Základy focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Základy focení

Příspěvekod Painter » 3. únor 2018 20:01

Ahoj, na CanStocku mi vyházeli dost fotek (což asi není nic neobvyklého), ale řekl jsem si že se z toho zkusím poučit, než nadávat že to jsou blbci, a tak jsem hledal na netu weby, kde by byly rady, tutoriály, nastavení foťáku atd. Něco jsem našel (např. Fotorádce nebo i pár videí na YT) ale chtěl jsem se zeptat sleduje tady někdo stránky které by se tomuto věnovaly. Prostě nějaký zajímavý odkaz, kde by se daly studovat takového věci a občas si přečíst návod atd. Viděl jsem i zajímavé odkazy na knihy, tak že bych oprášil průkazku do knihovny. :) Díky
+sentio Hodnocení: +1
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Základy focení

Příspěvekod shalom3 » 3. únor 2018 21:19

Svého času mi připadal celkem dobrý http://www.digineff.cz, teď ale to už nesleduji, protože spíš dělám vektory.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Základy focení

Příspěvekod castyhost » 3. únor 2018 21:24

e ee, digineff... :-)
to je jak to hodnoceni na canstock ....


ted jsem nekde cet, ze dobry fotograf vi kam se postavit

dej tomu cas, mesice, roky, intenzivniho foceni a mozna, mozna na to prijdes
nic vic v tom neni ;-)
+Baldion Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Základy focení

Příspěvekod Dušan » 3. únor 2018 22:00

Mě hodně pomohlo http://www.milujemefotografii.cz ... snad i proto jsem zakotvil u ZPS X.
Pokud jde o knihy, tak určitě vynech https://www.kosmas.cz/knihy/203800/digi ... ografie-1/ (mám 1. až 5. díl a nic mi to nedalo). Dost technická je https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-p ... tkove-peci a jelikož mám Nikon tak https://www.fotoskoda.cz/digitalni-fotomagazin-special/
A z časopisů jsem přešel z DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE k ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE.
Hodnocení: 0
Dušan
 
Příspěvky: 25
Registrován: 7. leden 2018 10:29

Reputace: +4

Re: Základy focení

Příspěvekod ivusakzkrabice » 4. únor 2018 00:48

Co se týče knížní literatury o focení, tak není špatné v kníhovně sáhnout po jménu Bryan Peterson, jsou tam různé cvičení na focení, člověka to má nutit trochu si nad tím přemýšlet. Osobně s tím zkušenost nemám, ale mám dobré ohlasy na jeho rady. Asi to stačí fakt pučit v knihovně, ten měsíc na zkoušení fakt prý postačí :) ;) Co se týče postprocesu, tak tam neporadím, tam mám stále mezery a průběžně se učím.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Základy focení

Příspěvekod Painter » 4. únor 2018 12:09

Díky za tipy, projdu a uvidím. Na milujemefotografii jsem už také narazil s Scota Kelbyho si ještě pamatuji před 10 lety kdy jsem začínal s PS.
Castyhost: klasicky moudro, jasně že nečekám že přečtu dva články a bude ze mě profík ale je blbost se něčím trápit a přicházet na to rok když se to přečíst nebo prohlédnout ve videu za 5 minut a pak si to vyzkoušet.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Základy focení

Příspěvekod castyhost » 4. únor 2018 12:44

jsem chtel upozornit, ze ty videa a clanky dnes uz namnoze tvori kdo ma do pr..le díru

"kvalitni fotka" muze byt kvalitni v mnoha rovinach a zhola nic nezarucuje, ze ji jedinkrat prodas
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Základy focení

Příspěvekod Painter » 4. únor 2018 12:56

což to je pravda. Ale kolikrát objevím ameriku a říkám si škoda že jsem to neviděl dřív a trochu mě mrzí když se pak podívám na staré fotky a jak by mohly vypadat mnohem lépe kdybych znal to či ono. Každopádně je to o praxi, takže asi opravdu po pát letech to možná bude dobrý :)
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Základy focení

Příspěvekod Baldion » 4. únor 2018 14:40

Pro základy focení může na YouTube pomoct kanál Romana Pihana a Honzy Březiny. Myslím, že se to jmenuje 4Foto. Určitě je dobré dívat se na fotky úspěšných fotografů, pak fotit, pak se zase koukat na fotky a zase fotit, mezitím se kouknout na nějaké video, nebo si něco přečíst. A tak furt dokola. :D
Mě to tak funguje. Když to budu praktikovat ještě čtyři, pět let, tak se možná na moje fotky bude dát dívat :lol:

Nebo do sebe zainvestovat a přihlásit se na nějaký kurz. Je jich hromada, ale taky je potřeba dobře vybírat. ;)
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Základy focení

Příspěvekod ivusakzkrabice » 4. únor 2018 16:15

Baldion mne přivedl ještě na jednu možnost.
Mimo kurzů je fajn mít kolem sebe pár lidí s nimiž se dá vyrazit fotit. Myslím, že to mi dalo v životě taky hodně.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé