Externí mikrofon k foťáku

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod admin » 3. listopad 2017 21:25

Natáčel jsem nějaké video se zvukem na bezzrcadlovce Sony NEX-7 a ten zvuk byl strašný. Tak jsem vyštrachal nějaký externí mikrofon k počítači a bylo to ještě horší (no jo plastový šméčko za stovku). Tak jsem se chtěl zeptat, zda máte nějaké doporučení na koupi externího mikrofonu k foťáku, protože ty ceny se pohybují od pár stovek do 30 tisíc.

Jo a k čemu to potřebuji - chtěl jsem nahrát dceru, jak si listuje dubánčí knížkou a přitom to komentuje, nechci jí připojovat žádný port a mikrofon pod krk, jde mi spíše o takové domácí nahrávání jednou za čas (takže ta horní cenová hranice není nic pro mě :))
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 3. listopad 2017 22:20

Já jsem si koupil před časem tohle a dá se s tím dokonce i nahrát v obýváku audio v dostatečné kvalitě pro fotobanky. Nahrál jsem 4 věci a z toho 3 věci prodal. Od té doby mi to leží v polici - to je ale jiná kapitola.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod Zmrzlinář » 4. listopad 2017 01:27

Ahoj,

já jsem si koupil tohle https://www.muziker.cz/zoom-h2n, to je levnější varianta zoomu z předchozího komentáře. Možná novější, méně funkcí, neumí to připojit studiový mikrofon (což ani nebyl můj požadavek).

Na video ideální. Dá se na to koupit nástavec na foťák do sáněk blesku nebo lepší varianta je umístit zařízení ke zdroji zvuku, zvuk pak přidat k videu v počítači. Druhá varianta je propojit foťák s tímhle kabelem, do foťáku pak půjde už zesílenej zvuk a kvalita bude lepší (foťáky mají obvykle velmi špatný vstupní předzesilovače). Lepší varianta je nahrávat zvuk zvlášť a zmixovat v počítači.

Ten zoom je dosti kvalitní, já to používám i pro nahrávání hudebních nástrojů, slova ale taky třeba pro zvuky přírody nebo prostě čehokoliv.

Druhá varianta je externí mikrofon pro foťák, já jsem si koupil tohle https://www.alza.cz/rode-videomicro-d3992282.htm (od rode je ještě verze pro ale ta už stojí přes 5tis). Není to nic moc, ale lepší než drátem do oka, určitě lepší než interní mikrofon zrcadlovky. Nevýhoda je, že je tam slyšet každej dotek foťáku.

Hodně jsem to řešil, hodně jsem toho načetl.. ten zoom je nejlepší.

Kdybys chtěl, můžu ti obě dvě věci půjčit, aby sis to zkusil a pokud to chceš na jedno video, je zbytečný to kupovat. Ten rode videomirco skoro nepoužívám, ten zoom občas, ale teď je to volný.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod Zmrzlinář » 4. listopad 2017 01:32

Ještě abych nezapomněl. Pokud si chceš něco koupit dostatečně kvalitního a jde ti o radu, já bych si koupil tohle https://www.megapixel.cz/rode-mikrofon- ... pro-rycote, má to vlastní zesilovač (je to na baterie), regulace citlivosti, high pass pokud se nepletu a když si na soundcloudu poslechneš porovnání, tak tohle zní hodně dobře. Stojí to ale přes 5 tis.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod sentio » 4. listopad 2017 18:52

Takstar je čínský výrobce audio techniky - za malý peníz mnoho muziky... mám doma a pro mé účely vyhovující... stačí zadat na Aliexpressu takstar sgc 598 ...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sentio
 
Příspěvky: 138
Registrován: 15. říjen 2015 08:31

Reputace: +20

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod admin » 4. listopad 2017 21:33

Dostal jsem ještě jeden tip od člověka, který tomu dosti rozumí: https://www.thomann.de/cz/rode_videomic ... MWEALw_wcB
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod Zmrzlinář » 4. listopad 2017 21:47

admin píše:Dostal jsem ještě jeden tip od člověka, který tomu dosti rozumí: https://www.thomann.de/cz/rode_videomic ... MWEALw_wcB


To je přesně to o čem píšu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod Bananaboy » 27. listopad 2021 22:41

Prosím vás, je tu niekto, kto natáča videá so zvukom? Potreboval by som poradiť s nejakým dobrým, externým mikrofónom k mobilu. Momentálne čítam články o mikrofónoch na internete, ale čím viac ich čítam, tak sa v tom viac zamotávam. Mám na mikrofón pár požiadaviek a otázok.

- hlavný je kvalitný zvuk.
- jednoduché pripojenie k mobilu buď 3,5 jack, alebo USB-C a teda žiadne dodatočné napájanie.
- chcem klasickú veľkosť mikrofónu s káblom tak 1,5 až 2 metre dlhým, aby sa mikrofón mohol dať priamo k zdroju zvuku a kamera (mobil) sa mohol dať nezávisle na iné miesto ako mikrofón, nie tie malé bambule, ktoré sa pripájajú priamo k mobilu.
- bude určený hlavne pre interiér, ale nechcem úplne top modely, pretože ho budem brať občas aj do batohu a do exteriéru.
- cena primeraná kvalite tak do 30 - 40 €. Nemusí byť kovový. Kľudne môže byť plastový. Dúfam, že to nemá vplyv na kvalitu zvuku.

Neviem aký typ bude na nahrávanie zvukov lepší? Smerový, alebo všesmerový? Z článkov som sa dozvedel, že lepšie na zaznamenávanie zvukov okolia sú všesmerové mikrofóny, ale trochu sa bojím, že tam bude zachytené aj moje dýchanie za kamerou. V exteriéri to problém nebude, tam môžem odstúpiť ďaleko od mikrofónu, ale v interiéri by s tým mohol byť problém.

Typ zrejme kondenzátorový, alebo poradíte iný? A jedna úplne hlúpa a amatérska otázka... S jedným mikrofónom natočím iba mono zvuk? Na stereo budem potrebovať dva mikrofóny? Nejaké rady načo si dať pri kúpe pozor? Aké parametre sú najdôležitejšie? Veľkosť membrány? Niečo iné?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod castyhost » 28. listopad 2021 07:12

podivej na Rode VIDEOMIC GO a jeho kopie
smerovy, stereo, jack, 100g, spousta neorigo prislusenstvi

z principu konstrukce nemuze byt smerovy zaroven vsesmerovy a obracene
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Externí mikrofon k foťáku

Příspěvekod Bananaboy » 28. listopad 2021 23:32

castyhost píše:z principu konstrukce nemuze byt smerovy zaroven vsesmerovy a obracene

Díky za tip.

Sú mikrofóny kde sa dá snímanie meniť. Takže môže byť mikrofón smerový a všesmerový zároveň. Mnoho mikrofónov má zvyčajne 4 režimy. Okrem vyššie spomenutých je to ešte dvojsmerový pre snímanie rozhovoru dvoch ľudí sediacich oproti sebe a stereo (no neviem ako to v reáli funguje, na YouTube som videl nahrávanie sterea dvomi mikrofónmi).
Napríklad tento má tie 4 režimy snímania: https://www.alza.sk/trust-gxt-258-fyru-d5685272.htm
ale našiel som podobné aj od iných značiek.
Zatiaľ mám jasno v tom, že to na 100% musí byť mikrofón buď na 3,5 mm jack, alebo USB, aby nevyžadoval dodatočné napájanie, alebo zapojenie do zosilňovača, proste len plug and play. Nemám ale jasno v tom, či kúpiť dynamický, alebo kondenzátorový. Každý má svoje výhody a nevýhody. Viem, že tu asi nikto nemá doma obidva typy, aby mi povedal, ktorý je lepší. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Další

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron