Kde najít práci a nekrást?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Marsan » 11. říjen 2017 09:12

Host píše:...........vždy nejjistěji pomohla osobní známost a řetěz přímých doporučení...........

a o tom to prostě většinou je.... tohle je asi nejjistější způsob. Někde je třeba začít, takže to prostě zkoušet na všechny strany (nenechat se odradit) a časem si (snad) ty kontakty vybudovat...
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Ravennka » 11. říjen 2017 09:37

Jediný problém kontaktů je, že to většinou chtějí udělat za hubičku (případně zadarmo). Dělali jsme známé web, hezký, moderní, psala jsem k tomu všechny texty, dělali jsme fotky, komplet od začátku do konce - full servis od "chci web" po "tady ho máš". Řekli jsme si za to normální cenu a známá z toho byla nejdřív rozladěná, pak přišla s tím, že to ukazovala svým IT kámošům, že je to práce na půl hodiny... a ty texty, že to jsem musela mít napsané hned, že přece to není problém (když chtěla na web dát novinku, tak mi nebyla schopna napsat víc než 1 oznamovací větu) a že teda mi za to tu cenu, co jsme chtěli, dá, ale příště už teda jako že se obrátí na někoho jiného.
A nejlepší bylo, když se do toho ještě pletla její matka, která řekla, že by i 2 tisíce za kompletní web bylo moc Obrázek. Nejhorší na tom je, že to není žádná chudinka, co by obracela korunu - několikrát ročně létá na dovolené, má dům, auto, motorku, 4kolku ...

Takže případně se nenechat odradit podobnou zkušeností, mne to teda tenkrát vytočilo docela dost :twisted: V tomhle je u fotobank klídek - nikdo neprudí a nestěžuje si... ale zase ty peníze jsou taky někde jinde.
+Bananaboy, +Marian, +Marsan, +PandaWild, +Riky, +sentio, +shalom3 Hodnocení: +7
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Host » 11. říjen 2017 09:56

Ravennka píše: V tomhle je u fotobank klídek - nikdo neprudí a nestěžuje si...


Je pevně dané procento zastoupení blbců v každé společnosti. Je celkem jedno zda ty své potkáš jako zákazníky, nebo editory ve fotobankách, případně ti nějaký výstavní exemplář dělá šéfa... ;)
+Marian Hodnocení: +1
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod shalom3 » 11. říjen 2017 10:26

[/img]
Host píše:Je pevně dané procento zastoupení blbců v každé společnosti. Je celkem jedno zda ty své potkáš jako zákazníky, nebo editory ve fotobankách, případně ti nějaký výstavní exemplář dělá šéfa... ;)

Hluboká pravda, až na to, že to procento blbců není pevně dané, ale narůstá geometrickou řadou :lol: . Napadlo mi, že bych mohla zkusit oslovit třeba Lidl, určitě chystají nový řecký týden s pohledem na Santorino. Zkusila bych tedy tento dyzajnek, který by neurazil křesťany, nekřesťany a dokonce ani takové, kterým je všechno šumafuk:
Přílohy
CENSORED.jpg
CENSORED.jpg (58.19 KiB) Zobrazeno 3060 krát
+Bananaboy, +Costertoast, +Marian, +PandaWild, +Ravennka, +Riky Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod PandaWild » 11. říjen 2017 10:47

Tak tohle určitě uspěje! :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Ravennka » 11. říjen 2017 11:12

Host píše:Je pevně dané procento zastoupení blbců v každé společnosti. Je celkem jedno zda ty své potkáš jako zákazníky, nebo editory ve fotobankách, případně ti nějaký výstavní exemplář dělá šéfa... ;)


Máme ještě krám, na blbce narážím párkrát týdně (naštěstí jenom) :lol: ale třeba na fb je mi to úplně jedno... prostě to pošlu znova, to není moc práce navíc. Hlavně si zanadávám a uleví se mi - když je to z očí do očí, tak většinou tomu dotyčnému jadrně vynadat nemůžu :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod castyhost » 11. říjen 2017 12:48

sponzor pořadu

https://twitter.com/stary_mrzout
#turbozpravy
-Jonny Hodnocení: -1
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Marsan » 11. říjen 2017 19:55

Ravennka píše:Jediný problém kontaktů je, že to většinou chtějí udělat za hubičku (případně zadarmo). Dělali jsme známé web, hezký, moderní, psala jsem k tomu všechny texty, dělali jsme fotky, komplet od začátku do konce - full servis od "chci web" po "tady ho máš"........................

pro známé nedělat... :D nebrat a když tak předem vše domluvit a ujasnit si to... jinak problém i v přátelství... ověřeno :?
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod shalom3 » 11. říjen 2017 20:12

Přesně tak, když má přátelství zůstat přátelstvím, tak jedině drobné úsluhy - "půjčka na oplátku", ale nikdy zakázky. To jsem nějak nechápala, když jsem byla mladá holka, že táta odmítá zakázky známým. Pak jsem udělala podobné zkušenosti a dost. Podobně to většinou dopadne, když člověk dohodí kamaráda jinému kamarádovi.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kde najít práci a nekrást?

Příspěvekod Jonny » 12. říjen 2017 06:54

Host píše:V oboru se pohybuji už několik desítek let. Ke smysluplné práci mi vždy nejjistěji pomohla osobní známost a řetěz přímých doporučení. Webová prezentace přináší mnoho jalových dotazů které se jen málokdy se povede dotáhnout k reálnému kontraktu. Žere to čas a zvyšuje frustraci. Počet shlédnutí (lajků) kdekoliv neznamená vůbec nic, část jsou kolegové a druhá část třeba jen zvědavci. Daleko jistější je pro začátek, nechat se v oboru zaměstnat a při práci si budovat síť kontaktů i reference. Mnohý zaměstnavatel na fotobanky a silnou sebepropagaci po síti hledí spíš s nevolí, protože očekává kolizi zájmů a slabší loajalitu firmě.


Přesně. To dost odpovídá i mojí zkušenosti.
K nejlíp placené práci jsem se dostal přes bývalou spolužačku a na přímé doporučení (dík Monice Beitlové :-) ).
A ještě přes navolnenoze.cz – to je zatím můj nejefektivnější způsob získávání zakázek "z venku". (Ale teď je pár týdnů ticho, tak se můj profil možná už nezobrazuje tak často/vysoko...)

Průběžně se pokouším stát i zaměstnancem (už jen pro učesání toho, že jsem samouk), ale jako grafik jsem (zatím) nezaměstnatelný (tzn. zatím mě nikde nepřijali, a že jsem reagoval na slušnou řádku poptávek...).
Hodnocení: 0
tygr s duší tygra
Uživatelský avatar
Jonny
 
Příspěvky: 59
Registrován: 1. srpen 2013 16:21

Reputace: +2

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé