak by som tam nahral snáď len zo 5 vektorov, ktoré by vyhovovali ich predstavám, pretože ja mám všetko buď "too simple", alebo expandovaný text, alebo recyklácie kde každá ilustrácie obsahuje už použitý element, alebo ilustrácie s textom z predošlých rokov 2016, 2012 a podobne. :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Freepick

Příspěvekod PandaWild » 7. září 2017 21:35

Bananaboy dokonce ani nemůžeš nahrát PF pro následující rok. PF 2018 můžeš nahrát teprve až po Novém roce 2018, až se bude rok shodovat (kdy je nějaké PF každému už ukradené). :-)
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Freepick

Příspěvekod admin » 7. září 2017 21:39

Před pár dny mi někdo dal stejnou otázku na Facebooku, tady je má odpověď:

Nezkoušel a ani nehodlám. Freepik je pro mě fotobanka, co nabízí hlavně věci zdarma s nejasným původem (našel jsem tam několik svých vektorů, které nabízí zdarma a já k tomu rozhodně nedal žádný souhlas). No a druhý důvod, přečetl jsem si jejich podmínky a jestli jsem to dobře pochopil, tak za Premium obsah dostanete 50%, ale za nepremium obsah 5$ za 1000 stažení a důležité je, že oni rozhodují, co je premium a co ne. Tímhle bych si jen zavařil na problém - už jen to, že by moji práci nabízeli zdarma, znamená, že klesne její hodnota u normálních fotobank. Děkuji, nechci.

Já myslím, že dávat své (i sebehorší) ilustrace zdarma je cesta do pekel. Snad s výjimkou některých fotobank, kde to zvedne návštěvnost portfolia a kde je to dávání zdarma jedné nebo několika ilustrací časově omezeno na pár dní.

Nehledě na to, že mají trochu jiné požadavky na vektory, než ostatní fotobanky. Některé z těch požadavků jsou vážně divné (ilustrace zaměřené na svátky musí být nahrány před oním svátkem, pokud obashuje ilustrace rok, musí, pak musí jít o aktuální rok, texty be neměly být expandované a musí být pro ně použité free fonty...)
+Bananaboy, +PandaWild, +Peteer, +shalom3 Hodnocení: +4
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Freepick

Příspěvekod Peteer » 7. září 2017 21:48

No psal jsem jim a uvidíme co odepíšou. Bojím se právě toho co psal Petr, že by pak klesly prodeje u zbytek FB, tak uvidíme ale zatím to nevidím moc reálně :D :D
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Freepick

Příspěvekod Bananaboy » 7. září 2017 21:49

admin píše:Nehledě na to, že mají trochu jiné požadavky na vektory, než ostatní fotobanky. Některé z těch požadavků jsou vážně divné (ilustrace zaměřené na svátky musí být nahrány před oním svátkem, pokud obashuje ilustrace rok, musí, pak musí jít o aktuální rok, texty be neměly být expandované a musí být pro ně použité free fonty...)

Jo jo... Tiež som čítal tie podmienky. Len som nepochopil aká doba nahrávania pred sviatkom je vhodná. Myslíš, že by bolo moc trúfalé nahrávať ilustrácie Vianoc 23. decembra? Alebo pre istotu čakať a nahrať ich až 24. ráno? :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Freepick

Příspěvekod admin » 7. září 2017 22:07

Mě prostě Freepick smrdí. Bavil jsem se s jedním grafikem, co pro ně spolu s ostatními pracoval - kreslili pro ně ilustrace (né jako klasický contributoři, ale přímo na zakázku) - dostali balík úspěšných ilustrací stažených z Shutterstocku a měli je překreslit. Říkal, že ty moje ilustrace tam byly dosti často. A měl pravdu, když se kouknu do jejich Premium kolekce, tak tam vidím spoustu svých překreslených ilustrací (spousta z nich 1:1).... a určitě nejsem sám.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Freepick

Příspěvekod Peteer » 7. září 2017 22:14

admin píše:Mě prostě Freepick smrdí. Bavil jsem se s jedním grafikem, co pro ně spolu s ostatními pracoval - kreslili pro ně ilustrace (né jako klasický contributoři, ale přímo na zakázku) - dostali balík úspěšných ilustrací stažených z Shutterstocku a měli je překreslit. Říkal, že ty moje ilustrace tam byly dosti často. A měl pravdu, když se kouknu do jejich Premium kolekce, tak tam vidím spoustu svých překreslených ilustrací (spousta z nich 1:1).... a určitě nejsem sám.


to je docela masakr!ještě že fotky překreslit nemohou :lol: :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé