Má cenu nahrát portfolio?

Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod Micka » 15. leden 2018 11:05

Zdravím,
chtěla bych poprosit o názor - na fotobankách jsem již nějaký ten rok, takže určité zkušenosti bych měla. Mám portfolio (cca 2000 ks online, další hotové na disku, postupně nahrávám) na SS, Fotolii, Dreamu, Depositu, pro snadnost nahrávám na Bigstock, Canstock jsem hodila přes palubu (často nesmyslně odmítají z důvodu property release a nelze editorial).
Má cenu začít nahrávat na iStock? Slyším nářky na náročné popisy a nízké ceny za prodané foto. Jaké je srovnání např. s SS? Nebo nějakou novou FB mimo EU kvůli DPH.
Díky za názor - s přáním pěkných prodejů, M.
Hodnocení: 0
Micka
 
IP: 77.234.40.1xx

Reputace: 0

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod castyhost » 15. leden 2018 12:03

kazdy to ma trosku jinak
jestli ty soubory mas po ruce tak to tam nahraj
cim driv tim lip
istock jsou zlodeji, ale vydelky nejaky generujou
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod TMArt » 15. leden 2018 12:55

Za mě určitě ANO. U mého portfolia mi iSTOCK vydělává více než Shutterstock. Za rok 2017 mi Istock udělal asi 30% všech výdělků a to jsem se tam přihlásil až v březnu. Nahrávám přes Stockksubmitter a jediné co musím udělat po nahrání je zvolit lokalitu, kde jsem to nafotil. Dá se to udělat hromadně takže je to pár kliků. Přijímají mi skoro všechno. DOPORUČUJI
Hodnocení: 0
TMArt
 
IP: 88.146.245.xx

Reputace: 0

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod Ravennka » 15. leden 2018 14:29

Urcite to cenu ma, i kdyz je to obcas fakt drbacka a vopruz... ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod Martin » 15. leden 2018 14:59

Hele lidi, proc si porad stezujete na nahravani na Istock. Nepouzivejte deepmeta, ale Qhero. nejjednodussi nahravani.
Hodnocení: 0
Martin
 
IP: 77.48.51.1xx

Reputace: 0

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod Danler » 15. leden 2018 18:58

Za mňa myslím , že má :D ;)
V decembri 2016 som nahral jednu várku fotiek a potom sa mi do toho nového systému nahrávania moc nechcelo, ale niekedy vo februári som sa do toho odhodlal a nahrávam cez EPS dodnes a neľutujem ;)
nemám ešte výsledky predaja z iStocku za 12/2017, ale aj bez decembra mi táto fotobanka zarobila najviac za rok 2017( a to som tam mal za január 0,28 a za február 0, no potom sa to pomaly rozbehlo).
Pokiaľ ide o ich cenovú politiku, naozaj tie ich predaje za 0,0nič nevypadajú moc pekne, ale ked sa na to pozriem ako na celok tak mi vychádza, že za jeden predaj tam mám v priemere 0,64 doláča na Shutterstock 0,41, lepšie je na tom len Fotolia 0,78 eura , ale každý si to musí vyskúšať a zvážiť sám. A pokiaľ ide o fotky berú skoro všetko. ;)
Hodnocení: 0
Danler
 
Příspěvky: 62
Registrován: 17. září 2016 13:34

Reputace: +16

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod micka » 16. leden 2018 04:43

děkuji všem za poznatky, M.
Hodnocení: 0
micka
 
IP: 77.234.40.1xx

Reputace: 0

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod Fyletto » 16. leden 2018 14:21

Za mě nemá. Nestojí to za tu námahu. Dřív jsem na istockphoto pravidelně posílal. Dokonce jsem vybíral to "top" protože měli politiku omezení na týden? - už si nepamatuju. Nechal jsem toho po 5 letech někdy v roce 2012, protože začli příliš okrádat a objem prodejů se zmenšoval. Loni na podzim jsem si řekl, že omezení je pryč a okrádají i jinde a tak jsem tam nahrnul v průběhu 4 měsíců několik tisíc fotek. Výsledek? Zklamání jako bejk. Množství prodejů se zvýšilo max v jednotkách procent, což je na podzimní sezonu hodně slabé, spíš tedy nulový efekt. A za spoustu práce s nahráváním. Je pravda, že prodávám travel fotky, nejsem 100% "stocky", ale i tak Istock nedokázal dosáhnout ani na ty výsledky, co jsem měl kolem roku 2010. Což je smutné. Takže za mne ztráta času...
Hodnocení: 0
Fyletto
 
Příspěvky: 66
Registrován: 18. červenec 2013 09:02

Reputace: +4

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod admin » 16. leden 2018 14:24

Asi 8 let jsem tam nenahrával, protože ten upload byl strašný. Posledních cca 5 měsíců tam postupně tlačím své portfolio přes qHero, je fakt, že vůbec neřeším nastavování co které slovo znamená a tak se připravuji o spoustu prodejů (ale za to mi to nestojí) a prodeje jdou docela rychle nahoru (v podstatě se každý měsíc zdvojnásobí). Takže za sebe také doporučuji.
+Chalabala Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Má cenu nahrát portfolio?

Příspěvekod SynchR » 16. leden 2018 15:13

Minulý rok jsem tam měl větší zisk než na Shutterstocku, a to jsem tam měl asi poloviční portfolio. Takže za mě spokojenost. A upload je teď úplná sranda, oproti tomu jak to bylo předtím.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé