Model Release pro více fotobank

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Model Release pro více fotobank

Příspěvekod stansko » 2. září 2014 08:18

Zdravím všechny ználé,
Jak řešíte MR pro více fotobank, když každá má svúj formulář. Když udělám pěknou fotku nemůžu vytáhnout 10 formulářů v angličtině + 10 jejich překladů protože se toho každý lekne a říct podepište. To mi příjde nereálné. Našel jsem jeden univerzální "for all agencies" ale autor říká vyhovuje některým fotobankám, bohužel nenapsal kterým.

Nestačí mít podpis na jedné smlouvě a pro fotobanky posílat jejich fotmuláře s daty, ale bez podpisu?

Děkuji
Hodnocení: 0
stansko
 
IP: 80.188.13.1xx

Reputace: 0

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Lenka » 2. září 2014 08:36

Používám formulář od 123 rf kde jsem dopsala do šablony údaje, požadované ostatníma fotobankama. Někde mi to berou, někde ne. Třeba DT trvá na svojí. Pond to myslím bere, Fotolia mám dojem taky, Bigstock chce vlastní. Shutterstock se tváří, že bude dělat problémy, ale vzhledem k tomu, že se mu všechno zdá zrnitý, zatím jsem to neřešila. Problém je, že mnoho fb preferuje vlastní právnicky vychytanou verzi, která zmiňuje výslovně jejich fotobanku. Možná stáhnout všechny předlohy, a vyrobit si z nich nějaký kompilát. Já nemám těch fotek s ksichtama tolik, abych se s tím trápila, navíc fotím jen vlastní děti, takže jedinej, koho s tím otravuju, jsem já sama (ještě že nechtějí k tomu úřední ověření podpisu), ale někdo tu psal, že používá vzor od nějaké makro-banky a to prej berou všude, jen si nepamatuju od který.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Miky » 2. září 2014 08:44

MR od Getty je univerzalni a berou ho vsude(testovano na fotkach/videich lidi u 20 mikrofotobank + 5 makrofotobank) 8-)
https://contribute.gettyimages.com/prod ... c_2008.pdf
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Vero » 20. březen 2018 08:58

Ahoj, co je aktuálně pravda? :) Jaký univerzální MR je ověřeně akceptován SS, Dreams., IStockem, 123RF a Fotolií? Mohl byste mi -prosímprosímpěkněkoukámprstíčkemhrabu- někdo poslat link?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod noska.photo » 20. březen 2018 09:34

Já používám dva. Nejdříve ze Šutru český model relase aby veděli co podepisujou a k tomu univerzalní od Arcuse http://arcurs.com/wp-content/uploads/Mo ... signed.pdf
+Vero Hodnocení: +1
noska.photo
 
Příspěvky: 153
Registrován: 1. říjen 2015 16:06
Bydliště: Chomutov

Reputace: +31

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod duben » 20. březen 2018 09:43

Pouzivam apku Easy Release (viz. dalsi apky co pouzivam v clanku http://www.fotorady.cz/software/tipy-na ... -fotografy), mobilem dotycneho rovnou vyfotim, vyplnim a podepise to na displeji (mam pro to tuzku na displeje ale jde to i prstem, jen ta tuzka je pro vetsinu lidi prijemnejsi) + to podepise svedek na displeji. Rovnou mi prijde hotove PDF do mailu a muzu ho poslat i tomu co to podepsal.

Tenhle model release mi akceptuji vsechny fotobanky a nemusim s sebou tahat zadne papiry. Podepsat model release na displeji je pro mnoho lidi psychologicky snazsi nez vyndavat nejaka lejstra.
+Riky, +Vero Hodnocení: +2
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Vero » 20. březen 2018 09:53

duben píše:Pouzivam apku Easy Release (viz. dalsi apky co pouzivam v clanku http://www.fotorady.cz/software/tipy-na ... -fotografy), mobilem dotycneho rovnou vyfotim, vyplnim a podepise to na displeji (mam pro to tuzku na displeje ale jde to i prstem, jen ta tuzka je pro vetsinu lidi prijemnejsi) + to podepise svedek na displeji. Rovnou mi prijde hotove PDF do mailu a muzu ho poslat i tomu co to podepsal.

Tenhle model release mi akceptuji vsechny fotobanky a nemusim s sebou tahat zadne papiry. Podepsat model release na displeji je pro mnoho lidi psychologicky snazsi nez vyndavat nejaka lejstra.


No to rozhodně zní supr, dneska to vyzkouším, děkuju!
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Vero » 20. březen 2018 09:54

noska.photo píše:Já používám dva. Nejdříve ze Šutru český model relase aby veděli co podepisujou a k tomu univerzalní od Arcuse http://arcurs.com/wp-content/uploads/Mo ... signed.pdf


Děkuju moc
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod Painter » 30. červenec 2019 08:16

Ahoj,
prosím mohl by někdo kdo používá apku Easy release sem dát na ukázku vzor pro nezletilý model. Moc by mi to pomohlo. Díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Model Release pro více fotobank

Příspěvekod duben » 31. červenec 2019 10:10

Painter píše:Ahoj,
prosím mohl by někdo kdo používá apku Easy release sem dát na ukázku vzor pro nezletilý model. Moc by mi to pomohlo. Díky


Chápu to správně tak, že chceš ten jejich text jen opsat a používat bez zaplacení té aplikace?
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé