shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 1. prosinec 2017 14:49

Ale né, já myslela samozřejmě ty lysohlávkovité houbičky ;) .
Cenou fototechniky si už dneska neospravedlňuji vůbec nic. Před pár lety jsem potkala Jana Saudka (měl atelier poblíž) a prohodili jsme pár slov o focení. Byla jsem vykulená z toho, když mi řekl, že stále fotí nejčastěji stařičkou Flexaretou (jakou měl i můj tatík) a že doma v šuplíku má nějaký digitální foťák, který tenkrát měl statut "děla".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Fug4s » 1. prosinec 2017 14:57

Kdo umí tak umí. Myslím že zrovna panu Saudkovi by stačilo obyč zrcátko z kabelky u něj všudypřítomných dam kterým by kompozici jen odrazil na stěnu a byla by z toho supr fotka. :)
Ale přeci jen si říkám když koukám na takto pěkná portfólia (weyo, pan Chalabala, atd.) že je asi trochu rozdíl když to nasvítím světlem za 17 000 (jako to někde bylo na foru) změkčím softboxem a vyfotím objektivem za 170 000 a foťákem za 50 000 a ještě někde v aterliéru kde je na to místo atd... Než když já to patlám v bytě svítím na to lampičkou se 100W žárovkou, změkčuji pauzákem (takže je tam samozřejmě vypálená díra) a fotím základní zrcadlovkou se základním objektivem. Nechci tím říct, že je to vše jen v technice, ale občas mě napdne jak by asi fotka vypadla s profesionálním zařízením, ikdybych to pořád fotil já. :)
Btw: s těma houbičkama jsem si samozřejmě dělal srandu. :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod Chalabala » 1. prosinec 2017 15:21

Fug4s píše:Kdo umí tak umí. Myslím že zrovna panu Saudkovi by stačilo obyč zrcátko z kabelky u něj všudypřítomných dam kterým by kompozici jen odrazil na stěnu a byla by z toho supr fotka. :)
Ale přeci jen si říkám když koukám na takto pěkná portfólia (weyo, pan Chalabala, atd.) že je asi trochu rozdíl když to nasvítím světlem za 17 000 (jako to někde bylo na foru) změkčím softboxem a vyfotím objektivem za 170 000 a foťákem za 50 000 a ještě někde v aterliéru kde je na to místo atd... Než když já to patlám v bytě svítím na to lampičkou se 100W žárovkou, změkčuji pauzákem (takže je tam samozřejmě vypálená díra) a fotím základní zrcadlovkou se základním objektivem. Nechci tím říct, že je to vše jen v technice, ale občas mě napdne jak by asi fotka vypadla s profesionálním zařízením, ikdybych to pořád fotil já. :)
Btw: s těma houbičkama jsem si samozřejmě dělal srandu. :D



Chalabala tak nemá světla za 17, ani objektiv za 170 :-D Důležité je, aby Tě to bavilo a našel si cestu, která tě nesvazuje. Nemám ateliér, no dobrá, tak fotím venku, to je můj ateliér :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: shutterstock

Příspěvekod Fug4s » 1. prosinec 2017 15:26

Chalabala píše:
Fug4s píše:Kdo umí tak umí. Myslím že zrovna panu Saudkovi by stačilo obyč zrcátko z kabelky u něj všudypřítomných dam kterým by kompozici jen odrazil na stěnu a byla by z toho supr fotka. :)
Ale přeci jen si říkám když koukám na takto pěkná portfólia (weyo, pan Chalabala, atd.) že je asi trochu rozdíl když to nasvítím světlem za 17 000 (jako to někde bylo na foru) změkčím softboxem a vyfotím objektivem za 170 000 a foťákem za 50 000 a ještě někde v aterliéru kde je na to místo atd... Než když já to patlám v bytě svítím na to lampičkou se 100W žárovkou, změkčuji pauzákem (takže je tam samozřejmě vypálená díra) a fotím základní zrcadlovkou se základním objektivem. Nechci tím říct, že je to vše jen v technice, ale občas mě napdne jak by asi fotka vypadla s profesionálním zařízením, ikdybych to pořád fotil já. :)
Btw: s těma houbičkama jsem si samozřejmě dělal srandu. :D



Chalabala tak nemá světla za 17, ani objektiv za 170 :-D Důležité je, aby Tě to bavilo a našel si cestu, která tě nesvazuje. Nemám ateliér, no dobrá, tak fotím venku, to je můj ateliér :-)


:) Baví mě to ale někdy je to právě trochu svazující. Něco vyfotím na foťáku na té malé obrazovce se mi to docela i líbí, pak to dám do počítače je to už horší a pak to otevřu v Camera RAW vyskačou na mě ty červený fleky (přepaly) přes půl fotky a jsem trochu nas... naštvaný. V tu chvíli mě napadne právě tato otázka. Ale kdyby mě to nebavilo tak to nedělám. Navíc beru fotku spíše jako doplněk tvorby.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 1. prosinec 2017 15:44

Přesně tak, jak píšeš - na displeji huj, na monitoru často FUJ ;) .
PS
Houbičky jsem pochopila, jsi dobrý, že jsi vyhmátnul odpovídající homonymum (mimochodem tyhle houbičky stále používám, protože se mi nechce čekat na své oblíbené kousky nádobí).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 12. prosinec 2017 23:58

Kdo z vás dneska nahrával na tuhle šílenou fotobanku a neklepla ho pepka???? To snad není pravda, zařadila jsem všechny obrázky do kategorií, pak je hromadně zaškrtla a submitovala. Teda spíš ne, pouze celá stránka tak nějak zešedla a nic. Tak jsem to zkusila ještě několikrát. Asi 5 obrázků je rovnou v Rejected - file transfer error. Jinde to hází chybu, že jako není k eps odpovídající jpg (celkem 3x pro stejný obrázek). Něco bylo již schváleno a jeden obrázek duplicitně visí v neschválených - ve verzi s náhledem a bez náhledu. Fakt už se ani neorientuji v tom, co kde je, co je duplicitně a co se vůbec nenahrálo. ČERT ABY VZAL TO HOVADO, KTERÉ TO VYMYSLELO/UDĚLALO.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 13. prosinec 2017 00:35

shalom3 píše:Kdo z vás dneska nahrával na tuhle šílenou fotobanku a neklepla ho pepka????

Ja som dnes nahrával na Shutterstock (teda vlastne pozerám, že príspevok píšem už po pol noci, takže by sa patrilo napísať, že som nahrával včera) ;) a išlo to celkom hladko. U jednoho obrázku sa nenačítalo "Description". Z 20 kusovej dávky mi vyhodili 2 kusy, ktoré tam aj tak po čase nahrám, takže žiadna veľká tragédia. Potešilo ma, že sa hneď tri nové obrázky predali, takže asi nastáva nová doba predajov čerstvo nahratých obrázkov. Hmmm... a to zrovna teraz, keď som nahral už poslednú dávku okeywordovaných vektorov. Teraz idem prázdninovať a venovať sa pojedaniu vianočného cukrovia. :lol: Občas niečo spácham v Blenderi a chcel by som cez sviatky postrihať aj nepostrihané videá z foťáku. Nahrávať na Shutterstock budem zase asi až po novom roku.

EDIT: V tom ich novom rozhraní sa začínam už pomaly orientovať. Staré submitovanie bolo jednoznačne lepšie, ale zvykám si už aj na nové. Čo iné mi aj zostáva, že? :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. prosinec 2017 08:19

To submitování je fakt nevypytatelné, každý den si to žije svým životem, já mám pořád problém s kategoriema, dneska ráno se přidalo to, že mi fotky po přemlouvání sice říkaly, že odešly, ale přitom neodešly. Včerejší upload byl při každém nahrávání z půlky error, pak se mi tam dvě fotky protlačily dvakrát. Zlatý 123RF "Upload & Go". Ale problém není jen na šutru, poslední tři dny mi AS u některých fotek nenahrál keywordy a některé byly poškozené a pak záhadná chyba, kdy tam soubor byl, ale vlastně nebyl. Mám dojem, že všechny fb jsou ma vrcholu uploadovací mánie a tím krutě přehlcené, prostě to chce trpělivost..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

Re: shutterstock

Příspěvekod Vero » 13. prosinec 2017 08:36

Kdo má starý telefon a nešel Shutterstock, tak minimálně ve Microstockru už zase fachá...
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. prosinec 2017 08:39

Vero píše:Kdo má starý telefon a nešel Shutterstock, tak minimálně ve Microstockru už zase fachá...


Tak jsem to schválně vyzkoušela a u mě nic. Stále network timeout.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé