Property Relase a Model Release

Property Relase a Model Release

Příspěvekod Zanzibar » 7. březen 2018 19:49

Začal jsem posílat fotky do fotobanky Shutterstock a dostal jsem se do problému s fotkama, na které jsem hodně sázel a to lidí. Formulář Model Release je hezká věc, ale jak sehnat údaje a o modelů již dříve vyfocených, u modelů afrických domorodců, kteří neumí číst ani psát a u více lidí např. na tržišti a náměstí? Podobně jsem narazil i u snímků např. hradů, pevnosti, věží a podobně, kde jsou hlavním motivem stavby s Property Release. Prosím poraďte. Díky
Hodnocení: 0
Zanzibar

IP: 92.61.89.1xx

Reputace: 0

Re: Property Relase a Model Release

Příspěvekod castyhost » 7. březen 2018 20:39

co dva mesice se tohle tema tady objevuje, zkus zapatrat a dozvis se to hned
castyhost

IP: 92.240.163.2xx

Příspěvekod ivusakzkrabice » 9. březen 2018 16:00

Je to blbý, ale tam kde chybí souhlas, tam to lze poslat pouze jako editorial..
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod SynchR » 9. březen 2018 16:16

I když je to pro fotografa otravné a problematické, tak když to vezmu zase z pohledu focené osoby, tak si myslím že model release je dobrý. Představa že si každý fotí koho chce a dělá si s tím co chce bez souhlasu je špatný. Samozřejmě by to bylo pro nás dobré ale musíš se na to koukat z obou pohledů. A co se týče těch staveb, tak tam už je to trochu přehnaný, ale budiž.
SynchR

Reputace: +6

Příspěvekod Host » 10. březen 2018 08:22

Zanzibar píše:Začal jsem posílat fotky do fotobanky Shutterstock a dostal jsem se do problému s fotkama, na které jsem hodně sázel a to lidí. Formulář Model Release je hezká věc, ale jak sehnat údaje a o modelů již dříve vyfocených, u modelů afrických domorodců, kteří neumí číst ani psát a u více lidí např. na tržišti a náměstí? Podobně jsem narazil i u snímků např. hradů, pevnosti, věží a podobně, kde jsou hlavním motivem stavby s Property Release. Prosím poraďte. Díky

Rekl bych, ze u fotek vyse uvedeneho typu, je vubec nejlepsi usetrit si cas straveny jejich nahravanim na neco smysluplnejsiho. Dnes uz je to jen plytvani casem a elektrinou. Teda pokud nejsou uplne raritni a zaroven nekompromisne kvalitni.... :mrgreen:
Host

IP: 193.86.92.1xx

Zpět na Shutterstock