shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Jirik » 13. únor 2018 10:32

Aby za chvíli nepřišla na řadu celá fauna a flora...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 13. únor 2018 11:45

Tak na základě toho článku jsem se rozhodla, že si opici raději pořizovat nebudu, když ji nemohu fotit. A nebo možná jo, takové zprávy už jsou na tu opici lihovou. :lol:
Co se dá dělat, lidstvo to má už plošně v hlavičkách nějak hodně pohrabané. Ještě ta orgranizace může opicím zakázat se opičit, aby na sebe zbytečně neupoutávaly pozornost.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 12:01

Pozor na focení vlastních dětí, ať se moc neopičí, jinak dostanete ban!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod Zmrzlinář » 13. únor 2018 17:17

Hele lidi, je možný, že Shutterstock (a dost možná i další fotobanky) upřednostní ty přispěvatele, kteří jsou aktivní?

Myslím to takhle. Já jsem teď asi 2 měsíce neměl moc čas něco tam nahrávat, spíše sporadicky pár fotek sem tam, ale opravdu nic velkého a lidi ode mně přestaly stahovat obrázky (kupovali méně). Ale to taky mohlo být tím, že byly Vánoce a svátky, já tam žádný vánoční fotky nebo obrázky nemám - nevím.

Teď od ledna jsem tam začal docela pravidelně nahrávat, sice třeba jen 10 fotek denně, někdy ale i víc ale za to pravidelně. Zdá se mi, že prodeje jdou nahoru a to ne ty nové obrázky, ale všechny, různě, spíše hodně staré.

Může to tak být? Takže je třeba lepší rozložit nahrávání fakt na 10-20 denně a nechávat si něco na okurkovou sezónu? Nebo to je úplná blbost? :-)

Někde jsem tu četl, někdo psal, že půl roku nenahrál na istock, prodeje šly úplně na 0 a když zase nahrávat začal, už se to nikdy nevrátilo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 17:24

Na fotobanky nenahrávám už přes rok (z osobních důvodů, na iStock dokonce 2 roky) a prodejnost klesá jen pomalu, o 20% ročně, odpovídající růstu konkurence (tj. pro udržení zisků je nutné doplňovat asi 20% portfolia ročně), nikde jsem nezaznamenal skokový propad. Při zap/vyp nahrávání myslím byl sice na SS nějaký malý rozdíl, ale jen malý, pár procent.

Ale rozložení nahrávání je dobré kvůli tomu, aby mohly nové věci působit jako lákadla do portfolia (nebo k podobným věcem).
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Naposledy upravil PandaWild dne 13. únor 2018 17:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod Zmrzlinář » 13. únor 2018 17:26

PandaWild píše:Na fotobanky nenahrávám už přes rok (z osobních důvodů, na iStock dokonce 2 roky) a prodejnost klesá jen pomalu, o 20% ročně, odpovídající růstu konkurence (tj. pro udržení zisků je nutné doplňovat asi 20% portfolia ročně), nikde jsem nezaznamenal skokový propad. Při zap/vyp nahrávání myslím byl sice na SS nějaký malý rozdíl, ale jen malý, pár procent.


Takže spíše shoda okolností - svátky atd., lidi hledali něco jinýho, teď se to vrací jak to bylo asi v listopadu.

Dík
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: shutterstock

Příspěvekod Riky » 13. únor 2018 18:08

PandaWild píše:Na fotobanky nenahrávám už přes rok......


Tak to teda čučím, podle aktivity tu a obsahu příspěvků jsem měla Vás měla za top přispěvatele na fb :shock: Myslíte že se do fb investovaný čas nevyplatí?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 18:42

Určitě vyplatí, já mám jiné důvody než malé zisky (zaneprázdnění jinými aktivitami), se zisky jsem plně spokojený (i po tom roce neaktivity). V nouzi při skromnosti by se tím i uživilo.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod Martin » 13. únor 2018 18:48

Tak me prijde, ze tam nejaka souvislost je.
Obrázek
Nekdy v pulce 2015 jsem hodne omezil nahravani a v podstate az do jara 2017 jsem skoro nic nenahral. Jeste chvili se stazeni drzeli nahore, ale pak nastal dost velkej pokles. Od ty doby co nahravam nejak vic, tak to zase roste. Blby, ze na stejnej pocet stazeni, co jsem mel pred propadem musim mit skoro 2x tak velky portfolio.

Oranzova upload/10, modra pocet prodeju.
Hodnocení: 0
Martin
 
IP: 78.45.130.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Martin » 13. únor 2018 18:50

Vidim ten graf nejak orizlej, tady je link
https://image.ibb.co/dytZan/graf.jpg
Hodnocení: 0
Martin
 
IP: 78.45.130.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé