Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Keiti » 8. leden 2018 17:06

PandaWild píše:
Keiti píše:No jo, vážně je celý můj – i ten na Fleru :-)
Ale na Fleru si ho prodávám sama, takže tam mi to nevadí :-)
Tohle se asi bude blbě prokazovat, když je nabízený na více místech odkud si to mohli stáhnout a není tedy jasné čí licenci porušil. Tam by asi bylo nejlepší je jen upozornit na porušení a vyzvat k odstranění, asi ShutterStock tam moc víc nesvede.

Jasně, taky si to říkám, asi zkusím spíš tu variantu "Bu bu bu" přímo na ten e-shop.

Vlastně mi to tak strašně moc nevadí - přivedli mě na nápad, že své obrázky můžu nabízet i jako vzory pro vyšívání :-)
Jen mám pocit, že by se člověk měl ozvat, když někdo porušuje jeho autorská práva – abych pak o ně nepřišla jen proto, že jsem to neřešila.
Hodnocení: 0
Keiti
 
Příspěvky: 25
Registrován: 27. listopad 2017 21:39

Reputace: +10

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod PandaWild » 8. leden 2018 17:15

castyhost píše:jestli to šlohli, at neco delaj
jestli to neslohli, ukazou smlouvu obratem

zatlacil bych, je to prilezitost neco trhnout ;-)
Myslíš zkusit pohrozit tvrdě, i s požadavkem na finanční odškodnění? Je to otázka volby prvního emailu, když se jen jemně pohrozí, tak už se pak nedá přitvrdit a něco požadovat. A dokonce když to hned stáhne, tak už pak ani není prokazatelné že to vůbec nabízel.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Mickies » 8. leden 2018 17:18

PandaWild píše:
Mickies píše:Já myslela, že tohle je celkem běžné. Našla jsem již desítky stránek, které nabízí moje obrázky zdarma ke stažení, bez jakéhokoli odkazu na mě.
Některé servery nabízejí free obrázky a mezi nimi jsou "obrázky od sponzorů", tváří se také jako free ale nejsou, ale po odkliknutí to skočí např. na stránku ShutterStocku. Není to ten případ?


Tak nakonec je to jak píšeš, pár obrázků jsem přezkoumala znova a vždy to vypadalo na stránky prodávající mé produkty v tištěné formě na trička, pohlednice, plakáty atp., takže vztahující se k rozšířené licenci. Jinak i nějaké ty free servery, ale převážně s odkazem na SS po kliknutí na obrázek. Takže pro mě skvělá zpráva, žila jsem celou dobu v tom, že je to běžné a nedá se s tím nic dělat, jako s klasickým piráctvím hudby a filmů.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Mickies
 
Příspěvky: 166
Registrován: 14. leden 2015 10:35
Bydliště: Pardubice

Reputace: +14

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Marsan » 8. leden 2018 17:23

navrhuji také zatlačit přímo na ně. Hned něco ve smyslu, že požaduješ uhradit částku za využití, nebo je věc předána právníkům na autorské právo. Jednou mi to takhle prošlo tady v ČR a zaplatili obratem. ;)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Keiti » 8. leden 2018 17:36

Marsan píše:navrhuji také zatlačit přímo na ně. Hned něco ve smyslu, že požaduješ uhradit částku za využití, nebo je věc předána právníkům na autorské právo. Jednou mi to takhle prošlo tady v ČR a zaplatili obratem. ;)

Jasně, díky moc za radu. Nejspíš to nějak tak zkusím. A uvidí se.
Hodnocení: 0
Keiti
 
Příspěvky: 25
Registrován: 27. listopad 2017 21:39

Reputace: +10

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod PandaWild » 8. leden 2018 18:06

Marsan píše:navrhuji také zatlačit přímo na ně. Hned něco ve smyslu, že požaduješ uhradit částku za využití, nebo je věc předána právníkům na autorské právo. Jednou mi to takhle prošlo tady v ČR a zaplatili obratem. ;)
Tedy už "spočítat" a navrhnout nějakou konkrétní částku, jako kompenzaci ušlého zisku, jo? Ještě umět se ohánět paragrafy a zákony, aby to vypadalo věrohodně a strašidelně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod castyhost » 8. leden 2018 18:12

jj, napal jim $0.25 za kus at se treba pose*ou :-D

pak dej vedet
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Marsan » 8. leden 2018 18:23

navrhuji 50$
+PandaWild Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Ravennka » 8. leden 2018 18:48

To kdyby Ti, co někdy pohrozili, mohli být od té dobroty a zvěřejnit ten hrozící e-mail - do budoucna by to nejednomu pomohlo ;) někteří bububu psát neumí a jiní nevládnou tak pěknou angličtinou, aby to sepsali... :mrgreen: univerzální e-mail už si každý upraví, ale napsat to od základů není taková legrace.
+Keiti, +PandaWild, +Riky Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Keiti » 8. leden 2018 19:43

Ravennka píše:To kdyby Ti, co někdy pohrozili, mohli být od té dobroty a zvěřejnit ten hrozící e-mail - do budoucna by to nejednomu pomohlo ;) někteří bububu psát neumí a jiní nevládnou tak pěknou angličtinou, aby to sepsali... :mrgreen: univerzální e-mail už si každý upraví, ale napsat to od základů není taková legrace.

Tak tohle tedy podepisuju. Je jasné, že podobnou situaci řeší určitě víc lidí. Pokud něco sesmolím a bude to účinné, určitě to tu zveřejním. Ale já nevládnu téměř žádnou angličtinou :-)
Hodnocení: 0
Keiti
 
Příspěvky: 25
Registrován: 27. listopad 2017 21:39

Reputace: +10

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé