Čištění čipu zrcadlovky

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod Fug4s » 2. prosinec 2017 08:53

Ahoj,
trochu tady navážu mimo. Uvažuji o lepším objektivu a našel jsem tento:
http://www.kenrockwell.com/canon/lenses ... m.htm#comp
Líbí se mi že má stabilizaci a STM které teď na základu nemám. Moc se ale nevyznám v těch křivkách a políčkách s tmavostí. Přijdeš mi že tento má ty pole tmavší než je to u toho základu a v křivkách jsou také clony zhruba stejné (jestli jsou tedy ta spodní čísla clony :)). Mohl by někdo prosím poradit. Našel jsem ho za příznivých 4700,- což by se ještě dalo.
A nebo jsem myslel ještě tento:
https://www.kasa.cz/objektiv-tamron-af- ... qiEALw_wcB
tam ale není ani stabilizace a STM zase má rozsah do 300mm a je více zaměřen na makro, které mě baví.
Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod castyhost » 2. prosinec 2017 20:34

Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod ToM » 2. prosinec 2017 20:51

Ten Tamron jsem měl a byl to jeden z nejhorších, ne-li nejhorší objektiv co jsem kdy měl. Tenkrát jsem na lepší neměl, tak jsem ho vzal a byla to chyba. Třeba na 300mm se na clonu 5,6 nedalo fotit, jak byl ten obraz rozbředlej, jakž takž to fotilo až na clonu 8 a na víc jak 11 už to bylo zase v háji.

byl bych raději přišetřil a vzal bazarovej 70-200 4 L

(já jsem se pak dopracoval k 70-200 4 L IS a to byl naopak nejlepší zoom co jsme kdy měl, ale ten už je finančně trochu jinde :(
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 93.91.49.1xx

Reputace: 0

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod Fug4s » 2. prosinec 2017 21:24

castyhost píše:https://www.dxomark.com/category/lens-reviews/

díky ale tohle mi nějak moc nepomohlo. Další statistiky a další data ale pořád nevím kterej vzít.

ToM píše:Ten Tamron jsem měl a byl to jeden z nejhorších, ne-li nejhorší objektiv co jsem kdy měl. Tenkrát jsem na lepší neměl, tak jsem ho vzal a byla to chyba. Třeba na 300mm se na clonu 5,6 nedalo fotit, jak byl ten obraz rozbředlej, jakž takž to fotilo až na clonu 8 a na víc jak 11 už to bylo zase v háji.

byl bych raději přišetřil a vzal bazarovej 70-200 4 L

(já jsem se pak dopracoval k 70-200 4 L IS a to byl naopak nejlepší zoom co jsme kdy měl, ale ten už je finančně trochu jinde :(


Dobrá Tamron škrtám ale 70-200 4 L je za 20 000,- asi nemá cenu to dávat na nejzákladnější zrcadlovku za 9 000,-. Chtěl jsem něco do 5000 pak jsem si říkal že kdybych rozšoupnul tak 6000 - 8000. Ten druhej co jsem psal je taky špatnej? Líbí se mi tam to STM a stabilizace.
Edit: přečetl jsem tady recenzi a nevypadá to špatně.
https://www.digimanie.cz/recenze-canon- ... stm/5816-8
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod castyhost » 2. prosinec 2017 22:22

sklo za dvacku muze byt spatny, ale spis ne
jestli ma na dxomark vyborny hodnoceni, je to proste vyborny sklo
jsou taky servry, kde je vymlacena jen prazdna slama

uz bude minimalni rozdil (tak na 90% toho co fotis), jestli vyborny sklo nasadis na nejslabsi telo v rade, nebo nejvyssi

kdyz na spickovy telo nasadis dno z flasky, vyfotis proste kulovy

vydelavam si kopanim der, tak si nekoupim bagr ale lopatu, bo na tom nejvic usetrim, jasny? ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod Host » 2. prosinec 2017 22:35

Vsechny elkove objektivy od Canonu v rozsahu 70 - 200 mm byly a jsou opticky spickove v jakemkoliv provedeni i svetelnosti. Mam zkusenost se vsemi od zacatku jejich vyroby po dnesek. Urcite se vyplati koupit i bazarovy, pokud neni prejety parnim valcem... :D Svetelnost bych volil podle toho, co bude prevaznym motivem...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod Fug4s » 3. prosinec 2017 09:59

castyhost píše:vydelavam si kopanim der, tak si nekoupim bagr ale lopatu, bo na tom nejvic usetrim, jasny? ;-)


to je jasný, na druhou stranu rada mám 200-300 000,- na auto a rozhoduji se mezi rapidem a fabií - tak si kup Ferarri za 5 milióny to je dobrý. Je sice hezká rada, ale nic moc neřeší a tak nějak to tuší každý. Myslel jsem jestli někdo nemá objektiv ze střední nebo spíše nižší třídy který by mu dával dobré výsledky. Jasně nečekám že objektiv za 5 000 bude nějaká pecka, ale že by to mohl být takový dobrý základ pro slušné focení.

Btw: spousta řemeslníků háže opravdu tou lopatou, než si na to vydělá. Nebo jsem například pracoval u truhláře který měl podomácku vyrobenou pilu protože na formátku za 1mil. fakt neměl.

A když vemu v potaz jak jsou na tom FB v současné době, tak bych tu investici dlouho vracel. Zatím mi přijde ten druhý rozumný a asi do něj půjdu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod ToM » 3. prosinec 2017 11:17

Fug4s píše:Dobrá Tamron škrtám ale 70-200 4 L je za 20 000,- asi nemá cenu to dávat na nejzákladnější zrcadlovku za 9 000,-. Chtěl jsem něco do 5000 pak jsem si říkal že kdybych rozšoupnul tak 6000 - 8000. Ten druhej co jsem psal je taky špatnej? Líbí se mi tam to STM a stabilizace.
Edit: přečetl jsem tady recenzi a nevypadá to špatně.
https://www.digimanie.cz/recenze-canon- ... stm/5816-8


Sklo je základ :) Vím 70-200 L jsou drahý, ale psal jsem bazarový. Píšeš až 8000 když se rozšoupneš. Proto radím ještě počkat a ještě přidat 4000 a nebudeš litovat. Jen tak zběžně jsem projel paladix a jsou tam dva 70-200 4 L za 12 a 13000. Třeba ještě slezou s cenou a za 10000 budeš mít špičkový sklo.

55-250 4-5,6 neznám, neměl jsem. stabilizace určitě jo, ale nevím jak je na tom ten objektiv opticky, a jestli to bude podobný jako ten tamron, tak tě to s ním přestane brzo bavit a je jednou že je stabilizovanej.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 93.91.49.1xx

Reputace: 0

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod Jirik » 3. prosinec 2017 12:36

Zeptám se a na co potřebujete tele zoom? Fotíte na koncertech, nebo veverky na stromě z velké vzdálenosti? A nebo fotíte aranžované zátiší někde doma na stole? Jestli by nebyl lepší nějaký pevný objektiv např. Canon EF 50mm f/1.8, nebo Canon EF 40mm f/2.8, kvalitou jsou oba o dost dál než ty základní zoomy a cena je hodně nízko. Nebo si zajděte do nějaké větší prodejny, některá skla vyzkoušet přímo v praxi, a pak dějete závěr.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvekod honza286 » 3. prosinec 2017 18:29

Ten Tamron dělá 70-300 bez stabilizace (cena kolem těch 3-4 tisíc) - to je stejná kvalita jako základní setové teleobjektivy od Nikonu / Canonu. Pak ale dělá i 70-300 ze stabilizací a ten je na tom kvalitou úplně jinde a hravě se vyrovná Nikon / Canon objektivům v cenové relaci kolem 20 - 30 tisíc- Ten lepší Tamron se dá pořídit kolem 10 tisíc.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé