Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Host » 8. leden 2018 19:58

Ravennka píše:To kdyby Ti, co někdy pohrozili, mohli být od té dobroty a zvěřejnit ten hrozící e-mail - do budoucna by to nejednomu pomohlo ;) někteří bububu psát neumí a jiní nevládnou tak pěknou angličtinou, aby to sepsali... :mrgreen: univerzální e-mail už si každý upraví, ale napsat to od základů není taková legrace.

Tak tohle hrození jsem už několikrát absolvoval... Když šlo o prd, obrázky smazali bez další odpovědi. V jednom případě bylo několik mých obrázků použito na produktech a kalendářích, aniž bych u nich někde zaznamenal EL prodej. Nasadil jsem všechny síly, hodně času, známého právníka a nakonec se mi vysmáli se speciální akční nabídkou Thinkstocku, která jim umožnila v podstatě zadarmo fotky použít na cokoliv... Lepší je dělat jako, že nic nevidím a je mi to celé fuck... :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 8. leden 2018 20:03

Doporučuji použít google, třeba zde.

Jinak je samozřejmě pravda, že se to dá zkusit a pokud to nezabere, tak pouštět se do opravdového sporu, je nesmysl - nemám s tím zkušenosti, ale dá to rozum.
+PandaWild, +admin Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod admin » 9. leden 2018 08:28

hypotekyfidler.cz píše:Doporučuji použít google, třeba zde.

Jinak je samozřejmě pravda, že se to dá zkusit a pokud to nezabere, tak pouštět se do opravdového sporu, je nesmysl - nemám s tím zkušenosti, ale dá to rozum.


Super vzory vyhrožovacích emailů, to se bude hodit!
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Host » 9. leden 2018 09:42

hypotekyfidler.cz píše:Doporučuji použít google, třeba zde.

Jinak je samozřejmě pravda, že se to dá zkusit a pokud to nezabere, tak pouštět se do opravdového sporu, je nesmysl - nemám s tím zkušenosti, ale dá to rozum.


Kdyz uz chcete vymahat, tak daleko ucinnejsi je papirovy dopis prispendleny na basebalove palce v rukou ukrajinskeho delnika... :D
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod PandaWild » 9. leden 2018 10:18

hypotekyfidler.cz píše:Doporučuji použít google, třeba zde.

Jinak je samozřejmě pravda, že se to dá zkusit a pokud to nezabere, tak pouštět se do opravdového sporu, je nesmysl - nemám s tím zkušenosti, ale dá to rozum.
Autor je k nim docela měkký, jen takhle poprosit o odstranění a prosbu opakovat za rok. Asi ho pak často ignorují.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod PandaWild » 9. leden 2018 10:25

Host píše:Kdyz uz chcete vymahat, tak daleko ucinnejsi je papirovy dopis prispendleny na basebalove palce v rukou ukrajinskeho delnika... :D
Nebo s nenápadně přiloženou fotkou manželky či dětí dotyčného. Ale efekt by mohla mít i fotka jeho domu přiložená k emailu (získaná z adresy přes Google Map, což by v prvním šoku nemusel poznat).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod admin » 9. leden 2018 13:45

Upřímě, já už na to dávno rezignoval. Moje ilustrace jsou všude možně na warezáckých serverech. Kdysi jsem se to snažil nějak řešit, ale je to marné. Serverů je tolik, že strávíte X hodin jen tím, aby to stáhli na jednom a pak se to tam zase objeví po pár měsících znovu, protože si to kradou navzájem. Nemá smysl se nad warezem rozčilovat.

Tohle (v tomto vlákně) je ale situcae jiná, někdo evidentně parazituje na vaší práci, ale stejně tak bych začal trochu zdvořile a zeptal bych se odkud mají licenci, protože v dnešní době provázanosti fotobank člověk nikdy neví.
+PandaWild Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod castyhost » 10. leden 2018 12:42

nejake novinky v kauze?
chystas ofenzivu? :-o
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod Vero » 10. leden 2018 13:27

Taky jsem napnutá jak trenky z jara :shock: (jako vážně by mě to zajímalo :))
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Někdo asi neoprávněně prodává mé obrázky.

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 10. leden 2018 13:46

Jasně, v telce nic pořádného nedávají, tak ať se děje něco alespoň tady.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé