Izolovat objekty čí ne??

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Izolovat objekty čí ne??

Příspěvekod noska.photo » 5. listopad 2017 10:15

Jaké máte zkušenosti s izolováním objektů?? Je lepší objekt hodit na bílou nebo nechat tak jak je?? Je větší prodej izolovaný nebo normální??
Hodnocení: 0
noska.photo

Reputace: +30

Re: Izolovat objekty čí ne??

Příspěvekod Marsan » 5. listopad 2017 11:17

u mě se dříve prodávaly izolované (cca 2 roky zpět) v současné době se prodávají zcela výjimečně. Nevyplatí se mi investovat čas do izolování. (sem tam ale něco izolnu :-) )
+noska.photo Hodnocení: +1
Marsan

Reputace: +156

Příspěvekod Marsan » 5. listopad 2017 17:36

jj zrovna dnes se zase jeden prodal ;)
Marsan

Příspěvekod PandaWild » 5. listopad 2017 17:46

Také se mi ruční izolace dřív prodávaly líp. Dnes už je efektivnější fotit objekty na bílém pozadí.
+Marsan, +noska.photo Hodnocení: +2
PandaWild

Reputace: +1546

Příspěvekod Marsan » 5. listopad 2017 18:18

PandaWild píše:Také se mi ruční izolace dřív prodávaly líp. Dnes už je efektivnější fotit objekty na bílém pozadí.

u toho bílého pozadí mi připadne, že není tak snadné použít fotku pro nějaký web prvek. Izolovaný jde oddělit na jeden klik, ale už se tak neprodávají.
Marsan

Příspěvekod sentio » 5. listopad 2017 20:47

Mohu otázku stočit i na video? Co je lepší? Zelené pozadí? Bílé pozadí? Nebo -a to ani nevím jestli to nějak jde (DaVinci Resolve, Blender)- pozadí(natočené třeba se zeleným plátnem) nahradit(tedy smazat) transparentním pozadím - něco jako kostičky u PNG?
sentio

Reputace: +35

Příspěvekod PandaWild » 5. listopad 2017 21:17

Zelené pozadí u videa je nejrozšířenější klasika. Nevýhoda je omezení barev (nelze použít zelenou) a nelze použít poloprůhlednost. Na to by byla lepší alfa maska, ale ta by se u točeného videa špatně realizovala (dá se vytvořit např. ze dvou stejných záběrů, jednou s černým a podruhé s bílým pozadím). Náhrada transparentním pozadím určitě půjde, protože se na fotobankách vyskytují taková točená videa. Kdyby se nenašel jiný software, tak přinejmenším to jde rozložením ve VirtualDub na snímky a zprůhledněním pozadí dávkově ve Photoshopu. Jen bývá trochu problém s kompatibilitou, některé fotobanky používají přednásobený alfa kanál a jiné bez přednásobení barevných složek. A průhlednost nepodporují všechny fotobanky. Na to je lepší zelené pozadí, to se dá snadno nabízet všude a i programy si s tím dobře poradí.
PandaWild

Reputace: +1546

Příspěvekod Bananaboy » 5. listopad 2017 22:29

V Blenderi to ide celkom ľahko. Stačí na Youtube zadať do vyhľadávacieho políčka niečo ako: "Blender green screen tutorial", alebo "Blender chroma keying tutorial" a nájde ti to veľa odkazov. Stačí si len vybrať, ktorý sa ti najviac pozdáva. ;)

A takto to dopadne, keď sa niekto strašne nudí so zeleným plátnom. :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=XfoCn403O64
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +792

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse